Didinant minimalią algą augtų ir kai kurie mokesčiai

Dėl kitąmet numatyto minimalios mėnesinės algos (MMA) didėjimo augs ne tik mažiausiai uždirbančiųjų pajamos, bet ir kai kurie su jomis susiję mokesčiai.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė sako, kad MMA kėlimas iš dalies yra gyventojų apgaudinėjimas, rašo portalas lrt.lt.

Asociacijos teigimu, pavyzdžiui, kartu su MMA didėjimu verslo liudijimai brangtų mažiausiai 66 eurais per metus.

„Verslo liudijimo mokesčiai yra skaičiuojami nuo minimalios algos. Jeigu žmogus neturi papildomo kaupimo, „Sodros“ mokesčių suma sieks 15,7 proc. minimalios algos, todėl didės verslo liudijimo kaina. (...) Verslo liudijimo mėnesinis mokestis augs 5,5 euro, kas yra gana daug, ir per metus sudarys 66 eurus“, – portalui sakė D. Čibirienė.

REKLAMA

Ji pastebėjo, kad, be kita ko, didės ir mėnesinio darbo užmokesčio riba, kurią pasiekus dienpinigiai nėra apmokestinami. 

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė teigia, kad minimalaus atlyginimo didinimas yra būtinas ir sveikintinas. Ji argumentuoja, jog to nedarymas skatina ir šešėlį. 

„Minimali alga yra nustatyta pagal Darbo kodeksą nekvalifikuotam darbui, todėl jeigu mes nedidinsime minimalios algos, nekvalifikuotas darbuotojas bus pasmerktas skurdui. Tada mes auginsime dirbančius vergus. (...) Kainos parduotuvėse, kirpyklose vis auga, todėl jie irgi turi turėti pajamų“, – sako K. Krupavičienė. 

Praėjusią savaitę Vyriausybė nutarė, kad nuo kitų metų minimali mėnesinė alga „popieriuje“ didės 35 eurais ir sieks 642 eurus, o „į rankas“ darbuotojai gaus 21 euru daugiau – 468 eurus.

Tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis atkreipė dėmesį, kad, siekiant atsižvelgti į darbdavių, ypač smulkiojo verslo atstovų, nerimą dėl MMA kėlimo, įtrauktas papildomas saugiklis. Vyriausybė numatė papildomą sąlygą: jei situacija blogės, Trišalė taryba gruodį gali pasiūlyti MMA svarstyti iš naujo. 


Rašyti komentarą...
R
Remigijus
2020-10-21 08:26:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pabrangs verslo liudimai, pabrangs paslaugos. Maisto kainos pakyls gausi 21 daugiau, o isleisi trigubai daugiau. Kokia cia gerove, tik blogiau bus.
Atsakyti
-3

K
Kamata tajama
2020-10-21 08:48:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodel didinti atlyginimus jei didinat mokescius juk vienas ir tas pats . Cia reiskia poziuris i ateiti ir gerove . Juokinga ir graudu
Atsakyti
-3

r
rima
2020-10-21 09:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
todel kad alga pakels keliais eur o mokescius pakels trigubai kaip visada kas cia neaisku
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų