„Thomas Cook“ bankrotas sutrikdė 600 tūkst. Europos turistų atostogas

„Thomas Cook“ bankrotas, kurį Didžiosios Britanijos kelionių operatorė paskelbė pirmadienį, sugadino maždaug 600 tūkst. Europos turistų atostogas.

Thomas Cook lėktuvas (nuotr. stop kadras)

Štai kas šiuo metu žinoma apie tai, koks poveikis bus padarytas jų poilsiui ir ką bendrovė, jos patronuojamosios įmonės ir išvykimo bei paskirties šalių vyriausybės daro, kad sutvarkytų šią netvarką.

Didžioji Britanija

Turistų užsienyje: 150 tūkst.

Didžiosios Britanijos vyriausybė pareiškė, jog užsakys orlaivius, kuriais įstrigę piliečiai bus parskraidinti iš kurortų. Bendras tokių turistų skaičius bus didžiausias nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.

„Visi „Thomas Cook“ klientai, kurie šiuo metu vieši užsienyje ir turi grįžti į Jungtinę Karalystę per kitas dvi savaites, bus parvežti namo kuo arčiau numatytos jų grįžimo datos“, – nurodė vyriausybė.

Vokietija

Turistų užsienyje: 140 tūkst.

„Thomas Cook“ patronuojamoji įmonė „Condor“ pareiškė, jog toliau vykdys skrydžius ir Berlyno paprašė suteikti skubią „tarpinę paskolą“. Oro bendrovė pagal įstatymus nebegali skraidinti keleivių, kurie bilietus įsigijo per jos bankrutavusią patronuojančiąją įmonę.

REKLAMA

Tuo tarpu Vokietijos vyriausybės atstovai pareiškė, jog, grąžinant piliečius į šalį, iki 110 mln. eurų išlaidos turėtų būti padengtos pagal draudimo nuo bankroto polisą, kurį pagal teisės aktus privalėjo įsigyti „Thomas Cook“ padalinys Vokietijoje.

„Thomas Cook“ savo ruožtu pranešė, jog 21 tūkst. žmonių, kurie turėjo skristi atostogų pirmadienį ir antradienį, dabar teks likti namuose.

Prancūzija

Turistų užsienyje: 10 tūkst.

„Thomas Cook“ įkūrė šiuo metu atostogaujantiems Prancūzijos klientams skirtą karštąją pagalbos liniją, o tuos, kurie turėjo išskristi pirmadienį, įspėjo nevykti į kelionę, „kad būtų išvengta papildomų sunkumų“.

Skandinavija

Turistų užsienyje: 35 tūkst.

Šiuo metu užsienyje atostogauja maždaug 17 tūkst. švedų, 9 tūkst. danų ir 9 tūkst. norvegų, kurie savo keliones įsigijo iš „Thomas Cook“. Dar beveik 6 tūkst. turėjo išskristi atostogų pirmadienį, tačiau „Thomas Cook“ patronuojamosios įmonės „Ving“, „Globetrotter“, „Spies“ ir „Tjareborg“ atšaukė skrydžius.

Danijoje konkuruojantys kelionių operatoriai „Tui“ ir „Bravo Tours“ pareiškė, jog nuskraidins „Thomas Cook“ klientus į jų atostogų vietas, tačiau tikslaus turistų skaičiaus nenurodė.

Beniliukso šalys

Turistų užsienyje: 20 tūkst.

Užsienyje šiuo metu atostogauja maždaug 10 tūkst. olandų ir apytikriai tiek pat belgų, kurie savo keliones įsigijo iš „Thomas Cook“. Tačiau šios šalys neplanuoja tučtuojau skraidinti savo piliečių namo.

„Sutarta, kad jiems bus sudaryta galimybė atostogauti visą numatytą laiką“, – Nyderlandų naujienų agentūrai ANP pareiškė „Thomas Cook“ atstovas.

Nyderlandai taip pat yra įkūrę fondą, kuris perima su keliautojais susijusias išlaidas, kai, pavyzdžiui, bankrutuoja jų kelionės operatorius.

Kipras

Turistų šalyje: 15 tūkst.

Kipro turizmo viceministras Savvas Perdios (Savas Perdijas) pareiškė, jog vyriausybė padeda Didžiajai Britanijai grąžinti savo piliečius namo.

„Kalbant apie pinigus, kurie turi būti sumokėti už liepą, rugpjūtį ir net rugsėjį, už laikotarpį iki praėjusios savaitės, nemanau, jog kas nors [t. y. vietos viešbučių savininkai] tikisi gauti kokią nors kompensaciją“, – pridūrė jis.

Graikija

Turistų šalyje: 50 tūkst., įskaitant 22 tūkst. Kretoje

Turizmo ministras Haris Theocharis (Teokaris) pareiškė, jog užsienio turistų grąžinimo procesas jau pradėtas. Ministerija įkūrė krizės centrą, kuriam pavesta rūpintis šiuo procesu, o Zakinto, Kerkyros ir Koso salose jau nutūpė 15 orlaivių.

Tunisas

Turistų šalyje: 4,5 tūkst.

Kai kuriems turistams Tunise, visų pirma Hamameto kurorte, jau buvo pateiktos sąskaitos už paslaugas, kurių per savaitgalį nesugebėjo apmokėti „Thomas Cook“.

Buvo atidarytas krizės centras, kurio darbuotojai atsako į turistų ir viešbučių savininkų klausimus.

Turkija

Turistų šalyje: 21 tūkst.

Turkijos turizmo ministerija pareiškė, jog parengs paskolų programą, kuria sieks paremti dėl staigaus „Thomas Cook“ bankroto nukentėjusias vietos bendroves.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų