Kada tinkamas metas nuomotis, o kada pirkti būstą? 

Nuosavo būsto klausimas kiekvienam lietuviui itin jautri tema. Tuo lietuviai labai skiriasi nuo kitų Europos šalių gyventojų. Dauguma gyvenančiųjų Lietuvoje turi nuosavą būstą ir tik labai nedidelė dalis jį nuomojasi.

Julija Žižė (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Nekilnojamojo turto specialistai sako, kad Vakaruose būstą nuomotis ir jį dažnai keisti yra įprasta ir normalu, tačiau pas mus stipriai įsišaknijęs įsitikinimas, kad būtina turėti savo kampą. Ekspertų nuomone, pagrindinė priežastis, kodėl žmonės perka namus, yra psichologinis suvokimas, kad tai yra jų namai.

Kada tinkamas laikas pirkti būstą skolintomis ar nuosavomis lėšomis užuot jį nuomojus? Vienas iš paprasčiausių būdų – palyginti už būsto paskolą mokamas palūkanas su nuomos kaina per tą patį laikotarpį. Kodėl tik palūkanas? Nes dalį paskolos įmokos sudaro grąžinamos paskolos įmoka, kitą dalį – palūkanos už negrąžintą paskolos likutį.

Ekonomiškai sunkiai paaiškinama, bet gyventojai, esą nesugebantys nors kiek sutaupyti, nes savo reikmėms išleidžiantys viską, ką uždirba, už skolintas lėšas įsigiję būstą paskolos įmokas visgi įstengia mokėti. Taigi paskola disciplinuoja ir padeda lengviau sukaupti tam tikrą turtą – ją išmokėjus būstas tampa nuosavu.

REKLAMA

TV3 laidos „Mano pinigai“ viešnia verslininkė ir dviejų dukrų mama Julija Žižė, kuris laikas su vyru gyveno nuomojamame kotedže. Toks buvo jų šeimos sprendimas, kuriam įtakos turėjo ir Julijos vyro įpročiai. Julija prisimena: kad pradėjus lauktis antros dukros šeima nusprendė, kad laikas įsigyti savo namus. Kuris laikas šeimai teko gerokai pataupyti, kad sukauptų pradinį įnašą.

O ir nusipirkus namą, teko susiveržti diržus, nes jo įrengimas suvalgo didžiąją dalį šeimos pajamų. Tačiau moteris niekada nesigailėjo dėl šio šeimos sprendimo ir jau kuris laikas gyvena, kaip pati įvardija, savo svajonių namuose. 

Patarimai ir įžvalgos renkantis naujus namus laidoje „Mano pinigai“, šeštadienį 11.00 per TV3.


Rašyti komentarą...
N
Nu
2020-01-11 08:16:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is ko pirkt is 400 euru nuomotis normalaus neiseina juokdariai jus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų