Registrų centro problemos tęsiasi: e. sveikatos sistemos atkurti vis dar nepavyko ministras žada, kad sistema bus sutvarkyta vėliausiai iki trečiadienio

Registrų centro specialistams kol kas nepavyko atkurti e. sveikatos sistemos, kurios veikla sutriko prieš savaitę, pirmadienį pranešė įmonės atstovai.

Registrų centras (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Registrų centro Informacinių technologijų centro vadovas Mantas Rameika sako, kad e.sveikatos duomenų bazė labai didelė, todėl procesas gali užtrukti kelias dienas.

„Registrų centro komanda dirbo visą savaitgalį, per naktį, deja, užstrigome paskutiniame žingsnyje, bandysime kreiptis į gamintoją pagalbos“, – LRT radijui sakė Registrų centro atstovas. 

„Kalbam apie dienas. Jeigu būtų  duomenų bazė mažesnė, būtų galima greičiau tai padaryti, bet dabar kiekvienas pajudinimas trunka dienomis“, – aiškino jis.

Tačiau M. Rameika įsitikinęs, kad „situaciją dar galima pataisyti, yra tik laiko klausimas“. 

„Turime atsargines kopijas ir manome, kad jos yra geros. Tiesiog atstatinėjant į produkcinę sistemą, lūžtame ties paskutiniu žingsniu“, – teigė jis.

Po Vilniuje vykusios liūties praėjusio pirmadienio vakarą trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla.

Teisingumo ministras: vėliausiai iki trečiadienio e. sveikata bus atkurta  

Registrų centro specialistams e. sveikatos sistemą, kurios veikla sutriko prieš savaitę, pavyks atkurti vėliausiai iki trečiadienio, žada teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. 

REKLAMA

„Šią savaitę e. sveikata turi būti paleista. Direktoriui uždavėme, kad ją paleisti vėliausiai iki trečiadienio. Gali būti, kad patys naujausi duomenys laikinai nebus šioje sistemoje, bet visos įstaigos juos turi savo serveriuose. (...) Iki trečiadienio e. sveikata veiks“, – pirmadienį po susitikimo su Registrų centro direktoriumi Sauliumi Urbanavičiumi žurnalistams Teisingumo ministerijoje sakė E. Jankevičius

„Tikiuosi, kad taip. Darome visas pastangas, kad trečiadienį ar dar anksčiau veiktų sistema“, – pridūrė Registrų centro direktoriaus Saulius Urbanavičius. 


Rašyti komentarą...
M
Mari
2020-07-27 08:24:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik pas mus Lietuvoj taip gali nutikti.
Atsakyti
-2

S
Stasys.
2020-07-27 08:26:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomi situacija turejo per 8 valandas sutaisyt ir net po savaites nesugeba tai ko verti tokie specelistai ir kaip ligonei kuriems reike vaistu .kam tai naudinga.
Atsakyti
-2

L
Lika
2020-07-27 08:24:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Debilu valdzia. Zmones vaistu negali nusipirkt. Gal galvoja kad uz juos balsuos per rinkimus
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų