Nei atlyginimą moka, nei atleidžia: dešimtys darbuotojų pasijuto žinomos bendrovės įkaitais

Jau beveik metus atlyginimų negaunantys vienos sostinės įmonės darbuotojai priversti minti įvairių institucijų slenksčius. Tačiau pinigų atgauti vis nepavyksta. Įmonei netgi buvo iškelta bankroto byla, tačiau ji nei atleidžia darbuotojus, nei atsiskaito su jais.

Pinigai (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Į portalą tv3.lt kreipėsi žinomos šarvo durų bendrovės „Plieninis skydas“ darbuotojai ir jų interesams atstovaujanti Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

Darbuotojai skundžiasi, kad algų negauna jau nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. Iš viso įmonė darbuotojams yra skolinga daugiau negu pusę milijono eurų.

„Tačiau įmonė žmonių neatleidžia. Šie rašo prašymus išeiti iš darbo, bet įmonė nepraneša apie tai „Sodrai“, todėl darbuotojai negali kreiptis į Užimtumo tarnybą.

Tada darbuotojai iniciavo įmonės bankrotą, kad nors gautų išmokas iš Garantinio fondo, kuris užtikrina garantijas darbuotojams jų darbdaviui tapus nemokiam. Tačiau teismo sprendimas dėl bankroto iškėlimo buvo apskųstas ir grąžintas nagrinėti iš naujo“, – situaciją komentavo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija.

Darbuotojai esą kreipėsi pagalbos į beveik visas instancijas – Valstybinę darbo inspekciją, Darbo ginčių komisiją, teismą, „Sodrą“. Ši buvo buvo uždraudusi įmonei priiminėti darbuotojus, bet kažkodėl vėliau leidimą vėl davė.

„Įmonė priiminėja naujus žmones, kurie po 1,5 mėnesio negavę algų vėl išeina. Negana to, net kai mokėjo atlyginimus įmonė tai darė nelegaliai, atlyginimai buvo mokami vokeliuose. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) jau yra pradėjusi tyrimą dėl įmonės veiksmų“, – nurodė įmonės darbuotojai.

REKLAMA

FNTT portalui tv3.lt patvirtino, kad šiuo metu vyksta ikiteisminis tyrimas, tad daugiau detalių susijusių su įmone neatskleidė.

O pasak darbuotojų, šarvuotas duris gaminanti įmonė apgaudinėja ne tik juos, bet ir klientus.

„Net ir žinodama apie bankrotą, ji ir toliau ima iš klientų avansus, nors darbai, tikėtina, nebus padaryti“, – aiškino darbuotojai.

Vadovas bendrauti nesutiko

Įmonės „Plieninis skydas“ vadovas Rolandas Guobys bendrauti su portalu tv3.lt nei telefonu, nei el. paštu nepanoro.

Susisiekus su įmonės administracija, atsiliepusi darbuotoja tikino, kad vadovo nėra, tačiau susisiekti su vadovu nepavyko ir kitą dieną.

VDI sulaukė 85 skundų

Valstybinė darbo inspekcija patvirtino, kad 2020 metais Darbo ginčų komisija (DGK) prie VDI gavo 85 prašymus nagrinėti darbo ginčus su įmone „Plieninis skydas“.

„Visi prašymai pateikti dėl darbo užmokesčio. Taip pat kai kuriuose prašymuose buvo pateikti reikalavimai dėl darbo sutarties nutraukimo fakto konstatavimo.

Iš gautų prašymų 58 buvo išnagrinėti ir išspręsti darbuotojų naudai, priimti sprendimai dėl darbo santykių nutraukimo pripažinimo darbuotojų atleidimams įforminti. Kiti prašymai dar nagrinėjami.

Taip pat VDI atliko 7 šios įmonės patikrinimus pagal gautus skundus. Už darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimus darbdaviui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir skirta bauda”, – teigiama VDI komentare.

Darbuotojams belieka laukti

Bankroto administratorius Vėjūnas Klimas patikino, kad įmonei „Plieninis skydas“ bankroto byla iš naujo buvo iškelta rugsėjo 23 dieną.

REKLAMA

Šiuo metu įmonės darbuotojams specialistas pataria tiesiog laukti, kol įsiteisins teismo nutartis. O įsiteisinti ši turi per 7 dienas.

„O įsigaliojus nutarčiai kreiptis į bankroto administratorių dėl nemokumo administratoriaus. Šis turėtų kreiptis į garantinį fondą, kad darbuotojai iš jo gautų pinigus“, – teigė specialistas.

Taip pat V. Klimas patikino, kad kai įmonei iškelta bankroto byla, jos vadovas negali priimti naujų darbuotojų.

„Tačiau būna, kad neapsikentę darbuotojai išeina iš darbo, o darbai turi vykti, tad vietoje tų išėjusių priimami nauji darbuotojai“, – aiškino specialistas.


Rašyti komentarą...
H
HsH
2020-09-27 16:09:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ekanomika kyla algos kyla vidutiniškai varguolis uzdirba 1400eur. Viskas Lietuvoja gerai milijonieriu tik daugėja nemazèja ,prašau nerašinet nesamoniu neskleist negatyvo.
Aplamai visur melas ,rašo vidutiniškai zmogus uždirba 1400,eur. po kelių dienu per tv.sako kas penktas lietuvis ant skurdo ribos .Melagiu šaika,zmogu padugne laiko ir tiek.
Nupirks vakcinos skiepykitės varguoliai,iškrisit kaip musės,kam jus reikalingi kad pencija mokėt reikt jums.
Atsakyti
-4

a
a
2020-09-27 16:58:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazko nesupratau - alyginimu negauna beveik metus laiko bet eina i darba? O tai ko jie tikisi - parasei pareiskima del darbo sutarties nutraukimo, priezasis - esminis sutartis pazeidimas is darbdavio puses (neismoketas atlyginimas) ir susirandi darba kitur nelaukdamas stebuklu.
Atsakyti
-2

N
Nuomonė
2020-09-27 16:33:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
DEMONOKRATIJA!!! KURI NUMIRĖ JAU PUSĖ AMŽIAUS ATGAL!!! UŽTAI DEMONOKRATAI DAR GYVI IR PELNOSI IŠ TAUTOS!!! KAI PAGRINDINIS DEMONO KRATAS KOJAS UŽVERS, ANT JO KAPO ŽALIUOS DILDĖLIŲ KRŪVA.
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų