Atskleidė, kiek kainuoja vainikas Jonui ar Janinai

Pasitinkant vidurvasarį arba Jonines pasipylė neįprasti užsakymai – žinomiausiems Lietuvoje varduvinkams nupinti ąžuolo ir lauko gėlių vainikus. Iš kailio nerdamosi aukštaitės vainikų pynėjos ąžuolo lapus puošia ne tik pievų smilgomis, kvietrugių varpomis bet ir panaudoja šermukšnį ar net medumi kvepiančias liepas. 

Dviejų vaikų mama, beje, sūnų Joną turinti panevėžietė Aušra Boliauskienė ruošiasi varduvių šventei. Pina ąžuolo lapų vainikus specialiai Jonams ir Janinoms. Prieš Jonines tokių individualių užsakymų pynimo gyslelę turinti moteris sulaukia kasmet.

O norinčių nudžiuginti varduvininkus netrūksta. Aušra suskaičiavo, kad per dieną iš ąžuolo lapų, lauko smilgų ir gėlių nupins 20 vainikų. Dar tiek pat rengiasi ryt vežti parduoti į turgų.

„Kaip čia per Jonines be vainiko? Nors nuspirkti reikia, į upę paleisti labai gražu – labai graži tradicija“, – sakė vainikų pynėja.

Artėjanti Joninių šventė nejučiomis įtraukia ir pirkėjus. Su vainikėliais galvai papuošti ar plukdyti upe turguje pirma stovi ir Irena. Pensininkė prekiauja ne vien ąžuolo vainikais. Akį traukia iš šermukšnių ir liepų žiedų pintos puošmenos. O ir kainos iš anksto perkantiems įkandamos – visi vainikai po 5 eurus.

„Man tai labai gražu ir kvepia vaistažolės. Po to galima pakabinti po Joninių svirne ar prieangy, įėjus kvepia, o nusiskynus ir į arbatą įsidėti“, – sakė vainikų pynėja Irena Kriauzienė.

O nenorintiems išlaidauti, norintiems tik simboliškai pasveikinti Joną ar Janiną galima ir neišlaidaujant — vos už eurą moteris siūlo pirkti lauko gėlių puokštelių.

Vainikų pynėjai pastebi jei prieš keletą dešimtmečių Jonai ir Janinos būdavo sveikinami tik vyresnės kartos, dabar Jono ar kitais senaisiais lietuviškais vardais vėl krikštijama jaunoji karta.

„Žmonės atsisuka į tradicijas į praeitį, į savo senolius ir kuo toliau tuo labiau renkasi. Žiūri į tuos lietuviškus. Kiek dabar tų pačių Jonų kas reiškia gailestingą, palaimintajį. Turim daug dabar ir Motiejų, Vincų, Teodorų, Ąžuolų, Adelių, Barborų, Rūtų, Saulių", – vardijo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Loreta Guokė.

Tačiau švenčiant Jonines ne tik ąžuolų vainikai tampa geidžiamiausi. Populiaru dovanoti ir gyvų gėlių – ypač mėgstamos pirkėjų kaskadinės vazonėliuose.

Ryškiaspalvių vasaros gėlių kainos įvairios. Vazonėlį galima nusipirkti ir už 5 eurus, ir pakloti 15 eurų. Gėlininkai pastebi, kad per Jonines daugėja ir ypač praktiškų pirkėjų, kurie varduvininkams perka ne gėlių, o vietoj vainiko dovanoja kokį nors augalą ar dekoratyvinį medelį.  


Rašyti komentarą...
B
Bobai
2019-06-21 21:46:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko zauniji? Zemuogiu kaina per didele? Eik pati prisirink, bus dykai. Kuo vainikai uzkliuvo? Tu ne Janina. Tu -tik pikta boba, kuri gaili sau geresnio kasnelio. Uztai sutaupytus pinigus atiduoda sukciams
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų