Finansų ministerijos parengtame 2012 metų valstybės biudžeto projekte  numatomos 26 mlrd. litų pajamos ir 26,574 mrld. litų išlaidos. Europos Sąjungos lėšos Lietuvai kitąmet sieks 7 mlrd. litų.

Vyriausybė dar nėra patvirtinusi biudžeto projekto. Kritinė data,  kada ji privalo jį pateikti Seimui,  spalio 17 d.

„Verslas visų pirmiausia turėtų nesitikėti, kad Vyriausybė tvirtins tokius biudžeto projektus, kurie ir toliau augins valstybės skolą“, – Lietuvos verslo konfederacijos surengtoje konferencijoje „Biudžetas 2012: kur keliauja pinigai“  sakė Finansų ministrė Ingrida Šimonytė.

Jos teigimu, rengiant kitų metų valstybės biudžetą laikytasi nuostatos, kad jokie esminiai mokesčių pakeitimai neįskaičiuojami. Siūloma pratęsti galiojančias šildymo ir vaistų lengvatas. Jos biudžetui „kainuos“ 380 mln. litų. 5 proc. didinamas akcizas cigaretėms.

„Geriau yra mažais kąsniukais didinti akcizą nei staigiai pakelti, nes tuomet poveikis rinkai mažesnis“, – aiškino I. Šimonytė.

Toliau pristatydama kitų metų biudžeto projektą, finansų ministrė teigė, kad viešojo sektoriaus atlyginimai lieka 2011 metų lygio – bazinis dydis nekeičiamas. Išmokų vaikams, bedarbo išmokų, šalpos išmokų sumažinimas pakeičiamas nuolatiniu. Vienintelis laikinas sumažintas dydis, kuris grąžinamas į buvusį lygį  – senatvės pensijos.

REKLAMA

Valstybės išlaidos iš esmės negali didėti iki 2011 metų lygio. Atskirų institucijų asignavimui išlaidos mažėja, tačiau didėja skolos aptarnavimo išlaidos, pasirengimo pirmininkauti ES išlaidos. Liūto dalis kaip ir visuomet atitenka toms pačioms sritims – socialinei apsaugai, švietimui ir sveikatos apsaugai“, – sakė I. Šimonytė.

Prognozuojama, kad ateinančių metų valstybės deficitas turėtų būti nedidesnis nei 2,8 proc.

Papildyta 14.10 val.

„Pasaulio pabaigos dar nematyti, tačiau situacija gana rimta“, - teigė Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas. - Nenauja (biudžeto projekte - aut. past.) yra tai, kad artėja rinkimai, ministrai nori gyventi rojuje, nieks nenori būti pragare. Reikia kažkur apkarpyti išlaidas tam, kad biudžeto deficitas neviršytų 2,8-2,9 proc. nuo BVP. Visi sutaria, kad išlaidas reikia sumažinti, bet kai reikia imtis veiksmų, nieks nesiima“, - kalbėjo Seimo narys ir pridūrė, kad šiemet biudžeto priėmimas bus neabejotinai sudėtingas klausimas.


Rašyti komentarą...
K
K.
2011-10-13 15:12:34
Pranešti apie netinkamą komentarą_Tokijuje aptiktas radiacijos „karštasis taškas“
Gyvenamajame Japonijos sostinės Tokijo rajone užfiksuotas padidėjęs radiacijos lygis, pranešė šalies pareigūnai._

Kai japonų atomininkai padirbės pas mus, Lietuvoje tie karštieji taškai bus I.Degutienės ir A.Kubiliaus pauodegiuose.


Atsakyti
0

P
Pikasas
2011-10-13 15:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarstant biudžetą nederėtų pamiršti ir labiausiai neteisingai nuskriaustų pensininkų. Tai, kaip buvo elgiamasi pensininkų atžvilgiu, neleidžiant jiems pasirinkti jam palankiausio 5 darbo metų vidurkio, jau esu diskutavęs. Net ir "Sodros" darbuotojai nukentėjusiems aiškino ir aiškina, kad taip elgtis neteisinga, bet įstatymas buvo toks. Visais atvejais teisinėje valstybėje būtina ieškoti teisingumo kriterijų ir juos rasti.

Pritariu prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonei, kad reikia visiems pensininkams suteikti teisę pasirinkti, kuriuos 5 metus jis nori įtraukti pensijos apskaičiavimui. Jei toks asmuo turi net ir būtiną darbo stažą, tai būtų neteisingai išmesti iš jo dirbtinai kurį nors laikotarpį. Žinoma, gali atsitikti taip, kad kai kurie duomenys yra archyvuose dingę. Nors nemanau, kad tokių atvejų būtų daug. Tada gal būt galima nustatyti vidurkio atitikmenį buvusioms pareigybėms ar mokėti pensijos vidurkį. Žinau tokių asmenų, kurie turi darbo stažą ir gerus atlygius savo darbingiausiais jaunystės metais, o vėliau dėl sveikatos trikdžių, darbo netekimo ar kitų aplinkybių dabar toli gražu negauna net įprasto pensijos minimumo, skaičiuojant pagal dabartinį minimalų atlyginimą.

Nemanau, kad toks teisybės atstatymas pareikalautų labai didelių lėšų. Didelis skaičius tokių neteisingai nukentėjusių asmenų jau iškeliavo Anapilin, o likę dažnai, kaip sakoma, nesuduria galo su galu. Negi dar maža to, kad tais sovietiniais metais dirbusių asmenų turtas buvo "prichatizuotas" visokių aferų pagalba, tai dar ir skriausti visą tai sukūrusius? Manau, kad tokią neteisėtą dabartinę situaciją būtina teisiškai atstatyti ir nekurti naujų planų, kurie remtųsi tik paskutinių, jau artimų pensijai metų rodikliais. Beje, jei palauksime dar kokį 10 metų, tai problemos nebeliks, nes nebeliks ir tų pensininkų, kurie mirs skurde dar anksčiau. Negalima tokiu būdu siekti jais kuo greičiau atsikratyti.
Atsakyti
0

D
Diwas
2011-10-13 15:49:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
waistus geriau pakeltu, o ne akcijus cigaretem
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų