Telekomunikacinių bendrovių reklaminiai pranešimai mirga nuo išmaniųjų telefonų savybių. Viena jų – tai atsparumas vandeniui. Visgi, mobiliųjų telefonų turėtojai ir taisyklų darbuotojai pastebi, kad realybė dėl įrenginių atsparumo drėgmei yra kiek kitokia.

Išmanusis telefonas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Išmanusis telefonas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniečiui Edgarui (tikrasis vardas redakcijai žinomas – aut. past.) baidarių plaukimas baigėsi nuostolingai – vandeniui atsparų išmanųjį telefoną įmerkus į vandenį, šis vėliau nustojo veikti, todėl už taisymą reikėjo pakloti nemenką sumą pinigų.

„Prieš plaukimą baidarėmis iš rankų išslydo „iPhone 7“ ir šis nukrito ant žemės. Galbūt priėmiau ne patį protingiausią sprendimą, tačiau, norėdamas parodyti išmaniojo telefono galimybes, įmerkiau jį į vandenį, kad nuvalyčiau purvą. Nors telefonas dar kurį laiką ir veikė, tačiau nereagavo į jokias kitas funkcijas, o vėliau jis (telefonas – aut. past.) tiesiog išsijungė“, – teigė pašnekovas.

Vilnietis žinojo, kad garantija dėl nuo drėgmės sugedusio telefono negalioja, todėl nutarė kreiptis į atsitiktinę mobiliųjų telefonų taisyklą.

REKLAMA

„Mobiliojo ryšio atstovai pasakė, kad garantija tokiais atvejais negalioja, todėl telefoną taisiau atsitiktinėje taisykloje. Išmanusis telefonas galiausiai buvo sutvarkytas ir juo naudojuosi iki šiol“, – teigia Edgaras.

Autorizuotas servisas perspėja

„iDeal“ autorizuoto „Apple“ produktų serviso atstovai Lietuvoje perspėja, kad telefonai, nors ir yra atsparūs vandeniui, tačiau dėl tam tikrų veiksnių jų atsparumo tikimybė drėgmei gali gerokai sumažėti. Be to, dėl drėgmės sugadintų telefonų servisai netaiso, tad ir garantinis draudimas tokiais atvejais negalioja.

Autorizuota „Apple“ įrenginių parduotuvė (nuotr. Fotodiena.lt/Justinos Butkutės)

Autorizuota „Apple“ įrenginių parduotuvė (nuotr. Fotodiena.lt/Justinos Butkutės)

„Jeigu gedimas atsirado dėl drėgmės, garantinis draudimas negalioja. Autorizuoti servisai atskirų komponentų netaiso, tad yra vienintelė išeitis – keisti visą įrenginį. <...> Yra sertifikatas, atliktas laboratorinėmis sąlygomis, tad telefonas, krisdamas į vandenį, gali patirti spaudimą ir tokiu būdu vanduo pateks į įrenginį. Visgi, yra labai didelė tikimybė, kad išmanusis telefonas ir toliau veiks, tačiau tai nereiškia, kad jis bus apsaugotas šimtu procentų“, – teigia autorizuoto serviso atstovas.

Pirmieji vandeniui ir dulkėms atsparūs dešimtos kartos „iPhone“ telefonai būtent ir buvo pristatomi nuo septinto modelio.

Oficialus gamintojas nurodo, kad išmaniųjų telefonų atsparumas vandeniui gali skirtis – štai IP67 identifikaciniu vandens atsparumo įvertinimą turintys telefonai įprastai gali būti panardinami į 1 metro gylį ir ten išbūti apie 30 minučių, o tuo metu IP68 atsparumo žymą turinys mobilieji taip pat gali išbūti apie 30 minučių vandenyje, tačiau jau 2 metrų gilyje.

REKLAMA

Taisyklų atstovai peikia reklamas

„Apple“ produktai nėra vieninteliai, kurie perspėja apie galimą riziką, jeigu telefonas netyčia įkristų į vandenį – tai daro ir kiti lietuvių pamėgtų mobiliųjų įrenginių gamintojai, tokie kaip: „Huawei“, „Sony“ ar „Samsung“.

Visgi, „Ttaisykla“ įmonės vadovas Donatas Berlinskas, taisantis mobiliuosius telefonus, sako, kad nors išmaniuosius įrenginius dažniausiai yra įmanoma sutvarkyti net ir tuo atveju, jeigu jis sugedo nuo drėgmės, tačiau dėl to gali tekti pakloti nemenką pinigų sumą.

„Tikrai yra galimybė sutaisyti telefonus. Orientacinė taisymo kaina priklauso nuo telefono modelio, pavyzdžiui, jeigu reikia taisyti nuo drėgmės sugedusį „iPhone“ išmanųjį telefoną, suma gali svyruoti apie 80–200 eurų“, – kalba D. Berlinskas.

Pašnekovas priduria, kad vasaros sezono metu dažniausiai telefonus reikia taisyti dėl to, kad jie buvo įmesti į vandenį.

„Vasarą, prasidėjus žygiams, baidarių plaukimams ar kitoms vandens pramogoms, labai daug žmonių susiduria su šia problema – skundžiasi, kad telefonas, nors ir atsparus vandeniui, vis tiek sugenda“, – sako taisyklos atstovas.

Be to, D. Berlinskas priduria, kad dažniausiai dėl to būna kaltos telekomunikacinių bendrovių reklamos, kurios leidžia klientams aklai tikėti, kad išmanusis telefonas yra nepažeidžiamas drėgmės.

„Pastebime, kad klientai, kurie ateina pas mus, sako, kad iš pradžių kreipiasi į oficialius telefonų gamintojų atstovus, tačiau pastarieji jo nepriima, nes išmanusis telefonas yra pažeistas drėgmės. Todėl telefonų savininkai išreiškia pasipiktinimą, kad štai reklamoje sakė apie telefono atsparumą nuo vandens, o iš tikrųjų jis praleidžia drėgmę“, – kalba pašnekovas.

REKLAMA

Telefonų taisyklos atstovas taip pabrėžia, kad kiekvienam telefonų naudotojui vertėtų įsidėmėti keletą paprastų faktų, padėsiančių išvengti papildomų išlaidų.

„Paprastas patarimas – nemėginkite plaukioti su telefonais, nes jie nėra šimtu procentų atsparūs vandeniui. Iš savo praktinės pusės galiu pasakyti, kad išmanieji įrenginiai, nors ir turi tam tikrą apsaugą, tačiau su laiku jie lankstosi, dėvisi, tad tas atsparumas nuo vandens tampa minimalus. Žinoma, jeigu ant jo užlaša lietus, tai tikėtina, kad nieko nenutiks, bet geriau pasisaugoti, o prieš perkant dar kartą reikėtų įsigilinti į reklamoje pateiktą informaciją“, – sako D. Berlinskas.

Mobiliojo ryšio atstovai savo kaltės neįžvelgia

Nors Lietuvoje veikiančios telekomunikacinės bendrovės, reklamuodamos mobiliuosius įrenginius, nevengia pabrėžti, kad kai kurie išmanieji yra atsparūs vandeniui, detalesnės informacijos, kokiomis sąlygomis jie gali atlaikyti drėgmę, pirminiame reklamos variante dažniausiai nenurodo.

Visgi, mobiliojo ryšio atstovai priduria, kad detalesnę informaciją visuomet galima rasti įrenginių dėžutėje arba pasidomėjus individualiai, ką reiškia nurodomi identifikaciniai numeriai.

Be to, daugelis telekomunikacinių bendrovių priduria, kad garantinis remontas, jeigu telefonas sugedo nuo drėgmės, negalioja.

„Visus mūsų parduodamų telefonų privalumus ir jų specifikacijas, kurias naudojame komunikacijoje, mums pateikia gamintojai. Tuo pačiu su kiekvienu įrenginiu klientas jo dėžutėje randa papildomą informaciją arba nuorodą į ją, kaip ir kokiomis sąlygomis naudotis telefonu. Įprastai gamintojas nurodo, kokį atsparumo sertifikatą įrenginys turi, ką jis reiškia ir kokiu atveju atsparumas vandeniui pasireiškia.

REKLAMA

Kalbant apie garantinį aptarnavimą įrenginiams, kurie yra pažeisti drėgmės – kiekvienas gamintojas taiko skirtingas garantinio aptarnavimo taisykles, kurias įprastai skelbia savo internetinėse svetainėse“, – teigia bendrovės „Bitė Lietuva“ įrangos projektų vadovas. 

Panašią poziciją pateikia ir mobiliojo ryšio tinklo „Telia“ darbuotojai, kurie pabrėžia, jog papildomą informaciją visuomet nurodo ir pats gamintojas.

„Daugelio telefonų gamintojų svetainėse galima rasti paaiškinimus, ką su vandeniui ir dulkėms atspariais telefonais galima, ir ko negalima daryti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad garantijos sąlygose tokie telefonų gamintojai, kaip „Sony“, „Samsung“, „Apple“, „Huawei“, yra įtraukę punktą, kuriame nurodoma, kad telefonui garantinis remontas nebus atliekamas ir jis nebus keičiamas, jei bus nustatyta, kad jis sugedo dėl netinkamo naudojimo“, – sako „Telia“ atstovai.

Tuo metu „Tele2“ Korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas pabrėžia, kad informacija klientams yra suteikiama tokia, kokią nurodo patys mobiliųjų įrenginių gamintojai, o kiekvieną naudotoją ragina įsiskaityti į pateiktą instrukciją.

„Tele2“ informaciją teikiame tokią, kokią mums pateikia gamintojai. Jokios papildomos informacijos neteikiame. Gamintojai telefonų instrukcijose išsamiai nurodo, kokiomis sąlygomis galioja apsauga nuo vandens. Vartotojai turėtų atkreipti į tai dėmesį“, – pastebi pašnekovas. 

Išmaniųjų telefonų atsparumo vandeniui IP (angl. „Ingress protection“) standartas, kuris identifikuoja elektros ar elektronikos įrenginio korpuso nepralaidumą vandeniui, dulkėms ar kitiems pašaliniams veiksniams.

Atsparumo lygį vandeniui žymi antrasis „IP“ žymos skaitmuo, kurie gali būti žymimi nuo 0 (jokios apsaugos) iki 8 (maksimali apsauga).

Dažniausiai sutinkamos žymos, rodančios didelį atsparumą pašaliniams veiksniams, yra IP67 arba IP68, tačiau yra ir kitų skaičių kombinacijų.

NU
2019-08-25 09:38:48
Sakiau, siuskites is china, ne, nori is cia - garantinis. Va, paskaitykit apie savo “garantinius”
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Nokia 2019-08-25 11:53:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
3310   ATSAKYTI
Philips diga 2019-08-25 11:53:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Forever   ATSAKYTI
Jadvyga 2019-08-25 11:33:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
svarbu paziureti etiketes   ATSAKYTI
Tautve 2019-08-25 11:32:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia iphone pirkti ir tikrai bus tas kas parasyta   ATSAKYTI
Vaida 2019-08-25 11:31:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Koks skirtumas koks telefonas - svarbu protingai elgtis   ATSAKYTI
Egle 2019-08-25 11:27:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tai kaip zinoti, ar tikrai atsparus vandeniui?   ATSAKYTI
Viskas aisku 2019-08-25 11:26:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Netikekite ka raso jums ant tu telefonu, nes nesamones raso   ATSAKYTI
:))))) 2019-08-25 11:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nepaejo bachuriukui korta   ATSAKYTI
Vida 2019-08-25 11:25:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu jaunimelis musu tai superinis, gerai, kad galvos dar nekisa po betonveze   ATSAKYTI
NU 2019-08-25 09:38:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Sakiau, siuskites is china, ne, nori is cia - garantinis. Va, paskaitykit apie savo “garantinius”   ATSAKYTI
Verslas mausto 2019-08-25 09:37:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O jus - ai, pamandravot norejo. Paziureciau, kaip patys jaustumetes    ATSAKYTI
Nesvarbu 2019-08-25 09:37:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ai, tie telefonai, dzingliukai ir tiek   ATSAKYTI
Ner ko girtis 2019-08-25 09:36:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir bus maziau problemyciu   ATSAKYTI
:D 2019-08-25 09:36:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
NOrejo pamandravooot!!!!   ATSAKYTI

Top Video

Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
DABAR RODOMA
Nufilmuota tragedijos akimirka: neišsiskleidęs nei vienas parašiutas pražudė vyrą
DABAR RODOMA
Paliko vienam kartui su tėčiu: mama išvydusi savo mažylę paklaiko
DABAR RODOMA
Nepaprasta akimirka: draugystė ištirpdė milijonų internautų širdis
REKLAMA
(Fotobankas)
Ketvirtadienį Seime po pateikimo buvo pritarta prezidento pasiūlymui žymėtą dyzelinį kurą branginti labiau nei siūlo Vyriausybė. Primename, kad Vyriausybės registruotas Akcizų ...
Elektros skaitiklis (nuotr. tv3.lt)
Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) elektros skirstymo paslaugų kainų viršutinės ribos 2020 metams didėja, tai turėtų padidinti ir galutinį tarifą ...
Parduotuvė (Fotobankas)
Vienas didžiausių mažmeninės prekybos tinklų Lietuvoje „Iki“ pradeda elektroninę prekybą – jai tarpininkaus lietuvių startuolis, maisto ir kasdienių prekių pristatymo platforma ...
Saulius Skvernelis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Vyriausybei trečiadienį patvirtinus 2020-ųjų valstybės biudžeto projektą, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jis yra subalansuotas, o didžiausia jo išlaidų dalis tenka ...
Vilius Šapoka (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vyriausybė trečiadienį pristato 2020 metų biudžetą. Finansų ministerija didžiuojasi, kad biudžetas subalansuotas, tvarus ir augantis. Biudžete ypač daug dėmesio skiriama ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų