Atšilus orams grilius žmonės šluoja tiesiog iš vakaro – negaili ir 300 eurų

Šiltesniems orams leidžiant vis dažniau mėgautis poilsiu lauke, žmonės suskubo įsigyti ar atsinaujinti lauko prekių. Pardavėjai sako, kad kol kas perkamiausi lauko baldai, batutai – šiemet jie kiek brango dėl pandemijos. Šluojami ir griliai, kuriems negailima ir kelių šimtų eurų.

Prekybininkai pastebi, kad lauko laisvalaikio reikmenimis susirūpinama bene paskutinę minutę – gerokai atšilus orams, o pagal kiekius ir prekių pobūdį taip pat galima pastebėti, kad pastaruoju metu daugiau investuojama į namus, mat daugelis turi atliekamų lėšų ir nori jas išnaudoti.

Susigriebia prieš pat savaitgalį

Grilių ir grilių įrankių parduotuvės „Grillman“ vadovas Mantas Radevičius sako, kad grilių sezonas paprastai prasideda kartu su kalendoriniu pavasariu, tačiau pagreitį įgauna daugmaž balandžio antroje pusėje.

„Pats pikas yra gegužė. Balandį dar vis tiek nemažai lemia ir orai – kaip ir kad praėjusį savaitgalį – šalta, tai iškart pirkimai krenta. Bet štai ankstesnę savaitę, kai buvo šiltas ir gražus savaitgalis, tai mes penktadienį jau tikrai nespėjome suktis.

Atrodo, grilius turėtų būti apgalvotas pirkinys, bet tikrai daliai pirkėjų jis yra gana impulsyvus ir žmonės galvoja – va, gražus savaitgalis, važiuoju, nusipirksiu“, – pastebėjimais dalijasi M. Radevičius.

Verslininkas prideda, kad impulsyvūs pirkėjai dažniau renkasi pigesnius, kompaktiškesnius grilius – daugmaž 200–300 eurų ribose.

„Už, tarkime, 219 eurų, tikrai jau galima nusipirkti gerą, kokybišką grilių, kuris ilgai tarnaus. Yra gal kelios pirkėjų kategorijos – tai vieni, kuriems kaina yra jautrus, svarbus kriterijus, tai jie renkasi grilius 200–300 eurų ribose. Kitiems pirkėjams ta kaina nėra svarbi – jiems tai tiesiog svarbus, didelis pirkinys, apgalvotas pirkinys, tai jie ir renkasi didesnį, brangesnį“, – sako grilių pardavėjas.

M. Radevičius prideda, kad pavasario prekyba intensyvesnė daugmaž du tris kartus nei rudenį.

„Pavasarį daugiau žmonių perka planuodami tą daiktą naudoti ateinančius pusę metų – visą šiltąjį sezoną. O rudenį perka jau tie tikrieji grilininkai – jie žino ko nori, kiek naudos, būna apsvarstę tokį pirkinį ir jau ne dėl sezono jį perka“, – pastebi M. Radevičius.

REKLAMA

Jo teigimu, šiemet grilių kainos kiek ūgtelėjo dėl visame pasaulyje brangstančių žaliavų ir prekių transportavimo, tačiau kol kas jo verslo tai nepalietė.

„95 proc. grilių yra pagaminti iš metalo, o metalas šiuo metu brangsta. Taip pat ir transportas. Tai tie griliai, kurie siunčiami iš Azijos ar Amerikos, kur jų daugiausiai ir gaminama, jų kainoms pandemija turėjo įtakos.

Brangimas yra, bet nelabai ryškus – sakyčiau iki 5 proc. Mes patys dar turime iš praeito sezono užsipirkę, tai to brangimo nelabai jutome, bet jau nauji, atkeliaujantys kiekiai, tikėtina, bus brangesni“, – dalijasi verslininkas.

Ieško ir sūpynių

Kad artėjant vasarai bei gyvenimui vis labiau keliantis į lauką žmonės pradeda rūpintis lauko baldais ir laisvalaikio įranga, pastebi ir  prekybos centro internete „Pigu.lt“ komunikacijos vadovė Raimonda Strazdauskaitė.

„Šiuo metu itin aktualūs pakabinami krėslai, hamakai, baldų komplektai terasoms ir balkonams, pavėsinės, išskleidžiamos sodo sūpynės.

Pastebime, kad žmonės ieško įvairesnių spalvų, taip pat modelių, suteikiančių didesnį komfortą – dviviečio hamako, dvigubo pakabinamo krėslo ar didelių sodo sūpynių, kuriose galima miegoti“, – sako R. Strazdauskaitė.

Atstovės teigimu, hamakų ir sūpynių kainos svyruoja nuo 10–25 eurų už įprastinį hamaką iki 200–450 eurų už pakabinamą krėslą, kuriame galima sutilpti dviese.

R. Strazdauskaitė prideda, kad perkamiausių prekių topuose vis dar išlieka ir elektriniai paspirtukai, batutai, kepsninės, dviračiai. Tiesa pastarosios prekės šį sezoną kiek brangesnės.

„Dėl pandemijos įtakos, palyginti su pernai, yra pabrangusi logistika iš Azijos šalių, tad rinkoje stebime kai kurių prekių kainų augimą. Jis palietė tokias prekių kategorijas kaip lauko pavėsinės, batutai ar lauko baseinai“, – sako parduotuvės atstovė.

Vis dėlto kiek apytiksliai kito pavasario prekių kaina, R. Strazdauskaitė pasakyti negali, nes kainų augimas įvairių prekių sektoriuose buvo skirtingas.

REKLAMA

Tuo metu Elona Uckutė, „Kesko Senukai“ atstovė, sako, kad jų parduotuvėse lauko prekėmis šiemet pirkėjai pradėjo rūpintis anksčiau nei paprastai. 

Atstovė patikslina, kad dar kovo pradžioje buvo pradėta aktyviai pirkti įvairias kepsnines, lauko baldų komplektus, o tarp populiariausių lauko paskirties pirkinių išlieka pakabinami lauko krėslai.

Pastarųjų kainos svyruoja nuo 20 iki 670 eurų.


Rašyti komentarą...
b
benas
2021-05-01 15:30:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
nei šluoja ,nei ką...
Atsakyti
-1

b
bix
2021-05-01 19:47:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Melas
Atsakyti
0

E
Euras
2021-05-01 20:13:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
negaili net 300 eur… Čia pensininkai perka visokį šlamštą?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų