Pasipiktino pinigų dalybomis įmonėms, kurios į Lietuvą kvietė Putino šlovintojus

Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas išreiškė viešą pasipiktinimą dėl teikiamų kompensacijų įmonėms, kurios Lietuvoje organizavo atlikėjų, garbinančių Vladimiro Putino politinį valdymą, koncertus.

Laurynas Kasčiūnas (Fotodiena nuotr.)

Lietuvos kultūros taryba paskyrė daugiau kaip 30 000 eurų kompensaciją žmonėms, kuriems nepavyko į Lietuvą atvežti Filipo Kirkirovo ir Michailo Šufutinskio.

L. Kasčiūnas pastebėjo, kad kompensacijos, keliaujančios į tokių įmonių sąskaitą, mokamos iš mokesčių mokėtojų pinigų.

„Putiną šlovinančias dainas kuriantys ir Krymo okupaciją teisinantys atlikėjai iki šiol buvo laukiami Lietuvoje, o jų koncertų Lietuvoje organizatoriai pasirodo dar ir gauna kompensacijas iš Lietuvos mokesčių mokėtojų kišenių.

Viso to nebūtų, jei turėtume veikiančią sistemą ir leidžiančią tokius asmenis kaip „Timati“, Šufutinskis ar Kirkorovas įtraukti į nepageidaujamų asmenų sąrašą. Deja, bet buvusi Užsienio reikalų ministerijos vadovybė į mano keltus klausimus apie kriterijų, pagal kuriuos yra sudaromi Lietuvos Respublikos nepageidaujamų asmenų sąrašai, tikslinimo galimybes kelerius metus iš eilės dėmesio neatkreipė. Todėl šiandien turime itin nemalonią situaciją, kuomet net neatšaukus, o tik perkėlus pasirodymus - Putino atlikėjų koncertus organizavusios įmonės gaus išmokas iš mokesčių mokėtojų kišenės“, – teigė NSGK pirmininkas.

Be to, politikas pridūrė, kad artimiausiu metu dėl šių kompensacijų dalybų bus rengiamas posėdis.

„Su Seimo kultūros komiteto Pirmininku prof. Vytautu Juozapaičiu jau sutarėme antradienį sušaukti bendrą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Kultūros komiteto posėdį, kuriame apsvarstysime galimas sistemines priemones bei tolimesnius žingsnius, kurie leistų tokių absurdiškų situacijų išvengti ateityje.

Tikiu, kad kartu su dabartine Užsienio reikalų ministerijos vadovybe sugrįšime ir prie kriterijų, pagal kuriuos yra sudaromi Lietuvos Respublikos nepageidaujamų asmenų sąrašai tikslinimo.

REKLAMA

P.S. Filipo Kirkorovo koncertas perkeltas į 2021 birželio 14 d. Ta diena dar geriau žinoma, kaip Gedulo ir vilties diena“, – rašė politikas.

Putiną šlovinančias dainas kuriantys ir Krymo okupaciją teisinantys atlikėjai iki šiol buvo laukiami Lietuvoje, o jų...

Posted by Laurynas Kasčiūnas on 2021 m. sausio 14 d., ketvirtadienis


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų