„SpaceX“ nesėkmė: palydovus kėlusi raketa nepataikė nusileisti ant platformos

JAV bendrovės „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ pirmadienį sėkmingai iškėlė dar 60 kuriamo pasaulinio interneto ryšio tinklo „Starlink“ palydovų, bet jos daugkartinio naudojimo pirmoji pakopa nepataikė nusileisti ant Atlanto vandenyne plaukiojančios platformos ir nukrito į vandenį.

„SpaceX“ erdvėlaivis (nuotr. SCANPIX)

Kaip pranešė „Spacex“, raketos, 10 val. 5 min. vietos (17 val. 05 min.) Lietuvos laiku pakilusios iš Kanaveralo kyšulio Floridoje, pirmoji pakopa turėjo sklandžiai nusileisti ant plaukiojančios platformos „Of Course I Still Love You“ už 630 km nuo starto vietos.

Ši „Falcon 9“ pakopa į kosmosą buvo paleista jau ketvirtą kartą.

Naujoji „Starlink“ palydovų grupė turėjo būti iškelta į elipsinę orbitą, kurios aukštis – nuo 212 iki  386 kilometrų. Patikrinus, kaip jie veikia, palydovai turės užimti individualias orbitas 550 km aukštyje, naudodami savo joninius variklius. Anksčiau visi „Starlink“ palydovai pirmiausiai būdavo iškeliami į apskritą orbitą.

Ši „Starlink“ palydovų grupė – jau penktoji, iškelta į orbitą. Pirmieji 60 šio tinklo palydovų buvo iškelti pernai gegužės pabaigoje. Antroji grupė startavo lapkritį, trečioji ir ketvirtoji – praeitą mėnesį.

„SpaceX“ planuoja sukurti tinklą, sudarytą iš 12 tūkst. šio tipo palydovų, o galiausiai jų skaičių padidinti iki 30 tūkstančių. Ilgainiui „Starlink“ turi užtikrinti plačiajuostį interneto ryšį bet kuriame mūsų planetos kampelyje. Manoma, kad šis projektas kainuos apie 10 mlrd. JAV dolerių.

„SpaceX“ vadovas Elonas Muskas sakė, kad „Starlink“ galės pradėti veikti minimaliu režimu, kai į orbitą bus iškelta 360 palydovų. Vidutiniai  tinklo pajėgumai būtų užtikrinti sukūrus 720 aparatų tinklą.

„SpaceX“ – ne vienintelė bendrovė, kurianti pasaulinio palydovinio interneto ryšio sistemas. Panašius tinklus planuoja sukurti „OneWeb“, „Telesat“, „LeoSat“ ir „Amazon“.

„OneWeb“ pernai vasarį jau paleido į orbitą pirmuosius šešis savojo tinklo palydovus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų