„Ryanair“ streikas plečiasi: stabdyti darbą planuoja dar kelių šalių pilotai

Praėjusią savaitę paskelbta, kad po dvi dienas rugpjūtį ir rugsėjį streikuos aviakompanijos „Ryanair“ pilotai Didžiojoje Britanijoje. Įkandin jų apie būsimus streikus taip pat pranešė Airijos, Ispanijos ir Portugalijos pilotai. Tai gali sujaukti daugelio šalių, taip pat ir Lietuvos keliautojų planus.

(nuotr. SCANPIX)

Kaip jau skelbta, Britų oro linijų pilotų asociacija (BALPA) daugumos narių balsais priėmė sprendimą streikuoti du kartus.

Numatoma, kad pirmasis „Ryanair“ pilotų streikas prasidės rugpjūčio 22 d. 00:01 val. ir truks dvi paras – iki rugpjūčio 23 d. 23:59 val.

Taip pat bus streikuojama nuo rugsėjo 2 d. 00:01 val. iki rugsėjo 4 d. 23:59 val.

Įkandin kolegoms iš Didžiosios Britanijos apie būsimą streiką pranešė ir Airijos oro linijų pilotų asociacija (IALPA).

Kaip informuoja Airijos nacionalinis transliuotojas, tikslios streiko datos ji dar nepraneša, mat iki pirmadienio dienos pabaigos dar laukia pasiūlymo iš „Ryanair“ vadovybės.

Tuo metu Portugalijos pilotų profesinė sąjunga (SNVPAC) pranešė, kad šioje šalyje dirbantys „Ryanair“ pilotai streikuos nuo rugpjūčio 21 iki rugpjūčio 25 d.

Imtis panašių veiksmų svarsto ir Ispanijos pilotų organizacija. Tačiau kada bus streikuojama šioje šalyje, kol kas nepranešama.

Profesinės sąjungos kaltina „Ryanair“ nenoru derėtis dėl geresnių pilotų darbo sąlygų – pensijų, motinystės išmokų ir kt. Taip pat dėl planų atleisti dalį darbuotojų.

REKLAMA

Bendrovė apgailestauja, kad jos darbuotojai ketina sujaukti daugybės keleivių kelionių planus pačiame atostogų sezono įkarštyje.

Ji teigia, kad praėjusiais metais sutarė dėl pilotų atlyginimo kėlimo – Didžiojoje Britanijoje jų metinės algos turėtų siekti apie 180 tūkst. svarų sterlingų per metus (apie 195 tūkst. eurų).

Atleisti dalį darbuotojų „Ryanair“ žada dėl to, kad po tragiškų katastrofų, buvo uždrausta skraidyti orlaiviais „Boeing 737 Max“, taip pat ėmė vėluoti naujų šio modelio lėktuvų pristatymas oro bendrovei.

Tarp šalių, kuriose planuojami pilotų streikai „Ryanair“ iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų skraidina keleivius į Didžiąją Britaniją, Airiją ir Ispaniją.


Rašyti komentarą...
E
Emigrante
2019-08-13 00:33:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo tau pone Lietuvi emigrantai uzkliuvo
Atsakyti
0

L
Lietuvis
2019-08-12 19:33:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
puiku, Lietuvaičiai liks namie!!
Atsakyti
-2

b
banas
2019-08-12 19:34:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
tas raynair kuo tokiau tuo labiau tampa gaidys, tad nieko nuostabaaus, kad pilotai streikuoja
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų