Valstybinė mokesčių inspekcija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Valstybinė mokesčių inspekcija (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Viena Lazdijų rajono gyventoja norėjo būti sąžininga ir pranešti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) apie mokesčių vengiantį asmenį, tačiau galiausiai už tai teko pačiai pasiaiškinti. Tik ne VMI, o socialinėje erdvėje. Mergina įsitikinusi – anonimiškumas neegzistuoja.

Į naujienų portalą tv3.lt kreipėsi Karolina (pavardė redakcijai žinoma). Mergina pasakoja, kad paskambinus 1882 anonimiškai VMI pranešė apie nelegalią prekybą, tačiau jau antradienį su ja susisiekė moteris, apie kurią ji ir pranešė. Pasak jos, VMI žodis žodin perdavė visą pasakytą informaciją įskųstajai ir net jos telefono numerį.

„Aš prekiauju avalyne jau du metus, dirbu legaliai ir moku mokesčius. Ir man pikta, kai prekiauja ta pačia avalyne, bet gali kainas dvigubai mažesnes laikyti, nes jokių mokesčių nemoka. Tai tiesiog pikta.

REKLAMA

Penktadienį pranešiau VMI, o pirmadienį ji jau viską žinojo. Antradienį ji mane užsipuolė, kad ją paskundžiau mokesčių inspekcijai ir žino mano telefono numerį, nes tik jį buvau palikus VMI. Perdaviau, kad su manim susiektų, jei kažkas būtų. Viskas buvo anonimiškai, bet išeina taip, kad visiškai neanonimiškai čia, viskas perduota Lazdijams, iš kur aš kilus, ir iš kur ta moteris.

Jie jai viską pasakė apie mane, mano numerį perdavė. Ji pasakė, kad turi informatorių, kuris dirba VMI ir viską sužino. Sakė, kad ji turi ten pažįstamų. Tai koks čia tada anonimiškumas“, – tv3.lt pasakojo Karolina.

Ji taip pat pridėjo, kad pokalbis tuo nesibaigė. Įskustosios sesuo per socialinio tinklo „Facebook“ grupes pradėjo platinti informacija apie merginą, vadinti ją skundike ir raginti iš jos nepirkti prekių.

„Skambinau dar šiandien ryte į VMI, pasakiau tą situaciją, tai konsultantė tik tylėjo. Sakė, kad bus pradėtas vidinis tyrimas, bet man atrodo, kad tik vėl perduos informaciją“, – svarsto mergina.

Mergina patikino, kad niekur daugiau apie šią prekeivę nerašė ir nesikreipė, tad jos duomenis galėjo perduoti tik VMI.

VMI pradės vidinį tyrimą

Naujienų portalui tv3.lt VMI Vidaus saugumo skyriaus patarėja Jūratė Karpavičienė tikino, kad yra vadovaujamasi aukščiausiais asmens duomenų saugumo standartais. O visais atvejais, kai sulaukiama pranešimų apie galimą informacijos nutekinimą, pradedami vidiniai tyrimai. Ne išimtis bus ir šis atvejis.

REKLAMA

„Atliekama situacijos analizė ir vertinimas, yra patikrinamas visas pranešimo gavimo – perdavimo procesas, identifikuojami visi jame dalyvavę asmenys, prašoma pateikti paaiškinimus. Jei faktas apie neteisėtą duomenų tvarkymą (pvz., atskleidimą) būtų nustatytas, VMI tokį poelgį vertintų principingai, o darbuotojui tektų griežčiausia atsakomybė už savo veiksmus“, – tikina J. Karparavičienė.

Kaip paaiškina VMI atstovė, gaunant anoniminį pranešimą, VMI neidentifikuoja pačio pranešėjo, nes neprašo jo nei vardo, nei pavardės, adreso ar kitų duomenų. Tačiau, jei gyventojas sutinka toliau bendradarbiauti, gali palikti tik savo telefono numerį.

O būtent tai šiuo atveju ir padėtų atskleisti, kas galėjo perduoti Karolinos numerį.

„Paliktas telefono numeris gali būti perduotas tik vienam darbuotojui, kuris yra pasirašęs konfidencialumo pasižadėjimą, o apie perdavimo faktą informacija yra fiksuojama atskirai. Taigi, VMI visuomet gali identifikuoti, koks VMI darbuotojas galėjo žinoti pranešėjo telefono numerį. Dar kartą reikėtų pažymėti, jog be telefono numerio, daugiau jokia informacija pagal kurią galima identifikuoti asmenį yra nefiksuojama, nekaupiama ir neperduodama. Kai pranešimas yra priimtas, o gyventojo pateikta informacija yra perduodama analizei, ji pateikiama darbuotojui be jokių su pranešėju susijusių duomenų, taigi jame nėra jokių domenų, pagal kuriuos potencialiai būtų galima identifikuoti pranešėją, taip pat ir tel. numerio“, – nurodo VMI Vidaus saugumo skyriaus patarėja Jūratė Karpavičienė.

Hm
2018-08-19 09:24:58
Ne tik VMI,darbo inspekcija irgi ta pati daro ir dar ispeja kada atvaziuos.Taip kaip jie uzfiksuos pazeidimus?Atkatus gauna is tu imoniu,tai juos ispeja,kad susitvarkytu?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

Idomu 2018-08-31 09:31:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagal nauja ES duomenu apsaugos istatyma numatyta bauda iki 4% nuo metines apyvartos. Iseina taip kad VMI milijarda baudos mokes uz duomenu nesaugojima... NE. Pinigus gali tik lengva ranka paimti is paprastu zmoniu o patys kaip kazkas rase - "kaltu nerasta".    ATSAKYTI
Kam reikės, jau žino 2018-08-30 23:03:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Briedas afigienas!!!!!
Iš savo patirties galiu pasakyti kaip yra:
Pranešu info 112 apie pažeidimą. Ten ok perduosimI pranešimą kam reikia. Ok! Po 20 min, skambina atsakinga įstaiga ir teiraujasi smulkmenų: kada kaip ir kas. Ok! Kitą dieną, skambina pažeidėja ir postringauja apie skundą ir: tu tokia, tu anokia, aš tau parodysiu!!!!!
Pranešu įstaigos vadovybei apie infonutekėjimą, o jie: mes tyrimą atliksim, išdavikai pas mus nedirbs. Ok!
Susiskambinam su tyrėju, susitinkam, jis peza peza, kaltų nėra IR PATEIKIA ATSPAUSDINTĄ FORMĄ APIE PRANEŠIMĄ SU TEN JUODAI ANT BALTO ATSPAUSDINTU PRANEŠĖJO TELEFONO NR. Valio!!!! Teisingumas egzistuja Lietuvoje. Čia Lietuva, čia lietus lyja, o su lietum ir jos gyventojai prisideda prie drėgmės skatinimo :) :) :)
Jei skundžiate, įsigykite telefoną neregistruotą, pvz. iš turgaus ir kortelę išankstinio mokėjimo: pasinaudojai ir išmetei, jei gudrus. Jei ne, durnių ir bažnyčioj muša :) :) :)   ATSAKYTI
L 2018-08-30 08:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-48
Koks nelaimingas žmogus turi būti, kad eitų skųsti kitą, mergyt gyvenk savo gyvenimą , o ne í kitus žiūrėk , nes visada ir matysi , kad kitas turi daugiau ir geriau   ATSAKYTI
To l 2018-08-30 10:16:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tai pagal jus galima ir girtiems vairuoti,vogti ...ir visu kitu istatymu nesilaikyt ,ar tik išimtinai kai kurių?  
Rasa 2018-08-30 13:22:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Bet jeigu tu ari, atsiprasant paskutinius apatinius lupa mokesčiai, o šalia tavęs staiposi dama...man irgi būtų skaudu. Galiausiai ir pensijos bus abieju vienodos. Tai kur teisybė. O kad "stogai" praneša apie skundą tai faktas, ir taip yra ne tik VMI.  
Mmm 2018-08-29 14:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Jokia cia geda.Saunuole mergina visi be isimties mokescius moketi turi.Cia ta kur mokesciu nemoka jauciasi gudresne uz kitus, as ir taip pasielgciau perduociau Vmi.Saunuole nepergyvenk.   ATSAKYTI
Pažįstami 2018-08-29 10:06:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ir per kurią vietą jums ta gėda jaučiama? :D Normali šeima,priešingai negu kai kurie,kad tikrai gėdos ant viso svieto prisidarę ir ne tik su šita istorija :D Gaila,bet tokia realybė :D Va čia tai tikrai ta situacija kai gėda už kitus    ATSAKYTI
Abejoju 2018-09-02 14:14:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Normali šeima? :DD Gerai, tai pradėkim nuo to kaip jie dergiasi iš kitų žmonių :) Nuo tada, kai laimėjo loterija visus (net ir giminaičius kai kuriuos) ubagais laiko ir nieko negerbia, nesisveikina. Dabar, kad ir paimkim pavyzdį kaip jie su ja bando susidorot :) Paskaičius komentarus ką jie rašo čia ir savo asmeninėse anketose matosi, kokie jie "Žmonės" iš didžiosios raidės :D Tegul moka mokesčius ir nereiks visur vemt tą patį per tą patį ant tos Karolinos. O tu nepergyvenk, teisingai pasielgei   
Fuj 2018-08-29 01:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Stumia Giedrė ant Karolinos, nors sukčiautoja ir aferistė yra   ATSAKYTI
GiedrėAferistė 2018-08-29 01:02:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Paskaičius asmenines Pranevičių anketas jaučiama svetima gėda   ATSAKYTI
Kaimaslazdijai 2018-08-27 02:16:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Išsivaizduojate, kad ji skaito jūsų komentarus? Kuo daugiau stengiatės formuoti kitų nuomonę apie ją, rašinėjate žeminanćius komentarus, tuo žemiau patys puolate   ATSAKYTI
sonata 2018-08-26 20:56:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-24
jau visi lazdijai juokiasi is paneles Karolinos,pasidare sau sarmatos mergina ir jau taip ne viena karta   ATSAKYTI
Vierchaianonimai 2018-08-27 02:07:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tu rimtai galvoji, kad Karolinai įdomi tavo nuomone?  
Vyras 2018-08-31 20:44:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Karolina dėjo skersą, ant tavo nuomonės. Kaimas tavo tas lazdijai ir kaimiečiai juokiasi, o tokie kaip Karolina traukia jus iš dugno.  
Pažintys 2018-08-26 18:28:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir taip suprantama, kad per pažintis susižinojo   ATSAKYTI
Didiesiems komentatoriams 2018-08-26 18:27:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Viskas yra stebima ir registruojama :) Komentatoriai anonimiškumas neatleidžia nuo atsakomybės :)   ATSAKYTI
Ramute 2018-08-26 12:55:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokiu atveju reikia kreiptis į ministeriją raštiškai, tada gal ir atsirastų kalti, nors abejoju. Mes paprasti žmogeliai jiems nerūpi m. O jai valdininkui kas taip trukdytų, tada laikykis.    ATSAKYTI
Mikis 2018-08-26 10:39:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-30
Ta Karolina suede ne vienam zmogui gyvenima, kaip zmogus neturi ka veikt,tik ieskoti intrigu... toks slykstus zmogus tu esi!!!!gyvenk savo gyvenima ir maziau kiskis I kitu,bjaurybe!!!!   ATSAKYTI
Pats sau fainas 2018-08-26 17:01:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gerbkite vieni kitus ir neįžeidinėkite žmogaus jeigu jo net nepažįsti ;)  
Balys 2018-08-29 20:30:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Miki as visus tokius kaip tu nelegalius perkybininkus ir visa nelegaluma iskart iduodu...taip kad geriau pradek moket mokescius  
Roma 2018-08-30 11:27:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
manau, tamsta pats toks. mes mokam mokesčius, o kiti vagia. Po to tik dejuojam, kad ubagiškoj valstybėj gyvenam. Dvasios ubagai tik gali užtarti vagis.  
2018-08-26 02:57:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-22
Labai gerai būtų,kad pačią ,,Karoliną'' VMI patikrintų,nes kiek žinau ji visus kaltina nelegalia prekyba,grasina skundais ir teismais,bet ar pati viską sąžiningai atlieka,tai didelis ? Aplamai šis žmogus nevertas pagarbos ar gražaus žodžio... vien melas,intrigos,pletkai,savanaudiškumas,žmogiškumo 0   ATSAKYTI
Durne 2018-08-31 16:57:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko Monikute dar pavydi, ko prieš daug metų neišvardinai? Tau dar toli iki manęs, per visą savo apgailėtiną gyvenimą nepasieksi manęs, pareigūne :))))))  
? 2018-10-05 22:17:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
???
Joo,nepasieks tikrai... mergose vaiką pasigaut ir jau būt išsiskyrusiai nekiekvienai,aukštas lygis,faktas... Kas kaip supranta :)  
Alina 2018-08-19 16:22:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Klaipedoje Akropolis Basic Editions parduotuve ir ir DeLori batai internete visi lenkiski is lenkijos o pardavineja kaip Italiskus haha, juokas ima kad Lenkai turi Italiskas rankas haha, net popieri i dezes pas lenkus uzsako!!! Savininke Olga melage, kad batai is Italijos! Viskas netikra , buvo anksciau is Kinijos siuntesi , dejo uzrasa Italija, dabar geriau rado, pas Lenkus, o perka zmones kaip pas Italus! Stai taip! Mokesciu inspekcija pasitikrinkite informcija, turesite ka veikti su sia savininke Olga.    ATSAKYTI
To Alina 2018-08-30 21:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Biški skirkit kur mokesčių inspekcijos darbo pobūdis kur muitinės ir kur kokybės inspekcijos ir kur vartotojų teisių.... biški ponia ne į temą parašei ...  
Juzė 2018-08-19 13:45:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Ir manikiūrą darančios legaliai yra skriaudžiamos,pačios Vmi darbuotojos vaikšto nelegaliai į namus pas ale meistres. Oij kiek surinktu valdžia milijonų jei užkirstų kelią nelegaliam verslui.   ATSAKYTI
As 2018-08-19 13:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tikrai čia teisingai kažkas rašė jei institucijos dirbtu ir laiku sureguotu į skundus būtų ir pensijos didelės ir algos, gerai papurtytu visus skelbimų portalus patikekit kaip biudžetą papildytų,skusk neskundes kol bus tokios kelių eurų naudos jiems nusisvilpt atimtų leidimus dirbti arba 10000 bauda skirtų tada mastytu bet matyt patepta ką reikia ir viskas gerai   ATSAKYTI
veterinorius 2018-08-19 10:53:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Naivuoliai. Sovietmečiu visi jau buvo pamokyti teisybės neieškot. O liustracijos įstatymo nepatvirtinus, ta pati šaika dabar sulindus vadovaujančiuose postuose ir dirba tais pačiais KGB metodais:"šekit, džiaukitės nepriklausoma Lietuva". Kas rūpinasi nacionaliniu saugumu?   ATSAKYTI
rimas 2018-08-19 20:47:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
deja,deja,kruvina tiesa...zmogus zmogui vilkas ...sulinde i visas inspekcines tarnybas  
Lolikas 2018-08-19 10:44:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jai visi Lietuvoj mokietu saziningai mokiescius, tai butu turtiga salis   ATSAKYTI
:) 2018-08-26 08:27:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jeigu tu musu mokesciu nevogtu tada butu. Dabar realiai neapsimoka moketi dideliu mokesciu. Nes kazkas namus statosi. Firmas perka.. ir t.t.  
Hmm to:) 2018-08-29 18:28:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visose tose vagystese velgi dalyvauja ir paprasti darbuotojai kuriems nurodo aukstesnis.... jeigu tokiu karolinu butu daugiau tai tu vagysciu nebutu...  
Vytautas 2018-08-19 10:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Lietuvos ''teisinę valstybę'' - ES narę -valdo (siaučia) nusikalstamos sukčių ir vagių grupuotės , įsifiltravusios į D.Grybauskaitės kontroliuojamą teisingumą ir S. Skvernelio kontroliuojamą vyriausybę. Todėl Lietuvoje teisybę galima atrasti tik gerai ''sumokėjus'' mokesčius vienai iš tokių grupuočių. Įvykiai Pravieniškėse tai patvirtina, kad Lietuvoje gyventi darosi nesaugu, nes nebeliko kam pranešti apie daromus nusikaltimus. Visi tie pranešimų telefonų Nr. egzistuoja tik tam, kad apgauti Europos Sąjungą ir pademonstruoti, kad Lietuvoje svarbiausias -žmogus, o ne bandiūgos.   ATSAKYTI
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
DABAR RODOMA
Klaipėdos paplūdimyje – kraupus radinys: žmogus neteko žado
REKLAMA
Vis daugiau lietuvių perka ekologiškus produktus
Nors ekologiškų prekių kainos kandžiojasi, vis daugiau lietuvių perka sveikesnis produktus. Prekybininkai trina rankomis – ekologiškų prekių pardavimai prekybos centruose per ...
Šilumos gamybos sektorius
Turto bankas penktadienį kreipėsi į teismą dėl Klaipėdos šilumos gamybos įmonės „Geoterma“ bankroto bylos iškėlimo. Bankas nurodo, kad bankroto byla – vienintelė alternatyva ...
Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ (nuotr. SCANPIX)
Lietuva 2018 metais iš Rusijos importavo 1,373 mlrd. kubinių metrų gamtinių dujų - 2,4 proc. mažiau nei 2017-aisiais, kai importas siekė 1,407 mlrd. kubinių metrų, rodo Rusijos ...
Iš degalinių tinklo – dar vienas nepadorus sveikinimas
EMSI degalinių tinklas, praėjusiais metais išgarsėjęs dėl seksistinio turinio žinučių per Jonines, kai kuriuos vartotojus vėl nemaloniai nustebino. Panašu, kad įmonė ties gero ...
Kino teatras (nuotr. 123rf.com)
Restoranų tinklą „O'Leary's“ valdanti Estijos bendrovė „APL Restaurants“, Lietuvoje įsteigusi dar tris naujas įmones, ruošiasi kino teatrų, kavinių bei restoranų tinklo ...
REKLAMA

Top Video

Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Vaikai iš tėvų Lietuvoje imami be reikalo?
DABAR RODOMA
Už negimusius vaikus tenka mokėti kelioms kartoms – dabar po 360 eurų per metus
DABAR RODOMA
Neįprasta Kupiškio pareigūnų misija – gelbėjo apgirtusį stirniuką
DABAR RODOMA
Kraupi nelaimė Šakiuose – dviratininko kūnas rastas už kelių kilometrų
DABAR RODOMA
Skyrybų dramą išgyvenanti Bandžiaus mylimoji neištvėrė: „Tebemyliu jį“
DABAR RODOMA
Birutė viešai kreipėsi į Gražulį: turi svarbų prašymą
DABAR RODOMA
Šiaulių rajone ūkininkė badu marina savo gyvulius – vaizdai klaikūs
DABAR RODOMA
Prie Panevėžio – viename kieme negyvi brolis ir sesuo: aplinkybės kelia šiurpą
DABAR RODOMA
Kerbedžio bičiulis: tokios prastos būklės jo dar nemačiau
DABAR RODOMA
Klaipėdos paplūdimyje – kraupus radinys: žmogus neteko žado

TELEVIZIJA

 


×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų