4 iššūkiai naujajam „Microsoft“ vadovui S. Nadellai

„Microsoft“ antradienį paskelbė savo naująjį vadovą – Satya Nadellą. Jis pakeitė prieš tai buvusį JAV kompanijos vairininką Steve‘ą Ballmerį, rašo BBC.

Kai kurie skeptikai, šią darbo vietą laiko vieną blogiausių pasaulyje, kadangi naujajam vadovui teks susidurti su daugybe iššūkių. Naujienų portalas išškyrė, jo vertinimu, pagrindines problemas, su kuriomis bet kuriuo atveju susidurs naujasis „Microsoft“ vadovas.

„Nokia“

Kartu su išmaniojo telefono „Lumia“ atsiradimu fiksuojami, atrodo, patys sėkmingiausi pardavimai iš visų „Windows Phone“ telefonų. Sėkmes nenublankina netgi patirtos 5,4 mlrd. eurų išlaidos šiais metais. Taigi kas negerai?

„Nokia“ ženklas turi šiokių tokių problemų su strategija. Atrodo, kad jie nežino, į kokią auditoriją orientuojasi, nes paskutinieji „Lumia“ telefonai labiau skirti verslo bendruomenei“, – BBC sakė technologijų analitikas Chrisas Greenas.

Be to, S. Ballmeris buvo nemažai kritikuotas dėl to, kad per mažai dėmesio skyrė išmaniųjų telefonų gamybai ir inovacijoms.

REKLAMA

„Windows“

Naująją „Windows 8“ operacinę sistemą bandyta pritaikyti taip, kad ja būtų galima naudotis ir su liečiamuoju ekranu tiek kompiuteriuose, tiek planšetėse, tiek išmaniuosiuose telefonuose.

„Šio plano nepavyko įgyvendinti iki galo – vis dar yra problemų su funkcionalumu. Ir galima įžvelgti nemažai  trūkumų operacinės sistemos viešinimo programoje“, – pastebi C. Greenas.

Pasak jo, prasta reklama ir viešinimas šios operacinės sistemos lėmė tai, kad dauguma klientų jos tiesiog neišbandė ir laukia naujos.

„Xbox“

Šias žaidimų konsoles pastaruoju metu lenkia „Sony PlayStation 4“. Ši konkurencija trunka jau daugybę metų.

Ekspertai rekomenduoja „Microsoft“ nenusileisti ir turėti kantrybės nelengvoje kovoje.

Vadovavimas ir moralė

Vertinant S. Ballmerio, kaip „Microsoft“ vadovo darbą, galima pastebėti, kad jis buvo puikus kalbėtojas, tačiau nesugebėdavo darbuotojų iki galo įtikinti savo idėjomis, rašo britų naujienų protalas.

Todėl naujajam vadovui būtinai reikės ištaisyti šį trūkumą.

„Microsoft“ reikėtų iš naujo apsvarstyti savo tapatybę“, – savo įžvalgomis dalijosi Catherine Ellis, žurnalo „Windows Magazine“ vyr. redaktorė.

Be to, pasak moters, S. Ballmeris, kalbant apie visą „Microsoft“ strategiją, buvo per daug trumparegiškas. Tikimasi, kad naujajam vadovui ši problema nekils.

Nuorodoje - pirmasis interviu su S. Nadella, po jo paskelbimo naujuoju bendrovės vadovu.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų