Didžiajai daliai įmonių Ūkio banko ir kredito unijų veiklos sustabdymas turėjo mažą įtaką. Tai paaiškėjo šių metų kovą bendrovei „Spinter tyrimai“ atlikus 500 nefinansinių įmonių vadovų ir finansininkų apklausą.
Tai, kad kredito unijų ir Ūkio banko veiklos nutraukimas mažai paveikė jų veiklą, teigia 83,4 % apklausoje dalyvavusių įmonių, 3,4 % respondenčių sako, kad šio veiksnio įtaka joms buvo vidutinė, 3,6 % – didelė.
„Didžioji dalis – daugiau nei 96 % – atsakiusių įmonių tikisi, kad ir artimiausiais mėnesiais kai kurių kredito įstaigų veiklos sustabdymo įtaka nesikeis arba ji mažės“, – sako Antanas Bumblauskis, Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento Makroprudencinės analizės skyriaus vyresnysis ekonomistas. 6,3 % apklaustų įmonių atstovų teigia, kad Ūkio banko ir kelių kredito unijų veiklos sustabdymo įtaka jų veiklai šių metų pirmąjį pusmetį sumažės, 3,9 % – kad padidės.
Tarp ūkio sektorių kai kurių kredito įstaigų veiklos sustabdymą labiausiai pajuto nedidelė dalis statybos įmonių: 6,6 % nurodė, kad įtaka buvo didelė, 89,5 % apklaustų statybininkų tvirtina, kad poveikis buvo mažas, 3,9 % – vidutinis. Kituose sektoriuose dar mažiau apklaustų įmonių patyrė didelį poveikį: 3,9 % – paslaugų sektoriaus, 3,7 % – prekybos, 2,5 % – pramonės. Pagal apklausą mažą poveikį patyrė 96,1 % paslaugų sektoriaus įmonių ir 90,7% prekybos ir pramonės įmonių.
Lietuvos banko užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai“ šių metų kovą atliktos įmonių apklausos tikslas – įvertinti šių įmonių paklausą finansiniams ištekliams, skolinimosi iš kredito ir kitų finansų įstaigų pokyčius ir skolinimo sąlygų kaitą, taip pat gauti informacijos apie nefinansinių įmonių finansinės būklės ir veiklos pokyčius. Apklausos rezultatai analizuojami, jų išsami apžvalga bus paskelbta Lietuvos banko interneto svetainėje.