Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Metų pradžioje „flyLAL Group” įsteigta UAB „Aviation assets management“ užsiims  lėktuvų įsigijimu ir ilgalaike jų nuoma. Dar šiemet naujai įsteigta įmonė planuoja įsigyti 7 lėktuvus. Pirmųjų trijų lėktuvų pirkimui bankų paskolas jau patvirtino bankas „DnB NORD“. Iki 2008 m. orlaivių parką planuojama padidinti iki 12-15 lėktuvų.

REKLAMA

„Lėktuvas yra brangi prekė, reikalaujanti didelių pirminių investicijų – iš nuosavų lėšų iš karto reikia padengti 20-30 proc. visos kainos. Kaip rodo pasaulinė praktika, orlaivius paprastai įsigyja tuo besiverčiančios kompanijos, todėl juos išsinuomojančios aviakompanijos daugiau apyvartinių lėšų ir skolinimosi limitų gali išnaudoti savo tiesioginei veiklai“, – sako „flyLAL Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmuosius 3 Boeing „classic“ tipo lėktuvus iš bendrovės „Aviation assets management“ nuomosis „flyLAL Group“ valdoma aviakompanija „flyLAL – Lithuanian Airlines“. Visus kitus lėktuvus planuojama išnuomoti kitoms aviakompanijoms. Dar šiemet ketinama pasirašyti sutartį dėl 2-4 lėktuvų nuomos.

Anot G. Žiemelio, nuomotojas ne tik įsigyja ir išnuomoja lėktuvą, tačiau ir atsižvelgdamas į klientų poreikius, formuoja jų parką – keičia lėktuvus, teikia kitas aptarnavimo paslaugas. „Bendrovė, nuomojanti orlaivius, dažniausiai turi 100 ir daugiau lėktuvų. Jos paslaugomis naudojasi ne viena aviakompanija, todėl jai pakeisti vieną lėktuvą kitu kur kas paprasčiau nei pačiai aviakompanijai. Pastaroji, pavyzdžiui, norėdama įsigyti lėktuvą, visų pirma turi jį parduoti ir tik vėliau pirkti naują, o tai išties didelės vienkartinės išlaidos“, – teigia „flyLAL Group“ atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

Visoms aviakompanijoms nuomojančioms lėktuvus iš „Aviation asstes management“ bus siūloma ir techninės priežiūros bei aptarnavimo paslaugos. Didžiajai daliai potencialių klientų jau šiandien teikiamos „flyLAL Technics“ techninio orlaivių aptarnavimo bei kitos paslaugos. Planuojama, jog didžiąją dalį, t.y. apie 95 proc., šios bendrovės klientų sudarys kompanijos iš Rusijos bei Europos Sąjungos šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų