Lietuvoje keičiasi dirbantieji: vietoje tautiečių – ukrainiečiai ir baltarusiai

Lietuvoje keičiasi dirbantieji: vietoje tautiečių – ukrainiečiai ir baltarusiai

Lietuva darbuotojams iš Baltarusijos ir Ukrainos jau yra patrauklesnė už Lenkiją. Tačiau nepaisant to, ne visi daugiau uždirbti norintys kaimynai sutinka plušėti mūsų šalies gamyklose. Darbuotojus iš trečiųjų šalių įdarbinantys verslininkai tikina, kad štai siuvėjų poreikį mūsų šalyje tenka malšinti įsivežant uzbekus bei kirgizus.

Tenka laukti ir pusmetį

Virėjai, kambarinės, tolimųjų reisų vairuotojai, statybininkai. Tokias ir panašias profesijas vardina įdarbinimo bendrovių atstovai, paklausti, kokių sričių specialistai iš trečiųjų šalių Lietuvoje paklausiausi.

„Jeigu kreipiasi koks Lietuvos darbdavys, retai jo poreikis būna mažesnis nei 10 darbuotojų. Ypač trūksta paprastų profesijų darbuotojų, aukštesnės kvalifikacijos darbuotojų ieškoma mažesniais kiekiais“, – tikino įdarbinimo paslaugomis užsiimančios įmonės „Vienas, du, trys“ teisininkė Natalija Bortnikaitė.

REKLAMA

Anot pašnekovės, kai kurie Lietuvos verslininkai pas juos kreipiasi jau patys susiradę darbuotojų Ukrainoje arba Baltarusijoje, prašydami tik sutvarkyti biurokratines procedūras. Kiti, savo ruožtu, prašo jiems surasti darbuotojus.

„Žinoma, yra tam tikri įstatymo reikalavimai, bet nieko neįveikiamo nėra, visada galima surasti būdą, kad žmogus atvažiuotų. Įstatymo reikalavimai gana griežti, yra daug niuansų. Įdarbinimo procedūra nėra lengva, jeigu ji būtų lengva, mes neturėtume darbo“, – sako N. Bortnikaitė.

Įmonės teisininkės teigimu, viskam klostantis sklandžiai, darbuotojas iš trečiosios šalies Lietuvoje gali pradėti dirbti praėjus dviem – trims savaitėms nuo suradimo. Tačiau, pavyzdžiui, medikų įdarbinimas užtrunka. Esą reikia sutvarkyti jų įgyto išsilavinimo pripažinimo procedūras, kandidatai privalo pramokti ir lietuvių kalbos, tad tokiais atvejais darbdaviams gali tekti laukti ir pusmetį.

„Per metus padedame įdarbinti šimtus žmonių, tūkstančių tiesiog nepajėgtume“, – tikino N. Bortnikaitė.

Patraukli ir dėl rusų kalbos

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad įmonių, užsiimančių ne ES šalių darbuotojų atvežimu į Lietuvą netrūksta, bet kitas tv3.lt pašnekovas tam paprieštarauja. „Įdarbinimo paslaugų centro“ direktorius Audrius Ramonaitis tikina: tokio pobūdžio įmonių mažai, o ir didelės konkurencijos nejusti.

„Dirbu jau dvejus metus, ir per tą laiką užsieniečių darbuotojų poreikis auga nuolat. Vien tik mūsų įmonė padeda įdarbinti tris ar keturis šimtus darbuotojų per metus.

REKLAMA

Pas mus kreipiasi įmonės iš visų sektorių, kuriems tinka rusiškai kalbantys darbuotojai. Tiesa, labiau specializuojamės gamybos sektoriuje, kuriame mažesnė sezono įtaka. Tai yra baldų gamyboje, metalo apdirbime, maisto pramonėje. Darbuotojų trūksta ir regionuose, pavyzdžiui, ukrainiečiai ir baltarusiai vežami ir į Plungę“, – kalbėjo A. Ramonaitis.

Jis teigia pastebėjęs, kad dėl darbuotojų iš Ukrainos ir Baltarusijos pritraukimo kaimyninė Lenkija jau pralaimi Lietuvai. To priežastis esą yra siūlomi didesni atlyginimai nei Lenkijoje.

„Tik darbuotojų skaičiaus Lietuvai reikia mažesnio. Bet Ukrainoje Lietuva jau dažnai traktuojama kaip nauja patraukli darbui kryptis. Ten vyrauja įsitikinimas, kad nors į Lietuvą sunkiau patekti, bet patekus čia bus geriau nei Lenkijoje“, – tikino „Įdarbinimo paslaugų centro“ įkūrėjas.

Tačiau ne visada viską lemia algos. Štai nors Vokietijai Lietuva pagal šį rodiklį vis dar pralaimi, bet daliai ukrainiečių ar baltarusių Lietuva yra patrauklesnė dėl kalbos – susišnekėti rusų kalba mūsų šalyje vis dar gana lengva.

Žvilgsnis krypsta į Aziją

Nors viešojoje erdvėje kalbų apie tai, kaip ukrainiečiai su baltarusiais vis dažniau tampa nepamainoma Lietuvos įmonių darbo jėga yra gausu, pasirodo, kai kuriems verslininkams ir juos prisitraukti jau darosi keblu.

„Į kai kuriuos sektorius ukrainiečiai ir baltarusiai nebevažiuoja dirbti. Pavyzdžiui, siuvėjai, nes Lietuvoje jiems per maži atlyginimai. Be to, ši profesija populiaresnė tarp moterų, kurios šiaip yra mažiau linkusios išvažiuoti, jų rinkoje mažiau.

REKLAMA

Todėl siuvėjų ieškome Vidurio Azijoje, kaip eksperimentą pradėjome darbuotojų iš Kirgizijos ir Uzbekijos atvežimą. Šiame regione galima ieškoti ir tolimųjų reisų vairuotojų“, – sakė A. Ramonaitis.

Pasak įdarbinimo bendrovės direktoriaus, algų skirtumai Lietuvoje ir ES nepriklausančiose šalyse yra tikrai nemaži. Štai baltarusiai Lietuvoje gali uždirbti nuo trijų iki keturių kartų daugiau nei savo šalyje, o ukrainiečiai – iki penkių kartų daugiau.

Be to, esą kai kurių kandidatų pasiryžimą dirbti Lietuvoje lemia ir noras gyventi europietiškesnėje šalyje, tikina pašnekovai.

Edita
2019-01-21 11:15:19
Nu mums lietuviams minimalus o emigrantams trigubai nu super verslininkai
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Tomas 2019-02-06 08:29:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O ką čia Lietuvoje gali uždirbti aš apakęs nu Vilniuje gali uždirbti man atrodo Vilnius visa Lietuva o kiti miestai ten per pus mažesni atlyginimai man atrodo visur turi būti atliginimai vienodi o ne tik Vilniuje   ATSAKYTI
Česlovas 2019-01-21 20:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Lietuva yra postsovietinė KGB-istinė Valstybė, kurioje mūsų tėvų ir senelių kankintojai klęsti valdydami Lietuvos Valstybę. Lietuvoje nėra atstatyta istorinė tiesa Lietuvos Tautos ir Piliečių, o tuo pat metu ir Lietuvos Valstybės atžvilgiu. Nepadarytas ir teisinis įvertinimas ir nebuvo liustracijos ir desovietizacijos. Taigi Lietuvoje nėra atkurta ir nepriklausomybė. Lietuvoje klęsti ciniškas melas ir vagystės iš Valstybės biudžeto. Lietuvoje puikiai ,,isisavinamos" ES lėšos į atskirų valdininkų kišenes. Visi didžiausi nusikaltėliai yra nebaudžiami ir neteisiami Lietuvos valdžios elito atstovai. Teisingumo Lietuvoje išvis nėra. Ką jau čia kalbėti gerą gyvenimą , kai šalyje eilinis žmogus neranda teisybės nei darbe, nei teisme, nei seime ar prezidentūroje. Visur Lietuvos Pilietis yra atstumtas . Čia Lietuvoje svajonių žemė yra Lietuvos Tautos ir Piliečių tironams , kurie užgrobę valdžia KGB-istiniais metodais tokiais pat metodais ir valdo Lietuvos Valstybę. Taigi , kad Lietuva yra svajonių žemė gali taip rašyti arba visiškas bukaprotis arba tironas iš sovietinės praeities, arba tas, kuris paveldėjo savo gimdytojų prisigrobtą turtą ir jam atsivėrė ,,demokratija ir nepriklausomybė" prieš akis.    ATSAKYTI
Apuokas mc 2019-01-21 20:02:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Vargsai zmones, kurie atvyks i Lietuva gyventi. Begti kuo toliau, nuo tokios axujenos, salies   ATSAKYTI
Gedas 2019-01-22 13:51:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ką tu čia veiki mėšlo krūva .Dink greičiau neteršes atmosferos  
Petruka 2019-01-21 18:15:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Idomu kaip dirbtu balduose pabegtu.Kiek ilgai jie bus busto nuomos kaina maisto kaina nedirbs tikrai.   ATSAKYTI
Tomas 2019-01-22 10:38:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kad ilgai jie pas mus neuzsibuna , bega toliau .  
Linka 2019-01-21 14:52:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir Lietuvos biurokratus reikia keisti į baltarusus   ATSAKYTI
Juta 2019-01-21 14:06:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kada čia gyvenantiems minimumą ,, ant" popieriaus padarys 1500€?   ATSAKYTI
Robertas 2019-01-21 16:51:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O tai Juta orientuojasi tik į minimumą? Nesuprantu tokių žmonių, trokštančių gyventi iš minimumo...  
Asas24 2019-01-22 09:36:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nieko gyvenime neismoko,tai laukia kol pakels minimuma.  
Tomas 2019-01-22 15:00:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kodel imigrantai gali uzdirbti daugiau nei Lietuvos pilieciai? Todel Jutai ir idomu kada pakels minimuma iki 1500€   
Pisunas 2019-01-21 13:58:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks glušas taip sugalvojo.   ATSAKYTI
Liu 2019-01-21 13:56:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po karo šlamšto kaip privežė, tai veža iki šiol(gerai apmoka) "severo zapadnyj krai" pervadins, o jeigu, ką, rėks, kad rusakalbius skriaudžia, na.... ui, b.... et.    ATSAKYTI
Liu 2019-01-21 13:47:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po karo šlamšto kaip privežė, tai veža iki šiol, vykdo heqemonistinę politiką(gerai moka) "severo zapadnyj krai" likutį pervadins... zajobis tovarišč.... bled   ATSAKYTI
mundis 2019-01-21 13:00:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
nematau kuom cia didziuotis,priveza pigios darbo jegos todel ir nekelia lietuviams atlygiu,lietuva lietuviams,tuoj patapsime nelietuviska lietuva kai urmu prives kitatauciu,sumauta valdzia blyn   ATSAKYTI
Sa 2019-01-21 20:59:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Taip ar taip nekels atlyginimu privers dirbt už minimuma nes verslininkai susitare moket minimuma ir nedaugiau kad tik kišines prisikišt  
As 2019-01-21 12:11:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tegul intelekta importuoja,valdziazmpgius,nes vietiniai-darzoves   ATSAKYTI
Linas 2019-01-21 11:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Susikta propoganda. Jiem gal ir yra tiek nes ju minimumai zymiai mazesni nei pas mus. Tai ir gaunasi x kartu.   ATSAKYTI
Uuuu 2019-01-21 11:39:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Kaip geras trecioji salys idarbina imigrantus is trecios sales   ATSAKYTI
alio 2019-01-21 11:20:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gydytoju atsivezkite, nejau nenori niekas vaziuoti i lietuva gydyti zmoniu?:):):)   ATSAKYTI
Edita 2019-01-21 11:15:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nu mums lietuviams minimalus o emigrantams trigubai nu super verslininkai   ATSAKYTI
Kaimiete 2019-01-21 10:11:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pazadetoji zeme   ATSAKYTI
Bobutė 2019-01-21 10:10:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pazadetoji zeme   ATSAKYTI
Bobutė 2019-01-21 10:10:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
   ATSAKYTI
Bobutė 2019-01-21 10:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
REKLAMA
Dirba biure (nuotr. Fotodiena.lt)
Lanksčios darbo valandos, poilsio kambariai, nemokami užkandžiai ir pietūs, gyvūnai biuruose – tai tik keletas motyvacijos priemonių, kurios tampa neatsiejama šiuolaikinio ...
 (nuotr. Sauliaus Žiūros)
  Berlyne pirmadienį buvo pristatyta programėlė, leisianti žmonėms Vokietijos sostinėje naudotis viešuoju transportu, nuomotis dviračius, naudotis automobilių dalijimosi ...
Kauno įmonėje tyliojo žudiko įkvėpė 4 darbuotojai (nuotr. TV3)
Kaune kartono pakuotes gaminančioje įmonėje apsinuodijo net keturi darbuotojai. Vos per pusmetį šioje įmonėje – jau trečia nelaimė. Anksčiau dukart volas įtraukė žmonėms ranką. ...
Pinigai (nuotr. 123rf.com)
Su Lietuvos finansų technologijų bendrove „Debifo“ susijungusi Nyderlandų faktoringo teikėja „Factris“ ketina plėsti veiklą Lietuvoje – įmonė ketina kurti specializuotą banką ...
Pensininkė (nuotr. Fotodiena.lt)
Nuo šių metų įsigaliojusi pensijų kaupimo pertvarka palietė beveik visus Lietuvos dirbančiuosius: jau kaupiantys žmonės nuo sausio pradėjo kaupti naujomis sąlygomis, o iki ...
REKLAMA

Top Video

Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Medikams neprisiskambino 1,5 val., bet už tai gavo 40 eurų sąskaitą
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų