Leidimai gaminti dezinfekcinį skystį jau suteikti 14-ai įmonių: dar 4 laukia

Leidimus gaminti dezinfekcinį skystį gavo 14 įmonių – dalis jų jau pradėjo skysčio gamybą, jis artimiausiu metu pasirodys prekyboje.

Dezinfekcinis skystis. (nuotr. SCANPIX)

„Dezinfekcinio skysčio užteks visiems – problema dėl leidimų išspręsta, yra daugiau kaip keliolika gamintojų ir tiekėjų, kurie turi leidimus. Paminėtina, kad leidimų išdavimas nėra kliūtis įmonėms galinti dezinfekantus. Įmonės užsakymus įgyvendins, jei tai leis jų technologiniai pajėgumai“, – pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Leidimų paprašė ir jų laukia dar keturios bendrovės: „Ukmergės vaistinė“, „BS Chemical“, „Profline“ ir „Bio Circle Balticum“.

SAM teigimu, įmonės gali pagaminti apie 2 tūkst. tonų skysčio per mėnesį. Viešajam sektoriui gali reikėti apie 600 tonų, kuris per savivaldybes būtų išdalintas gydymo, ugdymo įstaigoms, muziejams ir kitoms įstaigoms.

Pirmas užsakymas papildyti rezervą sieks 100 tonų skysčio. Už šias prekes verslui bus sumokėta.

Leidimus turi bendrovės „Valentis“, „Eko pirk“, „Ruvera“, „Retrorega“, „Lesta“, „Danushis Chemicals“, „Cosmoway“, inovacinei firmai „MKDS“, „BIOK laboratorija“, „Vilniaus degtinė“, „Koslita“, „Italiana LT“, „Aconitum“ ir „Kurana“.

Naujienų portalas 15min.lt pirmadienį skelbė, jog pirmieji sunkvežimiai su pagamintu lietuvišku dezinfekciniu skysčiu pirmadienį iškeliavo į platinimo įmones ir prekybos tinklų sandėlius, o prekybos vietose pasirodys šios savaitės pabaigoje.

„Vilniaus degtinės“ vadovo Roko Mituzo teigimu, įmonė jau pagamino apie 80 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio. 

REKLAMA

Penktadienį ir savaitgalį gelinį skystį gaminusi „BIOK laboratorija“ šiuo metu gamybą sustabdė, nes laukia žaliavų papildymo – vėl pradėti gaminti rankų gelį planuojama kitą savaitę, o jau pagamintus produktus turėtų pristatyti parduotuvėms ketvirtadienį. 

Vyriausybė iš valstybės rezervo skyrė per 300 tūkst. eurų ekstremaliai situacijai suvaldyti. Dalis šių lėšų numatyta dezinfekcinių priemonių įsigijimui.


Rašyti komentarą...
T
Tai va
2020-03-09 17:32:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus galima net nusimaudyti tame skystyje, labai jau daug pagamins
Atsakyti
0

O
Ot
2020-03-09 18:28:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne laikas šunis lakinti ,kai einama medžioti. Nuo gripo rašoma mirė jau 6 žmonės Lietuvoj?
Atsakyti
0

J
Je
2020-03-09 20:23:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Je ,alkoholikai geria ir denatūruotą spiritą ,o čia bus dar cirkų su dezinfekciniu skysčiu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų