Daržovių kaina išaugo: labiausiai brango lietuvių mėgstamos prekės

Dalis Lietuvoje išaugintų daržovių kur kas brangesnės nei pernai. Paskutiniais Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro (ŽŪIKVC) tyrimų duomenimis, skelbiamais puslapyje produktukainos.lt, dėl vasarą nuo sausros labiausiai nukentėjo ir daugiausiai pabrango bulvės, svogūnai, kopūstai. Tačiau morkos parduotuvėse, lyginant su praėjusias metais, kiek pigesnės.

Parduotuvė (Fotobankas)

Tyrimo duomenys parodė, kad šių metų spalio gale – lapkričio pradžioje, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, Lietuvos didžiųjų mažmeninės prekybos tinklų parduotuvėse Lietuvoje beveik 40 proc. padidėjo baltagūžių kopūstų kaina, svogūnai pabrango 36 proc. Daugiau nei 50 proc. išaugo nesupakuotų bulvių kaina, supakuotos bulvės pabrango 31 proc.

Tai, kad nesupakuotų bulvių kaina išaugo daugiau nei supakuotų gali pasirodyti keistai, tačiau ŽŪIKVC specialistė Daiva Reipienė paaiškino, kad reikėtų žiūrėti ne į procentinę pabrangimo išraišką, o piniginę.

„Supakuotos bulvės 2019 m. 44 savaitę, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, pabrango 0,13 eur/kg, o nesupakuotos – 0,15 eur/kg. Kadangi nesupakuotų bulvių kaina yra mažesnė, tai tie 0,15 eur/kg duoda kur kas didesnę procentinę dalį“, – aiškino specialistė.

Pasak D. Reipienės, supakuotų bulvių kilogramo savikaina augintojų ūkiuose yra didesnė iki 10 centų nei nesupakuotų bulvių, priklausomai nuo naudojamų labai skirtingų pakuočių rūšių. Mažmeninės prekybos tinkluose kainos taip pat skiriasi apie 10 centų.

REKLAMA

Specialistė taip pat pastebėjo, kad bulvių kainos šiemet mažėja lėčiau nei prieš metus tiek Lietuvoje, tiek aplinkinėse rinkose. Tačiau jos mažėja, todėl ir mažmeninėje prekyboje bulvės dar turėtų atpigti.

Tačiau Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė komentuodama augintojų kainas teigė, kad bulves augintojai parduoda prekybos tinklams ta pačia kaina, kaip ir praėjusiais.

Svogūnai šiuo metu yra apie 15 proc. pigesni nei pernai tuo pačiu metu, o kopūstai dėl šiemet puolusių ligų ir sumažėjusio derliaus pas augintojus yra brangesni daugmaž 3 proc.

Mažmeninių prekybos tinklų parduotuvių atstovai taip pat teigia, kad daržovių kainų pokytis buvo nežymus arba jo visai nebuvo.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis sakė, kad šįmetinė sausra nepadarė jokios įtakos: „Kainos lentynose identiškos pernykštėms. Pirkėjai nesusidūrė su jokiu kainų pakilimu. Kainos greičiausiai laikysis stabilios – nekris.“

„Bulvių, kopūstų, svogūnų kaina nuosekliai mažėjo nuo rugpjūčio mėnesio į parduotuves keliaujant šių metų derliui. Pastebime, kad rinkoje derliaus pertekliaus nėra. Šiuo metu daržovių kaina stabilizavosi. Praėjusią savaitę mūsų tinkle sveriamos bulvės kainavo 0,45 Eur/kg, baltagūžiai kopūstai – 0,33 Eur/kg, svogūnai – 0,40 Eur/kg, supakuotos bulvės - 0,29 Eur/kg (supakuotos stambios, 50-70 mm bulvės – 0,69 Eur/kg)“, – teigė „Maxima“ atstovė ryšiams su visuomene Rima Aukštuolytė.

Šįmet derlių alinusi sausra nepakenkė morkoms ir burokėliams. Pastarųjų kaina parduotuvėse nesikeitė, o nesupakuotų morkų kaina, palyginti su pernykščia, mažesnė kiek daugiau nei 11 proc., supakuotos morkos pigesnės beveik 3 proc.


Rašyti komentarą...
V
Vilius
2019-11-11 20:56:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne "mėgia-mos", o "mėgsta-mos"! Rodos, bendrine kalba rašom?
Atsakyti
0

d
dzin
2019-11-12 07:18:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne esme. Pvz mes svogunu perkam per savaite kokiu 0.5 kg, kopusta - karta per 2 savaites, o bulviu (jei neplanuojam kokio kugelio) savaitei pakanka 2-3 kg.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų