Tai teisėta: Lietuvoje iš jūsų gali neimti grynųjų ir reikalauti mokėti kortele

Lietuvos bankas pareiškė, kad prekybininkų ar paslaugų teikėjų atsisakymas priimti grynuosius eurus yra teisėtas. Pasak centrinio banko, grynieji ir negrynieji eurai – mokėjimo kortelės, elektroniniai pinigai ir kita – yra vienodai tinkamos priemonės atsiskaityti.

Atsikaitymas kortele, grynieji pinigai (tv3.lt fotomontažas)

LB teigia neteikiantis pirmenybės nė vienai iš šių atsiskaitymo priemonių ir siekiantis didinti rinkos konkurencingumą.

Tokią poziciją centrinis bankas išsakė, reaguodamas į atvejus, kai, populiarėjant elektroniniams ir mobiliesiems atsiskaitymo būdams, verslininkai už prekes ir paslaugas ne visada priima grynuosius eurus.

Atsisakymas priimti grynuosius yra priimtinas, jeigu sandorio šalys yra susitarusios dėl kitų teisėtų atsiskaitymo priemonių arba pirkėjas iš anksto apie tai informuojamas. LB pabrėžia, kad grynieji pinigai didina sąnaudas, dėl to gali pabrangti prekės ar paslaugos, rašoma LB pranešime.

Tokią poziciją Lietuvos bankas parengė, įvertinęs mokėjimo įpročius bei pokyčius rinkoje, siekdamas didesnio aiškumo ir atsižvelgdamas į Europos Sąjungos ir Lietuvos teisės aktus.

Panašios pozicijos laikomasi ir Vokietijoje, Suomijoje, Nyderlanduose bei Airijoje, kur pripažįstama, kad sutarčių laisvės principas gali apriboti nuostatų dėl grynųjų eurų kaip teisėtos mokėjimo priemonės privalomo priėmimo taikymą.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2019-03-01 17:14:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas per briedas?! Kaip tik gryni nekainuoja, o bankai kainuoja... bijau pagalvot, kiek banku paslaugos bekainuos, kai grynus uzdraus... gi tiek deda pastangu bankai: ir terorizmo ir plovimo prevencijos, o patys simtais milijonu plauna...
Atsakyti
-4

P
Pilietis
2019-03-02 18:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va tau ir demokratija, žmogui nebegalima pasirinkti kaip moketi . Bankai miliardus plauna o paprasta žmogui dar nurodis kaip moketi ar grynai ar kortele
Atsakyti
-1

x
xxL
2019-03-02 12:35:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik kvailys gali atsisakyti parduoti preke uz grynuosius ir nusiusti klienta pas konkurentus, kurie priima grynuosius. Rinka savo padarys nepriklausomai nuo nupendejusio Vasiliausko fantaziju. Kai valdininkas sedi poste 15 metu prasideda dimensija, kaip putinui. Bankai labai gerai uzdirba is pavedimu ir mato, kad 50% pelno nedagauna, nes nuo mokejimu grynaisias negauna savo 3%.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų