Negalite rasti būsto? Nuomotojai atskleidė, kokių nuomininkų bijo

Neretai prie būsto nuomos skelbimų galima rasti užrašą: priimsime tik be vaikų ir be gyvūnų. Tėvams su mažais vaikais ar žmonėms su augintiniais rasti naujus namus gali tapti beveik neįmanoma. Atlikome trumpą eksperimentą: keliems butų savininkams paskambinome kaip daugiavaikiai tėvai ir šunų augintojai.

Būsto paieškos (TV3 koliažas)

Pateikiame, kaip vyko pokalbis su būstą išnuomojančiu asmeniu:

– Alio?

– Sveiki, skambinu dėl jūsų trijų kambarių buto Rudens gatvėje. Ar priimtumėte su trimis vaikais ir šunimi?

– Oj ne, nejuokaukite…

Paieška taip baigtis galėjo ir beveik neprasidėjusi. Radę daugiavaikei šeimai su šunimi puikiai tinkantį butą jo išsinuomoti negalėjome dėl to, kad turime vaikų. Buto savininkė sako jau turinti neigiamos patirties su mažamečiais.

„Esu keturių vaikų močiutė. Atsirado nuomininkai su keturiais vaikais, aš kažkaip be baimės įleidau. Gyveno mano anūkai, nebuvo jokių problemų. Dabar aš gailiuosi, nes po jų išėjimo butas praktiškai tiek sugadintas, kad turėjau generalinį remontą daryti. Liko sveikas tik lubinis šviestuvas“, – liūdi moteris.

Ji sako esanti neįgali, butą prižiūri viena, tad remontuoti butą, kai išsikėlė nuomininkai su vaikais, neturi nei sveikatos, nei pinigų. „Nuomininkai palieka užstatą ir įsivaizduoja, kad nuomotojas tą užstatą panaudoja kažką įsigyti. Vienas dalykas yra įsigyti, o kitas dalykas yra rasti meistrų. Reikia labai daug laiko ir pastangų“, – samprotauja moteris.

REKLAMA

Vaikai namuose

Gyvūnų bijo dėl alergijos

Nepavykus susitarti dėl Rudens gatvėje esančio buto, ieškome kito. Naujiems gyventojams yra atviras puikus trijų kambarių butas Sporto gatvėje. Butą nuomojantis vyras telefono ragelį pakelia linksmu tonu. Sako, šeimą su vaikais tikrai priimtų, tačiau linksmas tonas iš jo balso dingsta išgirdus apie šunį.

„Ne, ne, alergija paskui būna kitiems, – sako vyras. – Ne dėl to, kad nemėgstu, aš šiaip myliu gyvūnus, bet kiti žmonės neperneša, va, kur bėda. O dar, kas turi katę ar šunį, su laiku atsiras ir kvapas.“

Vyras teigia, kad priimdamas vienus nuomininkus privalo galvoti apie į butą įsikeliančius naujus žmones – jog niekam nekiltų problemų.

Katinas

Problema žinoma

Susisiekus su nekilnojamojo turto agentu Tadu Ignatavičiumi, šis patvirtina: daugiavaikei šeimai ir dar su gyvūnu naujus namus rasti yra sudėtinga. Nuomotojus gąsdina nedrausmingi vaikai, neišauklėti gyvūnai ir alergijos.

„Nuomotojų tikslas yra, kad jų turtas kuo mažiau nuvertėtų. Paprastas dalykas. Vieniši žmonės ir šeimos ar žmonės su gyvūnais turi kitokius interesus, tad turtas nusidėvi skirtingai“, – sako T. Ignatavičius.

Kalbėdamas apie tėvus su mažais vaikais agentas išskiria vieną svarbią visuomenės problemą: „Jei tėvai vieniši ar daugiavaikiai, tai iškyla mokumo klausimas. Egzistuoja stereotipai, kad jei daugiavaikiai, tai jau yra asocialai.“

Kalbėdamas apie gyvūnus, agentas jokių stereotipų neįžvelgia, tik taip pat pabrėžia gyvūnų sukeliamas sveikatos problemas: „Kažkas ateina su katinu, o vėliau kitas nuomininkas čia negali gyventi, nes yra alergiškas katinams. Tai yra tokie gyvenimiški dalykai.“

REKLAMA

Nekilnojamas turtas

Už žalą atsakyti turi nuomininkai

T. Ignatavičius pabrėžia, kad už žalą, padarytą nuomojamam būstui atsakyti turi tie, kurie tuos nuostolius ir padarė. Jei vaikai flomasteriais išpiešė sieną ar šuo nugraužė sofos kampą – atsakomybę prisiimti turėtų vaikų tėvai ar šuns šeimininkai.

„Prieš įleidžiant į būstą padaromos nuotraukos. Tokios būklės, kokios butas buvo perduotas, turi būti ir grąžinamas. Yra perdavimo–priėmimo aktas, tame akte tokį dalyką pasirašome“, – aiškina nekilnojamojo turto agentas.


Rašyti komentarą...
N
Nuomotojas
2020-09-13 18:30:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir as turejau metus tik su vienu vaiku.Daugiau NE.Apmurzino visas sienas ir apsisiojo kilimine danga ir dar apeliavo i mano sazine, kad netoleruoju seimu su vaikais.Nuomos kainos uzteko tik remontui..
Atsakyti
-4

I
Inga
2020-09-14 01:16:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista. Bet žmonės yra patys kalti jie juk nieko neideja, gadina nežiūri, nesaugo. O ko čia dar grasinti ir paviduliauti keiksnoti visi kažkaip sukasi juk nėra lengva čia gyventi, gauna tėvų, močiučių palikimu ir kodėl ne, nuomoti . Bet juk mūsų tautiečių niekaip neperauklesi jai aš neturiu kalti visi, tai kodėl nekeikiat bankų kad jums pinigų neduoda , vadinasi suprantat kad bankas jų jums ir neduos, nebent su sąlyga kad mokestį procentus . Tai kur logika mūsų piliečių, tai varyk į užsieny padirbk užsidirbti tada suprasi okas liečia vaikus tai paskui neisvarysi šeimos į gatvę kai jie neturės uzka mokėti ir tada dar didesnis gimorojus todėl manau kad valdžia turi rūpintis mūsų piliečiais o ne varyti ant nuomininkų, man niekada neskaudėjo galvos dėl svetimų pinigų aš išvažiavau ir užsidirbau o ne taip kad sėdi čia ir rėkia kad neturi buto nieko ne siekdami ir nieko negalvodami
Atsakyti
0

:
:|
2020-09-13 17:37:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
pradekit tikrinti kas dedama i puslapi. koks apgailetinas straipsnis. kodel ji paraset? zmogus su vaikais ar gyvunais nesupranta, kad ju nenori kai juos atstumia kai jie pasako kad turi vaiku ar gyvunu? apgailetina. tas pats kas sakyti zmogui, kad jeigu jis turi maziau pinigu negu kainuoja preke jos nusipirkti negali, nes tai jo atsakomybe tiek sumoketi, nes pardavejas patirs nuostolius. iskart matosi ekspertu straipsins, tik zmones su issilavinimu ir turintis patirties sioje srityje gali aprasyti tokias izvalgas, kuriu paprastas zmogus negali matyti. Dekui. kita karta zinosim, kad kai nuomotojas sako, kad nepriims su vaikais, tai reiskias, kad del vaiku neprieme, nes tikrai sunku suprasti visus niuansus.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (11)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų