Baigtas „Ignitis grupės“ pertvarkymas į akcinę bendrovę papildyta 16.37 val.

Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ iš uždarosios akcinės bendrovės pertvarkyta į akcinę bendrovę. 

Juridinių asmenų registre antradienį įregistruoti ir įsigaliojo naujos redakcijos bendrovės įstatai, kuriuose pakeista bendrovės teisinė forma, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Ignitis grupė“. 

Bendrovės įstatai pakeisti jos akcininkės Finansų ministerijos birželio 30 dienos sprendimu. 

Vyriausybė kovo 18 dieną pritarė „Ignitis grupės“ pertvarkai, paverčiant ją akcine bendrove ir didinant įstatinį kapitalą per pirminį viešąjį akcijų siūlymą (Initial Public Offering, IPO). Jį planuojama surengti rudenį. 

Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė vasario pabaigoje pateikė išvadą, kad „Ignitis grupei“ iki 2030 metų reikės apie 5-6 mlrd. eurų investicijų, todėl logiškiausia pritraukti lėšų būtų rengiant IPO. Siūloma išplatinti 25-33,33 proc. „Ignitis grupės“ akcijų, kurių pagrindinė kotiravimo rinka būtų „Nasdaq“ Vilniaus birža. 

„Ignitis grupės“ finansavimo alternatyvas nagrinėjusi darbo grupė nurodė, kad IPO pasirengti reikia iki šių metų rugsėjo. „Ignitis grupė“ grupė yra skelbusi, kad šis IPO galėtų tapti didžiausiu pirminiu siūlymu Baltijos šalių istorijoje.

Apie galimybę surengti „Ignitis grupės“ IPO pradėta kalbėti pernai lapkritį, kai grupė paskelbė apie antrinių savo įmonių „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ delistingavimą iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos. „Ignitis grupė“ tuomet tvirtino, kad šių įmonių delistingavimas yra privaloma visos grupės IPO sąlyga.

ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijos nuo liepos 1 dienos išbrauktos iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos Oficialiojo sąrašo. 


Rašyti komentarą...
J
J0
2020-07-30 10:13:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kas palaimino sia pertvarka persitvarkyt gerai bet kur vaiksto dideli pinigai ten ir dideles apimties aferos
Atsakyti
0

J
J0
2020-07-30 10:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu kas palaimino sia pertvarka persitvarkyt gerai bet kur vaiksto dideli pinigai ten ir dideles apimties aferos
Atsakyti
0

G
Giedrius
2020-07-30 18:26:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ignitis, idomus "vaisius", pasirodo, jei neturi su jais sutarties ir nori atsisakyti paslaugos, niekaip nesigaus, nes atsisakyti paslaugos galima tik nutraukus sutarti. Vadinasi pirma sudarai sutarti, veliau ja nutrauki ir tada tik atsisakai paslaugos. Taip, visi turi darbo. Kazkodel zurnalistai tuo nepasidomi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų