Naujos priemonės keliuose kitąmet: baus ne tik už greičio viršijimą iki 10 km/h

Susisiekimo ministerija atnaujino Valstybinę eismo saugumo programą „Vizija – nulis“. Joje numatytos naujos priemonės, kurios turėtų būti pradėtos taikyti jau kitų metų pradžioje. Tiesa, nepaisant naujų priemonių, šiemet Lietuvoje padaugėjo tiek eismo įvykių, tiek juose žuvusių ir sužeistų asmenų.

Greičio matuoklis (nuotr. Fotodiena.lt/Josvydas Elinskas)

Programos tikslas – iki 0 sumažinti keliuose žūvančių gyventojų skaičių. Ją dar galutinai turės patvirtinti Vyriausybės kanceliarija. Numatytas jos įsigaliojimo laikas – sausio 31 d.

Pagal projektą, jau kitais metais Lietuvoje bus numatytos finansinės sankcijos už leistino greičio iki 10 km/h viršijimą.

Už 1,2 mln. eurų policijos padaliniai bus aprūpinti šiuolaikinėmis eismo kontrolės priemonėmis, kurios leistų užtikrinti operatyvų pažeidimų, užfiksuotų automatinės greičio kontrolės sistemos, ištyrimą.

Taip pat bus plėtojama automatinės greičio kontrolės sistema valstybinės reikšmės keliuose. Taip kitąmet numatyta 4 mln. eurų.

Lietuvoje ir kitais metais bus vykdomos vairuotojų blaivumo kontrolės priemonės.

Be kita ko, programoje numatyta sumažinti atvejų, kai vairuotojai vairuodami naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis neleistinu būdu, skaičių.

Tam ne tik bus pakeisti teisės aktai, bet ir vykdoma socialinė reklama, vykdomi specialūs reidai (jiems skiriama beveik 300 tūkst. eurų).

Tiek pats atsieis ir reidai, skirti saugos diržų nesisegimo (tiek automobilio priekyje, tiek gale) prevencijai.

Per 40 mln. eurų planuojama skirti magistralinių kelių atnaujinimui, papildomų atitvarų įrengimui ir apšvietimui, naujų pėsčiųjų ir dviračių takų įrengimui.

REKLAMA

Sprendžiant iš programos, kitais metais stabdant automobilius dažniau bus tikrinama jų techninė būklė, atitiktis nustatytiems reikalavimams.

Programoje taip pat planuojama plėsti ramaus eismo zonas miestų gatvėse, kuriose leistinas greitis ribojamas iki 30 km/h.

Kelių policijos tarnybos duomenimis, iki šių metų gruodžio 22 d. Lietuvoje fiksuoti 3224 eismo įvykiai. Tai yra 12,2 proc. daugiau nei tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Eismo įvykiuose šiemet jau žuvo 174 asmenys. Tai yra 7 žmonėmis daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Sužeistųjų skaičius šiemet padidėjo beveik 15 proc. – iki 3830.

Šventiniu laikotarpiu paprastai fiksuojama daugiau eismo įvykių nei kitu metų laiku. Dėl to pareigūnai ragina vairuotojus būti drausmingais ir atidžiais.


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2019-12-25 19:00:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pėstieji jau tiek išnaglėjo, kad suka į pėsčiųjų perėją nei stabtelėję, nei pasižvalgę. Tiesiog staigus posūkis kairėn ir žengia iš karto. Pats jau du kartus vos nepartrenkiau. Mašina jau ant perėjos ir staiga metasi į ją žengti tiesiog prieš mašiną. Kol bus tokių pėsčiųjų, tol jų traiškymas tik didės. Savisaugos pas juos visiškas nulis.
Atsakyti
-19

k
kaubojus
2019-12-25 22:43:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na, mūsų "kelių specialistai" nieko daugiau ir nesugeba- tik-"drausti ir bausti"....Ir visas bėdas aiškinti viršytu greičiu....stribiškas primityvumas.....
Atsakyti
-21

P
Pasvarstymai prieš įvedant nesąmoningas
2019-12-25 22:14:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keliatą kartų važiuodamas ir pastoviai žvilgčiodamas į spidometrą , tam , kad neviršyti greičio daugiau , kaip nurodyta vos nepadariau avarijos.Turi būti leistina riba viršyti, o tai pamatysite, kaip padaugės avarijų, tai yra nenormalu.
Atsakyti
-25

SKAITYTI KOMENTARUS (117)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų