Aplinkos ministerija už 1,7 mln. eurų kurs informacinę platformą

Aplinkos ministerija pradėjo kurti informacijos apie biologinę įvairovę rinkimo, tvarkymo, analizės ir pateikimo visuomenei sistemą – biologinės įvairovės informacinę platformą.

Šią informacinę platformą planuojama sukurti per trejus metus.

Tam skirta 1,7 mln. eurų Europos Sąjungos sanglaudos fondų lėšų, pranešė ministerija.

Anot jos, naudojantis platforma, bus tvarkomi duomenys apie saugomas rūšis, jų augavieties ir radavietes, invazines ir svetimžemes rūšis, žuvų įveisimą ir sugavimą, teikiami pranešimai apie vilkų sumedžiojimą ir visų didžiųjų plėšrūnų buvimo vietą, medžiojamųjų gyvūnų apskaitos duomenys ir sumedžiojimo ataskaitos, gyvūnų laikymo nelaisvėje ataskaitos, mokslinių tyrimų ataskaitų duomenys, skiriami sumedžiojimo limitai.

Taip pat bus skaitmeninami su gamtotvarkos planų rengimu ir įgyvendinimu, visuomenei skirtos statistinės ir erdvinės informacijos viešinimu, konsultacijomis su visuomene dėl genetiškai modifikuotų organizmų susiję procesai, modernizuojamas Upių, ežerų ir tvenkinių kadastras.

„Duomenys apie biologinę įvairovę reikalingi ir valstybės gamtiniam kapitalui išsaugoti, ir jos ekonominiam vystymuisi, ir ekologams entuziastams, ir ūkinei veiklai, kad ji būtų atsargi ir kad bet kada galėtume pasitikrinti, ar ji nepažeis gamtos“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.


Rašyti komentarą...
L
Laimis
2021-02-21 17:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Stai kaip plaunami valdiski pinigai.Geriau nesugalvosi.
Atsakyti
-1

S
Senelis
2021-02-21 20:55:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atėjęs bent koks jauniklis iš pastatytos partijėlės ir ima kurti, o ar pats susipažinai su buvusia aplinka, gal ten sukurta visa tai tik ne pagal jūsų partijos UAB mobelį... belieka UABo pakeisti adresą... tautai bus finansinė našta lengvesnė... Dirbki, nes liko mažiau nei ketveri...
Atsakyti
0

M
Maža mergaitė
2021-02-23 07:29:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu,kokius mokslus tas ministras baigęs,matosi,kad kietas,arba kitaip tariant kiekvieno rankos atsuktos į save .....!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų