Įprastinė keleivių patikra viešajame transporte kartais tampa tikra filmo siužeto verta scena. Praėjusį ketvirtadienį be moksleivio pažymėjimo viename iš Kauno autobusų pagautai nepilnametei buvo skirta 5 eurų bauda. Ir nors mergina savo kaltę pripažino, bet ją lydėjęs vaikinas užkūrė tikrą pirtį: liepė nepaklusti pareigūnams, pradėjo juos koneveikti, ir į pagalbą išsikvietė dar vieną asmenį.

autobusas ir policija (nuotr. tv3.lt)

autobusas ir policija (nuotr. tv3.lt)

Istorija apie dramą viešajame Kauno transporte neseniai socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo vienas iš situacijos liudininkų. Jo įrašas sulaukė net 5400 vartotojų reakcijų.

„Retai čia rašau, bet negaliu nepasidalinti „įspūdžiais“ apie bendrovės „Dorsimus“ veiklą, teikiančią keleivių kontrolės paslaugą savivaldybės bendrovei „Kauno autobusai“. Kadangi dabar su vaikų teisėmis nusiritom iki psichozės, tai tame kontekste „puikiai dera“ vakar įvykęs nepilnametės mergaitės išlaipinimas iš autobuso, per jėgą įsodinimas į autobusiuką, tamsiu paros metu, už miesto ribos, lauke buvo nerealiai šalta, laikymas užrakintame autobusiuke, policijos kvietimas (lyg jie neturėtų rimtų darbų, nors atvykę pareigūnai parodė puikų pavyzdį, kaip turėtų dirbti tokios tarybos – profesionaliai ir žmogiškai) ir tik dėl to, kad neturėjo su savimi moksleivio pažymėjimo.

REKLAMA

Klausimas – kuo dar gali būti nepilnametis vaikas, jei ne moksleiviu ir kam išleista krūva pinigų skaitmeniniams moksleivio pažymėjimams, jei jų niekas netikrina sistemoje? Absurdiškiausia, kad net vairuotojui nebereikia vežiotis dokumentų, bet potencialiam „nusikaltėliui – moksleiviui“ griežtai būtina. Atvykusi mergaitės mama beldėsi ir blaškėsi prie autobusiuko, norėdama pamatyti savo vaiką.

Gal „Kauno autobusams“ nusipirkus naujus autobusus „bauduos“ visus net už tai, kad ne taip sėdi ar ne taip stovi autobuse? Jei tokius, Holivudo produkcijos „įkvėptus“ kontrolierių veiksmus mato miesto svečiai, tai tikrai sužadina jiems norą, dar kartą aplankyti mūsų puikų Kauną. Visi esame susidūrę su neblaivių keleivių įžūliu elgesiu viešajame transporte, bet, kad saugos tarnyba juos sutramdytų, kažkaip neteko girdėti. Ar ne tuo turėtų užsiimti saugos tarnyba?“, – retoriškai klausė kaunietis.

Pakurstė vaikinas 

Kaip tv3.lt patvirtino „Kauno autobusų“ keleivių kontrolės organizavimo vyresnioji vadybininkė Jolita Tarandienė, nepilnametė vyko su moksleiviams skirtu bilietu, bet be teisę į jį patvirtinančio moksleivio pažymėjimo. Už tai jai buvo išrašyta 5 eurų dydžio bauda.

Kontrolieriai iš karto į stotelę iškvietė policijos pareigūnus, kurių užduotis buvo nustatyti merginos tapatybę, nes su savimi ji neturėjo jokio asmens dokumento.

„Mergina sutiko su rašomu administracinio nusižengimo protokolu ir pripažino padariusi pažeidimą. Jai buvo išaiškintos visos jos teisės, buvo iškviesta policija į įvykio vietą nustatyti jos tapatybės.

REKLAMA

Bet kartu su ja kartu vyko vaikinas, kuris ragino merginą nepaklusti protokolą rašiusiems pareigūnams. Mergina tą asmenį ragino nedaryti jai gėdos. Bet vaikinas ir to jo vėliau iškviestas dar kitas asmuo sukėlė didžiulį kivirčą: puolė įžeidinėti kontrolės pareigūnus, visai tai matė ir Kauno miesto policija“, – aiškino J.Tarandienė.

Ji pridūrė, kad „Kauno autobusus“ tikrinantys kontrolieriai jokio pažeidimo minėtoje situacijoje nepadarė, o tik atliko įstatymų ir Kauno miesto savivaldybės jiems priskirtas funkcijas.

Fizinio smurto protrūkio įvykio vietoje pavyko išvengti.

bobutė
2019-02-26 09:50:45
kontrolierių darbą dirba dažniausiai tokie žmonės kurie jau kitur nebetinka... Tai kur kitur parodys savo galią jei ne prieš vaikus... Gėda !
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Sofija 2019-02-26 22:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
buvau papuolusi i panasia situacija. Cia gal buvo pries kokius 15metu. Atvaziavau is mazo miestelio aplankyti draugo, tuo metu studijavusio Vilniuje. Troleibusu vaziavau turedama popierini moksleives pazymejima su nuotrauka + mokyklos anspaudu ir bilieteli. I autobusa ilipo kontroliere, pasake kad tokiu pazymejimu nepriima ir ji ateme, sako atvaziuosi i musu bustine, susimokesi bauda ir ji atgausi. Geda is tikro, kad laikai nepasikeite. Is kur galejau gauti kitoki moksleivio pazymejima, jeigu musu miesto mokykla tik tokius isduoda. UK vaikai iki 19metu vazineja su nuolaidomis ir niekas ju net pazymejimo nepraso perkant bilieteli. Ziauru kai taip su vaikais elgiamasi...   ATSAKYTI
Aha 2019-02-26 22:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Keistai skamba, - Vilniui nemokamą viešąjį transportą. Kodėl ne visai Lietuvai, ne tik miesto, bet ir tarpmiestinį, geležinkelio taip pat.
Medicina išsikelia į didžiuosius miestus. Siuntimas pas specialistą ne pensijos, ar algos dieną problema.
Darbą susirasti savo kaime beviltiška. Atskirtis, kuri išsispręstų nemokamu transportu, leistų gyventi regionams. Gal individualus transportas rečiau pasirodytų keliuose, mažiau spūsčių keliuose, avarijų. Tereikia apmokėjimo mechanizmo leidžiančio kontroliuoti keleivių srautus. Pvz. dabartinis bekontaktis atsiskaitymas autobusuose. Kas mėnesį automatiškai atsinaujina kortelės sąskaita. Tolimesniam reisui gauni bilietą kasoje atsiskaitydamas transporto kortele..    ATSAKYTI
Aha 2019-02-26 22:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Svarbiausia, nebūtų tų nelaimingų, didele valdžia apdalintų kontrolierių, kurie neretai mūsų gyvenimą pasuka netikėta linkme, - studentas vėluoja atsiskaityti ir pervedamas į mokamas studijas, ligonis nepatenka pas gydytoją, kam nervai neišlaiko nuo bendravimo su įstatymus pasibalnojusiais. Tiesiog Žano Valžano istorija, - pavogei duonos kepaliuką ir visą gyvenimą pašventi katorgai, slapstymuisi.
Panašu, kad transporto situaciją galima prilyginti šalies gynybai.   
O tai bent! 2019-02-26 21:24:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokio socializmo,Jonai. Issiplauk galva. Socializmo beveik 30 metu nebera,nauja karta be jo uzaugo,otauta vis dar serga. Mentalitetas musu tautos toks!   ATSAKYTI
Vytautas 2019-02-26 11:38:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Nesinervuokit,tauta nebeilgai reiks laukt jeigu i valdzia ateis Viktoras,tai bus nemokamas transportas,nereiks jokiu pzymejimu ,bei bilietuku ir neliks kontrolieriu,o jie bus bedarbiai ir vel mes juos islaikysime ,tik kitame statuse,o taip ratas gyvnime ir sukasi.   ATSAKYTI
LLL 2019-02-26 17:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tu nori turėti pinigų? Taip nori. Vairuotojiems irgi reikia pinigų ir darbo. Visi tik nori viską už dika. Gal pats noterum be algos padirbėti?   
Jonas 2019-02-26 10:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Debilai. Kitų žodžių nerandu. O negalima buvo padarius pastabą ir pabarus paleisti, kad kitą kartą nepamirštų to pažymėjimo. Nesuprantu, kodėl tokia debilė mūsų tauta? Gal čia socializmo liekanos?   ATSAKYTI
antanas 2019-02-26 21:41:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėda kontrolieriams naciams...  
K 2019-02-26 10:04:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Idiotai   ATSAKYTI
Zita 2019-02-26 19:01:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip gana trulikais važineti .REIKIA PRADETI SVEIKAI GYVENTI .PESČIOMIS TEGUL GAUNA ALGAS VAIRUOTOJAI TROLEIBUSISTAI UZ VARGA .DU ETATUS DIRBTI VAIRUOTOJAS KONTROLIERIUS .KAM TADA KONTROLE REIKALINGA.KAD BAUDUOTI KIEKVIENA DEL KAZKOKIO PAMIRSTO PAZYMEJIMO.GANA LIETUVIAI BROLIAI IR SESES SAVUS REKETUOTI.....GREITAI BANKAI MUS SUVALGYS .UZ MUS PENCIJAS TAUPYS .UZ MUS DRAUDIMUS PASIIMS O SENUKUS I KAPUS NEMOKAMAI PAKAS .TIEK TEN TOS TIESOS .NERA TEISINGUMO .TIK KADA NUMIRSIME TEN BUS LYGU IR TEISINGA ROJUS IR VISKAS UZ DYKA   
Siuksliu pieva 2019-02-26 10:01:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Ori tauta :))))))   ATSAKYTI
bobutė 2019-02-26 09:50:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
kontrolierių darbą dirba dažniausiai tokie žmonės kurie jau kitur nebetinka... Tai kur kitur parodys savo galią jei ne prieš vaikus... Gėda !   ATSAKYTI
antanas 2019-02-26 21:38:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gėda kontrolieriams naciams.  
Vidmantas 2019-02-26 09:49:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
hitlerio fasistuojantys ssininkai irgi dangstydavosi ystatymais , slykstynes .   ATSAKYTI
AISTė 2019-02-26 09:47:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Žiaru skaityti, dėl tokių smulkmenų kiek daug streso, o švaistomi milijonai nepastebimi, projiektai..., galima įspėti, yra tėvai..., išprusimo, žmogiškumo stoka.   ATSAKYTI
nuomone 2019-02-26 09:40:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
na,"„Dorsimus“ kontrolieriai tikrai nenusipelne nei pagyru,nei jokio kito pateisinimo,bent jau mano akyse.Su keleiviais jie elgesi kaip su kokiais nusikalteliais,tik parodyk,istrauk,duok ir t.t.Jokios kulturos ar pagarbos bent jau vyresniam zmogui.Mano mama taip pat turejo nelabai malonia situacija su ta firmele,nes viena,matomai nelabai gerai matanti,neiziurejo datos pazymejime ir liepe islipti is autobuso,buvo nuvesta i ju autobusiuka ir tik ten,kitam kontrolieriui pamacius,kad pazymejimas galioja,paleido,nei atsiprasau,nei prasau.O kaip jaustis senam zmogui tokioj situacijoj,kai jo net neklauso ir net nesiteike kito kontrolieriaus pakviesti paziuret pazymejimo autobuse.Kiekviena diena tenka naudotis visuomeninu transportu,ir labai daznai matau,kaip mociutes,drebanciom rankom iesko pazymejimo,o dazyta panele stovi ir saukia,kad greiciau.Kazkada skaiciau kazkur,kai tik "Dorsimus" firma pereme kontroliuoti autobusus ir troleibusus,kad jie elgesi nezmoniskai,ir,pasirodo,kalbos pasiteisina.   ATSAKYTI
laisvas 2019-02-26 09:47:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
Tu pažiūrėk kiek keleivių reikia patikrinti. Jei su vienu knisies, kiti išbėgios. Turėkit bilietus tvarkingus, pažymėjimus irgi ir problemų nebus.  
rita 2019-02-26 09:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
kaip tevai namuosia eigesi , taip vaikai gatveje , mergaites vietoje toki kvaili siusciau kuo toliau , tiesiog nevykelis   ATSAKYTI
laisvas 2019-02-26 09:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Na, tai tuos vaikinus nubaudė nors baudomis? Jeigu, tai kontrolieriai meluoja.    ATSAKYTI
laisvas 2019-02-26 10:49:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Jeigu nenubaudė, tai kontrolieriai meluoja.  

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
REKLAMA
Bendrovė „Susisiekimo paslaugos“ informuoja, kad gruodžio 10–11 d. dėl šilumos tinklų renovacijos darbų Polocko g. 26 bus draudžiamas transporto eismas Polocko gatvėje. ...
Alkoblokas (nuotr. stop kadras)
Dešimtys neblaivių vairuotojų prie trumpalaikės nuomos automobilių vairo. Jų neatbaido nei tūkstantinės baudos, nei rizika prarasti teises ar užsitraukti baudžiamąją ...
Geležinkelis  (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)
Estijos valstybės kontrolė, atlikusi Baltijos šalių europinės vėžės geležinkelio projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimo Estijoje auditą, pranešė abejojanti, ar jį pavyks pabaigti ...
(Fotobankas)
Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtiems Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (SEAKĮ) ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektams. ...
(Fotobankas)
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovė Agnė Širinskienė registravo pasiūlymą dėl vadinamojo automobilių mokesčio įstatymo pakeitimo. Jeigu jam pritars Seimas, ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Plikledis vos netapo lemtingu: užfiksavo kraują stingdančią akimirką
DABAR RODOMA
Nepaklausęs tėčio vaikinas labai pasigailėjo: dabar juokiasi visas internetas
DABAR RODOMA
Tarp gyventojų kilo panika: kiemuose užfiksavo nevaldomą pavojų
DABAR RODOMA
Reporterė netvėrė pykčiu: vyro poelgis tiesioginio eterio metu sukėlė sąmyšį
DABAR RODOMA
Dietistas atskleidė, kodėl stengiasi nevartoti pieno produktų
DABAR RODOMA
Automobilių mokestis Lietuvoje: koks scenarijus yra realiausiais
DABAR RODOMA
32 Valančiūno taškai neišgelbėjo „Grizzlies“
DABAR RODOMA
Kulvinskytė prakalbo apie šeimos pagausėjimą: to laukia visa šeima
DABAR RODOMA
Bijojo judėti net automobilyje: „ledo bombos“ talžė automobilio langą
DABAR RODOMA
Vyras nufilmavo, kaip degalinė apgavo ir priskaičiavo daugiau už kurą
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
2020 metų Lietuvos biudžetas: kieno dalis jau nuraškyta aišku ir šiandien
DABAR RODOMA
Gitanas Nausėda apie keliavimą į regionus: yra pasikartojanti problema
DABAR RODOMA
Klaipėda vis labiau stebina: Kalėdų Senelis – atnėrė vandeniu
DABAR RODOMA
Keičiama Klaipėdoje rasto negyvo kūdikio mirties galima versija
DABAR RODOMA
Paskaičiavo: kiek vidutiniškai lietuvis pasirengęs išleisti Kalėdoms
DABAR RODOMA
Vilniuje neeilinė avarija: iš degalinės veržėsi dujos
DABAR RODOMA
Sukrėstos moksleivės papasakojo apie nuogaliaus išpuolį prie mokyklos
DABAR RODOMA
Politologai apie nuleistą kartelę pateikimui į Seimą: bus išbandymas patiems rinkėjams
DABAR RODOMA
Vieta Radviliškio rajone kaip užkeikta: ir šįryt įvyko mirtina avarija
DABAR RODOMA
Įamžino gėdingą Gražulio poelgį Seime: dovanėlę iš nosies prilipdė ant palangės
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų