Akcijų kainų indeksai pasiekė naują rekordinį lygį

Atgimstantis technologijų įmonių akcijų populiarumas pirmadienį kilstelėjo JAV akcijų indeksus, kuriuose gausu technologijų įmonių, į rekordines aukštumas, leisdamas pralenkti pramoninių įmonių indeksus artėjant svarbiausių ekonominių pranešimų paskelbimui ir JAV Federalinio rezervo sistemos (FRS) posėdžiui.

Technologijų įmonių turtingas indeksas „Nasdaq Composite“ pirmadienį šoktelėjo 0,7 proc. ir pasiekė 14 174,14 punkto, tuo tarpu „Standard & Poor’s 500“ (S&P 500) ūgtelėjo 0,2 proc. iki 4 255,15 punkto. 

Tai buvo rekordiniai abiejų indeksų lygiai.

Tuo tarpu „Dow Jones Industrial Average“ smuktelėjo 0,3 proc. iki 34 393,75 punkto.

Pirmoji savaitės prekybos sesija atspindėjo naujausią posūkį po metų pradžioje stebėto laikotarpio, kai technologijų įmonių akcijos atsiliko nuo kitų sektorių, tokių kaip finansai ir prekių gamyba, bendrovių akcijų.

Perka technologijų įmones

Regis, investuotojai uždirba pelną iš kai kurių šių lažybų ir nukreipia lėšas atgal į didžiųjų technologijų įmonių, kurios pandemijos metu pranoko kitų sektorių atstoves, akcijas. „Apple“, „Facebook“ ir „Netflix“ vertybiniai popieriai pabrango bent vienu procentu.

Šią savaitę investuotojai laukia dvi dienas truksiančio FRS politikos formuotojų susitikimo, kuriame, kaip manoma, bus padidinta infliacijos prognozė.

Manoma, kad FRS išlaikys dabartinę politiką, visgi centrinio banko vadovas Jerome'as Powellas (Džeromas Pauelas) spaudos konferencijoje sulauks gausybės klausimų apie kainas.

J. Powellas trečiadienį gali patikinti, jog budriai stebės kainų spaudimą ir pabrėžti, kad centrinis bankas turi priemonių kovai su infliacija.

Kitose pagrindinėse šios savaitės ataskaitose bus paskelbti gegužės mėnesio duomenys apie mažmeninę prekybą, būsto ir gamintojų kainas.

Kalbant apie atskiras įmones, prekybos sesija buvo nesėkminga „Lordstown Motors“, paskelbusiai apie savo generalinio direktoriaus ir finansų vadovo pasitraukimą. Elektrinių sunkvežimių startuolio, kuris praėjusią savaitę perspėjo, kad jam trūksta kapitalo komercinei gamybai pradėti, akcijos atpigo 1,8 procento.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų