Mėgstate siųstis daiktus iš Kinijos? Netrukus už siuntas reikės mokėti daugiau

Nuo 2021 metų sausio visoje Europos Sąjungoje nebeliks pridėtinės vertės mokesčio lengvatos mažos vertės (iki 22 eurų) prekėms. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Kinijos internetinėse parduotuvėse apsiperkantys Lietuvos gyventojai turės susimokėti 21 proc. daugiau, skelbia portalas delfi.lt. 

Siuntos (nuotr. stop kadras)

Europos Komisijos vertinimu, dėl 22 eurų lengvatos ES per metus netenka apie 1 mlrd. eurų PVM, o dėl piktnaudžiavimo šia lengvata – dar 4 mlrd. eurų.

Konsultacijų bendrovės „Rodl & Partner“ vidaus mokesčių skyriaus vadovas Mantas Mališauskas teigia, jog gana įprasta, kad siuntose iš trečiųjų šalių būna neteisingai nurodoma kaina arba jos deklaruojamos kaip dovana. Tačiau panaikinus lengvatą, sukčiauti tokiu būdu nebepavyks.

Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, jei prekės vertė nesiekia 22 eurų, PVM mokėti nereikia. Jei prekė viršija 22 eurus, bet nesiekia 150 eurų, tuomet reikia susimokėti PVM. Lietuvoje standartinis šio mokesčio tarifas yra 21 proc.

Jei prekės vertė yra didesnė nei 150 eurų, tuomet reikia mokėti ne tik PVM, bet ir muitą, kuris priklauso nuo prekės rūšies. Už siuntą dar gali tekti susimokėti akcizą, jei joje yra alkoholio arba tabako.


Rašyti komentarą...
S
Susirupines_Emigrantas
2019-12-10 09:55:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodel Vakaru Europoj tokiu nesamoniu nera????Nereikia lialia.Niekas nei UK nei DE nei A nemoka jokiu mokesciu.Mazai liaudi plesia?
Atsakyti
-1

F
F14
2019-12-10 09:09:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ko jie tuom siekia?Kad kinai pristatytų sandėlių Europoj?
Atsakyti
-1

L
Lilija
2019-12-10 09:52:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ubagai apsipirkinėjom, kam daugiau lups skūrą, juk ne seimūnams?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų