Dėl Rusijos embargo pratęstas paramos teikimas vaisių ir daržovių rinkai

Europos Komisija numatė pratęsti rugsėjo mėn. patvirtintą programą skubioms greitai gendančių vaisių ir daržovių rinkos priemonėms, susijusioms su Rusijos importo draudimu tam tikriems ES žemės ūkio produktams. Parama teikiama už produktų pašalinimą iš rinkos (nemokamas dalijimas) ir derliaus nenuėmimą.

„Nuo spalio mėn. šia parama aktyviai naudojasi ir Lietuvos ūkininkai. Iš tiesų teigiamas žingsnis, kad Europos Komisija atsižvelgė į Rusijos embargo pasekmes ir suteikė galimybių vaisių ir daržovių augintojams atsitiesti nuo patirtų sunkumų ir bent iš dalies gauti paramą dėl patirtų nuostolių“, – pabrėžė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Patvirtintoji programa veikia iki gruodžio 31 d., tuo tarpu dabar Komisija numatė, kad programa bus pratęsta iki 2015 m. birželio 30 d. Nuo 2015 m. sausio 1 d. dvylikai ES šalių narių skirti papildomi kiekiai daržovių, už kurias bus teikiama parama. Lietuvai skirta parama 6 tūkst. t morkų. EK, skirstydama daržovių kiekius, rėmėsi eksporto į Rusiją duomenimis.

REKLAMA

Iki metų pabaigos Lietuvai buvo skirta 7000 t (2000 t obuolių augintojams ir 5000 t daržovių (morkų, pomidorų) augintojams). Dabar veikianti programa, kaip ir planuota, bus stabdoma gruodžio 31 d., o nuo 2015 m. sausio 1 d. pradės veikti programa pagal naujai paskirstytus produkcijos kiekius.

Žemės ūkio ministerijos informacija


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų