Lietuva iki rugsėjo pabaigos jau pasiskolino 7 mlrd. eurų

Siekiant užtikrinti biudžeto išlaidų finansavimą, valstybės skolos refinansavimą ir valstybės piniginių išteklių srautų subalansavimą, Vyriausybė iki šių metų rugsėjo pabaigos pasiskolino 7,027 mlrd. eurų ir grąžino 2,473 mlrd. eurų ankstesnių skolų, teigia Valstybės kontrolė.

Vidaus rinkoje pasiskolinta 2,002 mlrd. eurų, tarptautinėse finansų rinkose – 5,025 mlrd. eurų. Vidaus rinkoje vidutinė svertinė palūkanų norma buvo 0,021 proc., vidutinė svertinė skolinimosi trukmė siekė ketverius metus, o tarptautinėse rinkoje – atitinkamai 0,485 proc. ir 18,4 metų.

Skolintos lėšos buvo skirtos koronaviruso krizės pasekmių mažinimui ir kitoms reikmėms. Iki rugsėjo pabaigos asignavimų valdytojams skirta 3,045 mlrd. eurų, iš jų 3,003 mlrd. eurų Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimosukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano įgyvendinimui.

42,4 mln. eurų skirta kitoms reikmėms, iš kurių 11 mln. eurų  skirta dengti su pandemija nesusijusioms išlaidoms, įskaitant 1,84 mln. eurų valstybės biudžeto dotaciją Darbo partijai.

Užtikrinant finansavimą savivaldybėms, joms suteikta galimybė kreiptis į Finansų ministeriją dėl trumpalaikių paskolų apyvartinių lėšų trūkumui, atsiradusiam negavus planuotų biudžetų pajamų, padengti ir dėl centrinės valdžios sprendimų ekstremaliosios situacijos suvaldymui patirtų išlaidų kompensavimo.

Per devynis mėnesius savivaldybės gavo 38,9 mln. eurų trumpalaikių paskolų – 2,5 karto daugiau, nei buvo planuota. Per šį laikotarpį savivaldybės iš viso pasiskolino 100,5 mln. eurų, iš jų 59,1 mln. vidaus rinkoje ir 41,4 mln. tarptautinėse rinkose.

Anot Valstybės kontrolės, Lietuva neturi numačiusi, kaip bus stabilizuotas skolos augimas ir sudarytos prielaidos josmažėjimui, balandžio pabaigoje atnaujintoje Stabilumo 2020 metų programoje skolos grąžinimo planas ar šaltiniai taip pat nėra aptarti.

Lietuvą vertinančios tarptautinės kredito reitingų agentūros 2020 metais paliko galioti anksčiau patvirtintus aukštus ilgalaikio ir trumpalaikio skolinimosi kredito reitingus. Reitingo perspektyvą iš iš teigiamos į stabilią pablogino tik  „DBRS Morningstar“.


Rašyti komentarą...
M
Mindaugas
2020-12-05 14:49:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam reikėjo dalint pinigus kur stovi biržoje dėl lygoniu kasų įr nedirba pinigus gauna valkiojasi visur girtuokliai ką sau patenkinti kažkokia nesamone
Atsakyti
0

V
Vilimantas
2020-12-05 15:53:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Manau,kai kas atidirbinėja,o kas mahau jaučiate
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų