Kukuraitis: tarnautojų ir valdininkų algos augo per greitai, dėl to kitąmet didės minimaliai

Pastaruoju metu viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai augo kur kas sparčiau nei privataus sektoriaus dėl to nuo kitų metų pradžios valdininkų algos nebus didinamos taip sparčiai. Vyriausybė jas siūlys didinti triskart mažiau nei šiemet.

valdininkas (Fotobankas)

Apie tai diskutuota trečiadienį vykusiame Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdyje.

Primename, kad politikų, teisėjų, pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) yra susietos su kasmet tvirtinamu baziniu dydžiu.

Apskaičiuojant darbo užmokestį šis dydis dauginamas iš atitinkamo pareiginės algos koeficiento, kuris skiriasi priklausomai nuo užimamų pareigų svarbos ir atsakomybių.

Šiemet pareiginės algos bazinis dydis yra 176 eurai (pernai – 173 eurai).

Pavyzdžiui, ministro pirmininko pareiginės algos koeficientas yra 25,8. Taigi įprastinė jo alga be priedo už tarnybos metus yra 4540,8 euro (176x25,8). Paprasto specialisto pareiginės algos koeficientas gali būti, pvz., 8–10, o pareiginė alga be priedų atitinkamai 1408–1760 eurų.

Paklaustas, kiek Vyriausybės siūlys didinti pareiginės algos bazinis dydis nuo 2021 m. pradžios, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis kalbėjo:

„Iš tiesų mes deramės dėl minimalaus didinimo, bet deramės dėl didinimo. Ir kodėl kalbamės dėl minimalaus, o ne reikšmingo? Dėl to, kad per pastaruosius 5 metus valstybės sektoriaus darbo užmokestis gerokai pabėgo nuo privataus sektoriaus.“

Pasak ministro, dėl viešojo sektoriaus algų spartaus didinimo reikia kelti ir minimalią mėnesinę algą (MMA), nuo kurios priklauso privataus sektoriaus atlyginimai. 

REKLAMA

„Praktiškai tas didinimas apie kurį kalbame, net MMA didinimą, mes praktiški remiamės į viešojo sektoriaus darbo užmokesčio augimą ir dėl to, kad jis auga, mes didiname privačiam sektoriui MMA. Tai tas yra neblogai.

Ir, mano galva, MMA turėtume daugiau didinti negu bazinį dydį. Bet visą laiką tie atlyginimai keliavo paraleliai. Šiuo atveju mes turime valstybinio sektoriaus atsiplėšimą. Dėl to kalbėti apie dar didesnį didinimą ryškiai išryškinant valstybinio sektoriaus darbo užmokesčio augimą santykyje su privačiu sektoriumi būtų nekorektiška“, – aiškino ministras.

Perklausus, kiek tiksliai yra „minimalus“ bazinio dydžio didinimas, vietoje ministro prakalbo viceministrė Eglė Radišauskienė: „Tai galime, vakar šitą įvardijome – vienu euru.“

Taigi, jei pareiginės algos bazinis dydis didės 1 euru (taigi triskart mažiau nei pernai), kitąmet premjero alga išaugs bent 25,8 euro, o paprasto specialisto nuo 8 iki 10 eurų per mėnesį.

Kadangi bazinis dydis tvirtinamas atskiru įstatymu, jį turės priimti visas Seimas – šis arba jau naujas, kuris bus renkamas spalio 11 d.

Statistikos departamento duomenimis, šių metų pradžioje viešajame sektoriuje dirbo per 367 tūkst. šalies gyventojų.


Rašyti komentarą...
N
Nuomonė
2020-09-16 11:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
O jie tas algas uždirbo??? Skatiko neverti!!! Tegu atstato tai, ką sugriovė, PARAZITAI!!!!
Atsakyti
-9

P
Ponas
2020-09-16 12:38:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko algas nepasikelt saviem. Čia buku tamsuoliu reik būt ir progos neišnaudot. Pinigų, kaip šieno, priskolinta. Tik spėk tratyt, šunauja apmokės.
Atsakyti
-3

E
Eik
2020-09-16 12:18:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
jo, kolūkius sugriovė, viską išvogė.... Gal nebejuokink su nuvalkiotomis frazėmis. Tie patys žmonės visur dirba.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų