Pasaulio naftos rinkoje – dar viena griūtis

Po naujo Saudo Arbijos „puolimo“ naftos kainų kare, o pasaulio ekonomiką kaustant naujojo koronaviruso pandemijai, naftos kainos tarptautinėje rinkoje trečiadienį krito žemiausiai per pastaruosius 18 metų.

Šiaurės jūros „Brent“ rūšies nafta gegužei atpigo 14,7 proc. iki 24,52 JAV dolerio už barelį, pasiekdama nuo 2003-ųjų neregėtas vertės žemumas.

Trečiadienį Saudo Arabijos energetikos ministerija įpareigojo valstybinę naftos milžinę „Saudi Aramco“ kelis mėnesius išlaikyti gavybos lygį ties 12,3 mln. barelių per parą žyma. Tokia gavyba turi būti pasiekta balandį, žlugus vadinamojo OPEC+ valstybių klubo karteliui, narystę kuriame nepanoro pratęsti Rusija.

Rijadas ne tik „atidarė čiaupus“, smarkiai padidindamas pasiūlą rinkai, paklausa kurioje ir taip sumenko dėl koronaviruso, bet ir pasiūlęs solidžias nuolaidas savo naftos pirkėjams Europoje, Azijoje ir JAV.

Šiuo metu nafta tarptautinėje rinkoje yra net apie 45 proc. pigesnė nei prieš OPEC+ kartelio žlugimą.

„Tai, ką mes matome dabar, iš esmės prilygsta branduoliniam sprogimui, tik jis – naftos rinkose“, – „Bloomberg“ agentūra cituoja „Rystad Energy“ analitikę Louise'ą Discon.

Lengvosios Jungtinių Valstijų WTI naftos barelis trečiadienio prekyboje Niujorke trečiadienį nuvertėjo 25,6 proc. iki 20,05 dolerio. Tai – mažiausia kaina nuo 2002-ųjų.


Rašyti komentarą...
E
Eko
2020-03-19 09:51:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo galetu atsakyt Rusijos prezidentas ir rusu propaganda- "situacija kontroliuojama, poveikio salies ekonomikai neprognozuojame.."..juokdariai..
Atsakyti
0

E
Emigrantas
2020-03-19 18:02:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai juokinga,žiauriai! A pinga? Ne mūsų lietuviškai chebrai kuro kainas nuleisti kaip pasaulyje. Taip kad prisiglušiname save savo rankomis ir durneliais liekam...išskyrus, aišku, naftos verslininkus.
Atsakyti
0

R
Robertas
2020-03-20 08:21:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tik nusiperdžė,ir Lietuvoj viskas pakilo kuras ir t.t ,o če baige sugriuti bet kuras nepinga nieko palauksim kol atpiks nemukėsiu 90 cnt už litra žemyn kainas 45% verslininkai
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų