Jau galima teikti prašymus kompensacijai už mažiau taršų automobilį

Nuo pirmadienio Aplinkos projektų valdymo agentūra prie Aplinkos ministerijos priima gyventojų prašymus skirti 1 tūkst. kompensacinę išmoką sunaikinus seną automobilį ir perkant mažiau taršų.

(nuotr. Raimundo Maslausko)

Prašymus teikti galima per Aplinkos projektų valdymo informacinę sistemą (APVIS) adresu apvis.apva.lt. Kitais būdais prašymai nebus priimami.

Prašymus pareiškėjai galės teikti iki 2019 m. gruodžio 31 d., 12 val. Kvietimas teikti prašymus gali būti sustabdytas anksčiau, jei bus pateikta prašymų visai šiems metams skirtai sumai, t. y. 5 mln. eurų.

Tai – pirmas kvietimas, kai bus galimybė gauti 1000 eurų kompensacinę išmoką sunaikinus senąjį automobilį ir įsigijus mažiau taršią judumo priemonę.

Norintys gauti kompensacinę išmoką turi atitikti nustatytus reikalavimus.

Reikalavimai senam automobiliui

Tai turi būti M1 klasės transporto priemonė, pareiškėjo kaip savininko išlaikyta ne mažiau kaip 12 mėnesių ir registruota Kelių transporto priemonių registre.

Transporto priemonės techninė apžiūra turi galioti iki 2019 m. spalio 17 d.

Transporto priemonė turi būti sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles. Taip pat turi būti gautas Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas.

REKLAMA

Reikalavimai naujai įsigytam automobiliui

Pareiškėjas įsigijęs mažiau taršų automobilį jį įregistruoja savo vardu, o įsigijęs lizingo būdu – tapęs mažiau taršaus automobilio valdytoju.

M1 klasės transporto priemonė, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km.

Pirmosios registracijos data Europos Sąjungoje turėtų būti 2013 m. sausio 1 d. arba vėlesnė.

Transporto priemonė turėtų būti varoma vien tik benzinu, dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra arba be benzino dar ir dujomis (gamtinėmis arba suskystintomis), etanoliu, elektra.

CO2 kiekio ir pirmosios registracijos datos kriterijai netaikomi elektromobiliams.

Tinkamos išlaidos yra nuo 2019 m. spalio 17 d., t. y. tarši transporto priemonė turi būti sunaikinta ir mažiau tarši transporto priemonė turi būti įsigyta ne ankščiau kaip 2019 m. spalio 17 d.

Pareiškėjas pagal šią Priemonę gali gauti vieną kompensacinę išmoką, o automobilis su tuo pačiu VIN numeriu gali būti kompensuojamas tik viena kartą.


Rašyti komentarą...
R
Rolis
2019-11-04 09:07:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Glusai
Atsakyti
-1

D
DEmokratija
2019-11-04 09:30:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai 5 mln. Skvernelio korupcinė, automobiliais prekiaujančių verslininkų rėmimo, afera, kurią apmoka visi mokesčių mokėtojai - viešas valstybės biudžetas. Tai nauja sankcija, turintiems ir neturintiems automobilius, visai Lietuvos pilietinei visuomenei.
Atsakyti
0

L
Lll. Mmmm
2019-11-04 10:26:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Didesnio idiotizmo jau negalima sugalvot???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų