Pastebi karantino švelninimo rezultatatus, auga darbuotojų paklausa

Darbo rinkoje jau ima ryškėti karantino švelninimo rezultatai, į darbo vietas grįžta ir darbuotojai, dirbę sektoriuose, kuriems karantino ribojimai buvo griežčiausi, sako pirmasis Vyriausybės vicekancleris.

Laisvalaikis (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

Pasak Luko Savicko, jau kelias savaites iš eilės į darbą priimama daugiau žmonių, nei atleidžiama.

„Apibendrinant užimtumo situaciją būtų galima pasakyti, kad pastebimi karantino švelninimo rezultatai, mažėja asmenų nemokamose atostogose, nedarbingumo pažymėjimų skaičius dėl epideminės situacijos, mažėja į prastovas išleistų darbuotojų skaičius“, – spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo L. Savickas.

„Kelinta savaitė iš eilės stebima teigiama priėmimų ir atleidimų iš darbo tendencija. Bendras gegužės mėnesio priėmimų skaičius daugiau nei 6 tūkst. viršijo atleidimų skaičius. Ši tendencija stebima ir pirmąją birželio savaitę – priėmimų į darbą skaičius ženkliai auga“, – kalbėjo vicekancleris.

Anot jo, Vyriausybė taip pat stebi ir darbo paieškos portalus, kurių duomenys rodo, kad darbuotojų paklausa auga.

REKLAMA

„Darbuotojų paklausa, nors trečdaliu mažesnė lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, vis dėlto auga. Privačiuose portaluose naujų skelbimų skaičius buvo 1 proc. didesnis negu praėjusią savaitę“, – sakė L. Savickas.

Pasak vicekanclerio, pastebima, kad vis daugiau darbuotojų grįžta į darbo vietas, įskaitant tuos sektorius, kuriems karantino apribojimai buvo griežčiausi.

„Matome, kad vis daugiau žmonių grįžta į darbo vietas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų, apdirbamosios gamybos, didmeninės ir mažmeninės prekybos sektoriuose. Netgi 40 proc. sumažėjo dėl epideminės situacijos galiojančių nedarbingumo pažymėjimų skaičius“, – sakė jis.

„Pasibaigus karantinui, kaip jau žinote, šis klausimas bus svarstomas šį trečiadienį Vyriausybės posėdyje, nedarbingumo pažymėjimų dėl epideminės situacijos praktiškai turėtų sumažėti iki minimalaus“, – pridūrė vicekancleris.

Tuo metu registruotas nedarbas vis dar laikosi tame pačiame lygyje, kuris buvo fiksuotas karantino piko metu – pirmadienio Užimtumo tarnybos duomenimis, jis sudarė 11,8 proc., bedarbių skaičius siekė 203,3 tūkst. žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų