Užimtumo tarnyba išmokas žada iki penktadienio, per 60 tūkst. jų negavo laiku

Visi prašymus laikinai darbo paieškos išmokai gauti už birželį pateikę ir iki šiol jų negavę asmenys netrukus sulauks pinigų sąskaitose. Iš viso tokių prašymų už birželį yra pateikę 86 145 asmenys, o išmokėta – 20 881, praneša Užimtumo tarnyba.

(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Šiuo metu intensyviai formuojami darbo paieškos išmokos mokėjimai. Pirmasis mokėjimo etapas už birželį prasidėjo liepos 17 d., tačiau dėl duomenų serverių gedimų Registrų centre išmokų mokėjimas buvo sustojęs ir vėluoja penkias darbo dienas. 

Planuojama, kad šią savaitę visiems klientams, pateikusiems prašymus birželio mėnesį, išmokos bus išmokėtos. Užimtumo tarnybos specialistams tenka apdoroti didžiulius paraiškų kiekius. Iki liepos 31 d. iš viso  jų gauta 159 258 paraiškos.

„Nemažai prašymų yra užpildyti nurodant nepilnus ar neteisingus asmens duomenis, sąskaitų numerius, kas taip pat apriboja sklandų ir operatyvų duomenų suvedimą į sistemą bei pavedimų atlikimą. Taip pat nemaža dalis prašymų buvo pateikta paskutinėmis birželio mėnesio dienomis, kas taip pat turėjo įtakos išmokos mokėjimo persikėlimui į liepos mėnesį“, – aiškino Užimtumo tarnybos departamento direktorė Giedrė Vitė.

Darbo paieškos išmoka pradedama mokėti nuo 17 einamojo mėn. dienos, mokama iki mėnesio pabaigos. Už liepos mėnesį išmokos bus mokamos nuo 17 d. iki 31 d. Norime atkreipti dėmesį, kad darbo paieškos išmokos dydis už birželio mėnesį bus proporcingai mažinamas priklausomai nuo prašymo pateikimo dienos. Kai išmokos mokėjimo terminas trumpesnis negu kalendorinis mėnuo, už tą mėnesį mokamos darbo paieškos išmokos dydis proporcingai mažinamas.

REKLAMA

Užimtumo tarnyboje registruotiems asmenims, turintiems bedarbio statusą, priklauso laikina darbo paieškos išmoka, kuri sudaro 42 eurus, jei asmuo turi teisę gauti nedarbo socialinio draudimo išmoką, arba 200 eurų neturintiems teisės gauti nedarbo socialinio draudimo išmokos ar jos mokėjimo laikotarpis asmens kreipimosi į Užimtumo tarnybą metu yra pasibaigęs.

Ši papildoma parama yra bendro priemonių paketo, skirto sušvelninti COVID-19 ir karantino neigiamas pasekmes, dalis. Konkrečiai šia išmoka bus užtikrinamos bent minimalios pajamos tiems, kurie prarado darbą, o naujo susirasti greitai nepavyksta. Darbo paieškos išmoka bus mokama 6 mėnesius, bet ne ilgiau nei iki 2020 metų pabaigos. 

Užimtumo tarnybos duomenimis, šiuo metu darbo ieško 220 953 asmenys. Nuo birželio kreipėsi 17 242 nauji klientai.


Rašyti komentarą...
g
g
2020-08-04 15:55:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
O turejo but sumoketa kada iki 31 o db sako iki 7d as asmeniskai negaunu tokiu ismoku bet pazystu zmoniu kurie kas diena lauke tu pinigu budami be nieko birzos nieko nesiulo beto tik dyrba telefonu o kur isidarbint be cento kisenei nei komisija nei kas nieko nenusipirkt net valgyt ner nuvaziuok kur isidarbint reik ir autobusui turet . O kai pasirase pasalpos atsisake nu ir viskas menesi be nieko sedek
Atsakyti
-9

K
Kristina
2020-08-04 16:41:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir nuo kada cia pradėsime gauti tuos eurus?
Atsakyti
-3

g
g
2020-08-04 19:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzimtumo tarnyba net nesivargino ( miesto neskelblsiu) pranesti kad zmogui priklauso darbo paieskos ismoka , zmogus suzinojo is pletku, tada pasidare socialines atsisake o sedi dabar menesi be visisku pajamu, nu ka lietuvoj tik tokie kurjozai
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (25)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų