Išmokos verslui – jau netrukus, žada Armonaitė

Ekonomikos ministerijai ruošiantis teikti naujas paramos nuo pandemijos nukentėjusiam verslui priemones, laikas yra kritiškai svarbus, sako prezidento patarėjas.

Anot Simono Krėpštos, prezidentas teigiamai vertina, kad didžiąją dalį paramos – subsidijas – ketinama paskirstyti automatiškai. 

„Iš principo yra tvirtas sutarimas, kad pasiūlytos priemonės ir jų struktūra yra adekvati ir tokia, kokia turi būti būtent griežto karantino sąlygomis. Prezidentas teigiamai vertina, kad didžiąją dalį paramos ketinama paskirstyti automatiniu subsidijų pagrindu“, – po susitikimo su ekonomikos ministre Aušrine Armonaite sakė S. Krėpšta.

„Tai užtikrins laiką, per kurį ši parama pasieks įmonių sąskaitas ir užtikrins darbuotojų, dirbančių tose įmonėse, pajamas ir šių įmonių gyvybingumą. Laikas yra kritiškai svarbus“, – teigė jis.

Pirmąjį 180 mln. eurų pagalbos nukentėjusiam verslui paketą Ekonomikos ministerija su EK suderino praėjusių metų pabaigoje – 150 mln. eurų numatyta subsidijoms, dar 30 mln. – lengvatinėms paskoloms. Subsidijos įmonėms, kurių apyvarta krito daugiau nei 30 proc., sieks 25 proc. praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM). 

Ministrė A. Armonaitė informavo, kad verslui iki sausio 18 dienos turi būti sudarytos sąlygos teikti paraiškas šiai paramai.  

„Praėjusią savaitę kreipiausi į ekonomikos ministerijai pavaldžias LVPA (Lietuvos verslo paramos agentūrą – BNS) ir „Invegą“, administruojančias paramą verslui, prašydama spartinti pasirengimą priimti verslo paraiškas, kad jau kitą savaitę šis procesas galėtų prasidėti“, – žurnalistams po susitikimo su šalies vadovu sakė A. Armonaitė.

„Invegos“ ir LVPA vadovams suformulavau užduotį, kad sausio 18 diena ar kita savaitė, jos pradžia turi būti tas laikas, kada verslai turi galėti teikti paraiškas, mes turime būti pasiruošę jas priimti“, – pridūrė ministrė.

REKLAMA

Tuo metu planuojamas antrasis paramos verslui paketas – dar 150 mln. eurų – startuos jį suderinus su socialiniais partneriais, Vyriausybe ir Europos Komisija (EK).

Anot A. Armonaitės, šiame pakete numatomos septynios priemonės, viena jų – papildomos subsidijos labiausiai nukentėjusiems verslams, praradusiems 50 proc. ir daugiau pajamų, taip pat bus siekiama padėti ir individualią veiklą dirbantiems asmenims.

„Pati priemonė bus panaši į subsidiją ar grantą ir bus susieta su sumokėtais mokesčiais. Tačiau dar kartą noriu pabrėžti, jog galutinę antro paketo koncepciją mes suderinsime su socialiniais partneriais, premjere, jos komanda“, – sakė A. Armonaitė.

Pasak ministrės, po diskusijų turėtų paaiškėti, kaip bus skirstoma ši parama.

„Su jais tariamės, kaip galėtų atrodyti priemonės dizainas, kad jis būtų veiksmingiausias, pasiektų tinkamai įmones ir laike per daug nenusitęstų. Tikiuosi, kad per mėnesį, galbūt jau laisvinant karantiną, ir ta parama taip pat pasieks (verslą – BNS)“, – teigė ji.  

Taip pat planuojamos papildomos subsidijos savarankiškai dirbantiems, turgavietės mokesčio kompensacija, kuponai medikams ir mokytojams, fondas smulkiems verslams, paskolos labiausiai nukentėjusiems verslams, naujo verslo startui ir naujų darbo vietų kūrimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų