Žurnalo „IQ“ redaktorius Mantas Dubauskas, kuris buvo vienas iš iniciatorių, sudarinėjant Lietuvos turtuolių sąrašą, sako, kad nereikia stebėtis, kodėl lietuviai nelabai mėgsta turtingus žmones. Jo tikinimu dėl to kaltas socialinės atsakomybės nebuvimas.

„Tos socialinės atsakomybės nėra. Aš sakyčiau, kad yra apskritas nulis. Tuo buvo galima įsitikinti dar 2002 m., gal prisimenate pridėtinės vertės mokesčio (PVM) aferą, jo susigrąžinimą, kai buvo pasinaudota legalia landa įstatymuose ir „Maxima“ tinklas tuo metu įgijo teisę nemokėti daugiau nei 76 mln. Lt pridėtinės vertės mokesčio. Turtas buvo parduotas neįgaliųjų organizacijai, kuri buvo susijusi su tais pačiais akcininkais“, - „Žinių radijo“ laidoje sakė M. Dubauskas.

Visgi pašnekovas pabrėžia, kad pirkėjams taip pat turi galioti socialinės atsakomybės sąvoka: jie neturėtų apsipirkinėti tuose prekybos tinkluose, kurie elgiasi netinkamai.

REKLAMA

„MG Baltic“ savininkas, penktas turtingiausias žmogus Lietuvoje Darius Mockus, sako, kad normalu, jog niekas nenori gyventi neturtingai, todėl daugiau uždirbantieji yra nemėgstami. Jo tikinimu, rinkos ekonomikoje kitaip būti ir negali.

„Pavydas yra baltas, yra juodas. Dėl pagarbos, nesiimčiau teigti, kad ta pagarba yra, natūralu, nes mes jau 20-25 metai rinkos ekonomikoje, o penkiasdešimt metų buvo diegiama, kad visi lygūs ir lygesni“, - sakė D. Mockus.

„Kas prisimena tą tariamą lygybę, kuri buvo visuotinio deficito sąlygomis, rinkos ekonomikoje, lygybės nėra, pripažįstama, kad rinka yra konkurencinė erdvė: vieni yra sėkmingesni, yra mažiau sėkmingi. Šalys, kurios tomis salygomis gyvena pusę tūkstančio metų, ten tai natūralu, kad visi nori būti turtingi, niekas nenori būti vargšai.“

Žurnalo „IQ top" sudarytame turtingiausių žmonių dvidešimtuke „VP Grupė“, „VP dešimtuko“ vadovas Nerijus Numavičius gerokai lenkia visus kitus turtuolius - jo turtas įvertintas 4,255 mlrd. Litų. Antroje turtingiausiųjų sąrašo vietoje – „Vilniaus prekybos“ akcininkas Žilvinas Marcinkevičius. Trečias – transporto, logistikos ir sandėliavimo verslą valdantis Mindaugas Raila. Ketvirtas liko turtingiausio Lietuvos žmogaus brolis Vladas Numavičius su 812 mln. litų. Penktas – koncerno „MG Baltic" savininkas Darius Mockus, kurio turtas įvertintas 783 mln. litų.


Rašyti komentarą...
n
nepavydas
2014-07-08 11:48:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
ne dėl pavydo jie nemėgstami - o dėl savo kiauliško elgesio ir pasipūtimo - atseit, "aš geresnis už visus kitus".JUk panašiai ir treninguotų keikūnų nemėgsta - nors jie visai neturi pinigų
Atsakyti
0

K
Kęstas
2014-07-08 12:19:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip tapti turtingu?

Geriausias kelias yra remtis talentingais žmonėmis: rasti talentus, juos puoselėti, jiems atsilyginti, reikalui esant, jų atsikratyti. Greta viso to reikia turėti daug atkaklumo, praktiškumo, taupumo, polinkio į naujoves, ryžtingumo ir drąsumo.

Didžiausia gi užtvara tarp mūsų ir didelio turto yra saugumo troškimas. Saugumo troškimas yra sukeliantis priklausomybę, kaip narkotikai, bet žymiai kenksmingesnis žmogui.

Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų