Siūloma nustatyti „Sodros“ įmokų „grindis“

Siūloma nustatyti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų „grindis“ - taip siekiama išvengti piktnaudžiavimų. Šeši Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai užregistravo tokias Sveikatos draudimo įstatymo pataisas.

SODRA, pensijos,pinigai,Karoliniškės,išmokos (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Jeigu Seimas jas priims, PSD įmokos net iki kelių kartų padidėtų mažiau nei minimali alga (iki 300 eurų) uždirbantiems gyventojams, kurie dabar moka nedideles įmokas.

Vienas pataisų autorių sociademokratas Juras Požela BNS teigė, kad pataisos leis surinkti daugiau pajamų sveikatos apsaugai.

„Yra nesąžininga, kai asmuo, kuris moka mokesčius sąžiningai, todėl pats ir jo darbdavys už jį sumoka didelį procentą į sveikatos fondą, o tuo tarpu dalis žmonių, kurie patys sau nusistato algas ir susimoka mokesčius, tam skiria per mažai“, - BNS teigė J.Pozela.

REKLAMA

Dabar PSD įmokos mokamos nuo atlyginimo (3 proc. moka darbdavys, 6 proc. - darbuotojas), individualios veiklos pajamų (9 proc. MMA arba 9 proc. sumos, nuo kurios skaičiuojamos jų „Sodros“ įmokos).

Parlamentarai siūlo nustatyti, kad PSD įmokos ir toliau bus mokamos atsižvelgiant į darbo užmokestį, tačiau bendra įmoka negalės būti mažesnė negu 9 proc. MMA - tai yra 27 eurai per mėnesį.

Pataisos autoriai sako, kad dabar dažnai deklaruojamos gerokai mažesnės pajamos, pavyzdžiui, įdarbinama pagal darbo sutartį ne visam darbo laikui, už labai mažą algą. Pasitaiko, kad žmogus įdarbinamas vienai darbo dienai ar vienai valandai per mėnesį, todėl reali PSD įmoka tesudaro vos keliolika euro centų. Dažniausiai itin mažas PSD įmokas moka savarankiškai dirbantys gyventojai.

Nuo šių metų liepos MMA siūloma didinti iki 325 eurų. Tada mažiausia PSD įmoka siektų 29,25 euro.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų