Turtingiausiųjų TOP 10: paaiškėjo, kas turi milijonus eurų

Praėjusiais metais valdančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko turtas buvo pats didžiausias, o opozicijoje esantiems konservatoriams vadovaujančio Gabrieliaus Landsbergio žmonos Austėjos – trečias didžiausias iš visų lietuvių, privalėjusių deklaruoti turtą.

Tai rodo Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) paskelbti praėjusių metų deklaracijų duomenys apie turėtą turtą ir pinigines lėšas.

Iš viso sąraše, į kurį pateko politikai, valstybės tarnautojai, jų sutuoktiniai ir kiti asmenys, yra 71 milijonierius. Tiek deklaracijas VMI pateikusių asmenų turtas ir piniginės lėšos pernai viršijo 1 mln. eurų sumą.

Pirmoje turtingiausių sąrašo vietoje atsidūręs R. Karbauskis savo turtą įvertino daugiau kaip 24 mln. eurų.

Antroje vietoje esantis, su LVŽS sąrašu Klaipėdos savivaldybės tarybos nariu tapęs bendrovės Klaipėdos birių krovinių terminalo vadovas Vidmantas Dambraukas turi daugiau kaip 19,4 mln. eurų vertės turto.

Tuo metu privačių švietimo įstaigų tinklui ir kitiems verslams vadovaujanti A. Landsbergienė deklaravo turinti daugiau kaip 12,9 mln. eurų turto.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė Seimo narys, socialdemokratas Bronius Bradauskas. Politiko deklaracijoje nurodyto turto vertė siekia 8,3 mln. eurų.

Penktą vietą turtingiausių politikų ir valdininkų sąraše yra Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys ir bendrovės „Hidrostatyba“ vadovas Jonas Dumašius. Jo turtas vertinamas daugiau kaip 5,1 mln. eurų.

REKLAMA

Dar vienas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Aidas Kaveckis deklaravo daugiau kaip 4,9 mln. eurų vertės turto.

Už jo rikiuojasi buvęs Seimo narys, dabar Biržų rajono savivaldybės narys Valdemaras Valkiūnas, kurio turtas vertinamas daugiau kaip 4,8 mln. eurų.

Už jo su kiek didesne nei 4 mln. eurų vertės turtu rikiuojasi Radviliškio rajono tarybos narys Vytautas Krikščiūnas.

Tuo metu Kauno meras Visvaldas Matijošaitis už praėjusius metus deklaravo 3,4 mln. eurų vertės turto.

VMI skelbiamo sąrašo turtingiausiųjų dešimtuką užbaigia Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys Irmantas Tarvydis. Jo torto vertė viršija 3,1 mln. eurų.

Tarp VMI paskelbto 71 milijonieriaus iš viso yra penki dabartinio Seimo nariai. Be minėtų, R. Karbauskio ir B. Bradausko, daugiau kaip 1 mln. eurų vertės turto turi Gabrielius Landsbergis, Kęstutis Glaveckas ir Kazys Starkevičius.

Tarp milijonierių taip pat yra 42 savivaldybių tarybų nariai, vienas europarlamentaras (Viktor Uspaskich su 2,9 mln. eurų vertės turto).

18 asmenų, turinčių daugiau kaip 1 mln. eurų vertės turto yra aukštas pareigas užimančių politikų arba tarnautojų sutuoktiniai.


Rašyti komentarą...
A
2020-07-15 13:02:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Milijonieriai ,tokioj mažoj Lietuvoj dygsta kaip grybai,ką galim kalbėt apie Lietuvos žmones kurie dirba,baigę mokslus ,bet iki milijonieriaus dar toli.Sakiau kas prie lovio stovi ,tie ir tunka.
Atsakyti
-1

e
ek
2020-07-15 12:38:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
siaubas is algos negali zmogus tiek turto turet!
Atsakyti
-2

V
Verslininkas
2020-07-15 12:54:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kregždutės,kregždutės... suneškit ir man gabalėlį...kitą...ir dar vieną...
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų