Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Už renginius, susijusius su naujojo šalies vadovo inauguracija, bus mokama iš Prezidento kanceliarijos lėšų arba mūsų visų sumokėtų mokesčių. Tačiau panašu, kad jums nevalia žinoti, kaip šie pinigai bus išleisti, kas kiek kainuos, o kas ir kokias paslaugas teiks nemokamai ar su viltimi, kad prezidentas skoloje neliks.

Vilniaus miesto savivaldybė Prezidento kanceliarijai, kaip renginių organizatoriui, yra išdavusi leidimus organizuoti renginius liepos 12 d. penkiose vietose – Nepriklausomybės, V. Kudirkos, S. Daukanto, Katedros aikštėse ir Gedimino prospekte. Leidimai išduoti iki tos dienos 20–23:55 val.

Kaip jau skelbta, Gitano Nausėdos inauguracijos programoje ne tik apsilankymas prie J. Basanavičiaus paminklo, karių paradas ar mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Taip pat numatytas kelių valandų trukmės koncertas S. Daukanto aikštėje ir iškilmingas priėmimas Prezidentūros rūmų vidiniame kieme.

REKLAMA

Masinio susibūrimo vietose kažkas privalo prižiūrėti tvarką ir saugumą, ten turi būti pastatyti laikini tualetai, ką jau kalbėti apie scenas ir visą techninę įrangą – ją kažkas turi išnuomoti, įrengti, prižiūrėti, po to išmontuoti, kažkas mokės už elektrą ir t. t.

Šventiniame koncerte prie Prezidentūros per kelias valandas pasirodys atlikėjai. Kas ir kiek už pasirodymus mokės jiems (jeigu iš viso mokės)?

Į vakarinį priėmimą, kaip informavo prezidento atstovas Aistis Zabarauskas, išsiųsta 1 tūkst. kvietimų dviem asmenims. Vien kvietimų spausdinimas, ir siuntimas gali kainuoti per 1 tūkst. eurų, mat, kaip skelbia Lietuvos paštas, pigiausias siuntos siuntimas kainuoja 0,73 euro.

Numatyta vakarinio priėmimo trukmė – kelios valandos. Per jas svečiams veikiausia bus pasiūlyta maisto ir gėrimų, matyt, priėmimo erdvė bus bent minimaliai papuošta, o kažkas turės renginį vesti ir užtikrinti bent minimalų muzikinį foną.

Kiek kainuos visa tai? Iš ko perkamos šios paslaugos?

Skelbia vieną sumą

Inauguracinės komisijos atstovai (be kita ko, ją sudaro ir kadenciją baigiančios prezidentės, ir būsimo vadovo komandų nariai), į kuriuos kreipėsi portalas tv3.lt, neatsakė į prašymą susipažinti su renginio sąmata, kuri tokiais atvejais paprastai sudaroma.

REKLAMA

Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Gitano Nausėdos spaudos konferencija (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)

Apie būsimas inauguracijos renginių išlaidas A. Zabarauskas pateikė tokią informaciją:

„Preliminariai inauguracijos renginių išlaidos sudarys apie 60 tūkst. eurų. Jas sudaro techninis renginių aptarnavimas, maitinimas, įrangos nuoma, renginių apipavidalinimas.“

Vis dėlto jis nepatikslino, ar ši suma yra su 21 proc. pridėtinės vertės mokesčiu ar be jo, kokia dalis šių lėšų bus skirta šventiniam koncertui, o kokia prezidento priėmimui, kokiai įmonei (ar įmonėms) patikėta rengti šventinį koncertą ir priėmimą.

A. Zabarauskas telefonu komentavo, kad visi komandos nariai šiuo metu labai užsiėmę ir detalesnę informaciją apie išlaidas pateiks po prezidento inauguracijos.

Tiesa jis pranešė, kad 2009 m. Dalios Grybauskaitės inauguracijos sąmata buvo 8202,56 euro, o 2014 m. – 7135,11 euro. Kaip žinoma, per dvi ankstesnes inauguracijas nebuvo rengiami šventiniai priėmimai.

Beje, kaip informavo LRT, G. Nausėdos inauguracijos transliacija visuomeniniam transliuotojui atsieis 25 tūkst. eurų.

Slapukauja ar gudrauja?

Viešųjų pirkimų taisyklės reikalauja, kad institucijos iš anksto skelbtų konkursus didelės vertės prekėms ar paslaugoms įsigyti, o tokia informacija turėtų būti viešai prieinama.

REKLAMA

Tačiau jokių duomenų apie pirkimus, susijusius su inauguracijos renginiais, neskelbia nei Prezidento kanceliarija, nei Viešųjų pirkimų tarnyba.

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė Andrius Ufartas/Fotobankas

Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė Andrius Ufartas/Fotobankas

Tarnybos direktorė Diana Vilytė portalui tv3.lt patvirtino, kad tokio paslaugų pirkimo už 60 tūkst. eurų nėra.

„Viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje mes nematome, kad būtų organizuojamas pirkimas. Kaip žinia, iki 10 tūkst eurų vertės pirkimą perkančiosios organizacijos gali vykdyti ne per sistemą. Jeigu toks buvo pirkimas, mes jo kol kas nematome. Pamatysime tik metinėje ataskaitoje ir paviešintoje sutartyje. Jeigu pirkimo vertė viršija 10 tūkst. eurų, jį jau privalu skelbti. Bet tokio pirkimo nėra.

Senos sutartys, kurios yra, kurias Prezidentūra yra pasirašiusi ir kurios yra viešos ir galbūt jomis pasinaudojo perkančioji organizacija, tai yra 2017 m. sutartys su „Pirmąja kava“ ir, nežinau, yra automobilių nuomos sutartis, jeigu tokio dalyko šiuo atveju reikia“, – paaiškino D. Vilytė.

Anot jos, jeigu inauguracijai naudojami viešieji finansai, tai jie turės būti kažkaip pagrįsti.

Negali pasakyti ir nežino

Viešajai įstaigai „Pirmoji kava“ vadovauja Jogaila Morkūnas. Žinomas pramogų pasaulio veikėjas patvirtino, kad jo atstovaujama įstaiga ne organizuoja, bet koordinuoja inauguracijos renginius. Vis dėlto jis negalėjo pasakyti, kokia jų sąmata.

REKLAMA

Jogaila Morkūnas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

Jogaila Morkūnas (nuotr. asmeninio albumo („Facebook“)

„Oi žinokite, negaliu pasakyti, nes tiesiog negaliu pasakyti, nes tai yra konfidencialu, jeigu Prezidentūra nori, tegul sako, man negalima to sakyti. Ir, tiesą pasakius, dar nėra iki galo viskas patvirtinta, režisūriniai sprendimai kai kurie gali keistis. O nuoširdžiai pasakysiu, aš net nežinau. Yra projektų vadovė, kuri dirba tuo klausimu“, – komentavo J. Morkūnas.

Jo teigimu, yra sutartis ir jos pagrindu „Pirmoji kava“ koordinuoja dalykus – vieni kolegos partneriai atsakingi už maitinimą, kiti už – sceną, už režisūrinius sprendimus ar scenarijų.

Portalo tv3.lt kalbintas vienas renginių organizatorius, prašė neatskleisti jo vardo ir pavardės. Patirties organizuojant tiek valstybės institucijų, tiek privačius, didesnius ir mažesnius renginius turintis verslininkas sakė, kad nežinant daugiau detalių apie inauguraciją, sunku vertinti, ar viešai įvardyta 60 tūkst. eurų suma yra reali.

Anot pašnekovo, daug kas priklausys, pvz., nuo to, kiek paslaugas teikiančios įmonės jų suteiks mažesne kaina ar savo sąskaita, ar koncerte pasirodysiantys atlikėjai prašys honoraro (už trumpus pasirodymus gali ir neprašyti), koks bus maitinimas ir gėrimai per priėmimą ir t. t.

Vis dėlto verslininko vertinimu, jeigu būtų apsiribojama, pvz., negausiais užkandžiais ir minimaliu kiekiu gėrimų, tai tilpti į 60 tūkst. eurų sąmatą gal ir būtų galima.

Vidas
2019-07-11 16:09:33
Tokių dalykų, kaip čia ne jūsų reikalas, negali ir neturi būti.Žmonės turi žinoti kur yra išleidžiami pinigai.Man labai norėtusi,kad išrinktasis prezidentas vykdytų savo pažadus,o ne įvyktų viskas atvirkščiai po inauguracijos, kaip dažnai pas mus atsitinka Lietuvoje.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Naktibalda 2019-07-11 23:15:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tegu švenčia. Tai prezidento, jo šeimos, bičiulių šventė.
Gaila, labai gaila, kad nematysim seime gerbiamo, mylimo, doro , darbštaus ir sąžiningo R. Masiulio !!!
Gal dar Jis sugrįš ? Duok Dieve !
O dabar vėl sulindo visokie bjaurūs, senieji niekšai.
GAL naujasis prezidentas, sąžiningai rūpinsis Lietuvos žmonėmis ir vadovaus Lietuvai teisingai, atsitokėjęs suvaldys,pakreips į teisingąją pusę ? Nepaklus šiems nesąžiningiems, gobšiems melagiams.
Sėkmės tikrai dorovei, garbingai Lietuvai, visiems doriems Lietuvos žmonėms.   ATSAKYTI
Bildukas 2019-07-11 22:37:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nauja grietinėlės banda prasiskverbė prie lovio. Dabar jau kiti š.ks ir tapšnos.   ATSAKYTI
nulis 2019-07-11 19:40:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
klikuxa maldeikiene tinkama sugalvojo...   ATSAKYTI
Rita 2019-07-11 18:20:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Galima pažiūrėti į situaciją iš įvairių pusių,man smagu,kad daug žmonių bus įdarbinta, juk tokios galingos valstybės prezidentas bus inauguruotas...kokį imidžą kursime,tokie ir būsime...   ATSAKYTI
tikrai 2019-07-11 18:11:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
selsta kuriu nepakviete,bus dar visokiu straipsniu ,apkalbu ir tikrai ne Nausedos zodziai"ne jusu reikalas"...   ATSAKYTI
nu 2019-07-11 17:46:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Man iš Nausedos pusės kažkaip per daug savęs sureikšminimo ir pompastikos,man jis primena narcizą   ATSAKYTI
xxL 2019-07-11 17:14:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Beje, su visa pagarba Grybauskaitei, bet ar ji už savo asmeninius pinigus koncertą ir išlydėtuvių fiestą apmokėjo? Žurnalistai, kur jūs?   ATSAKYTI
xxL 2019-07-11 17:12:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nepraėjo nei 100 dienų, o žurnalistai jau užsakytu purvu drabstosi. Matomai daugumos Lietuvos žmonių išrinktas nepartinis Nausėda jau tapo tikra problema visų seime esančių partinių gaujų atstovams, pradedant anūku ir baigiant kirkilu.   ATSAKYTI
Vidas 2019-07-11 16:09:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tokių dalykų, kaip čia ne jūsų reikalas, negali ir neturi būti.Žmonės turi žinoti kur yra išleidžiami pinigai.Man labai norėtusi,kad išrinktasis prezidentas vykdytų savo pažadus,o ne įvyktų viskas atvirkščiai po inauguracijos, kaip dažnai pas mus atsitinka Lietuvoje.   ATSAKYTI
O.Z. 2019-07-11 16:01:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Keldamas balius savo chebrai, naujasis prezidentas, uzmirso apie busima Lietuvos gerove.   ATSAKYTI
TAMSUS 2019-07-11 15:23:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
PRASIDEDA   ATSAKYTI
Laurinas Zemaitis. 2019-07-11 14:58:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
OI kiek mokytu ir nemokytu bei visuokiu patenkintu ir nepatenkitu del to prezidento isventinimo.Bet vie ka galima pastebeti tai visiems truksta paprasciausio mandagumo ir pagarbos zmonem isrinkusiu prezidenta.Kaip pasake viena bobute,sako zinote kolchoze melziejos buvo akuraktiskesnes uz ntuos ponulius ir poniutes.   ATSAKYTI
žemumos 2019-07-11 14:26:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
NE JŪSŲ REIKALAS BUVO GRYBIKĖS ŽODŽIAI O NE N A U S Ė D O S IR NEREIKIA MUS LAIKYT RUNKELIAIS IR MOLIŪGAIS AR DAR KOKIAIS ATMINTĮ PRARADUSIAIS PADUGNĖM    ATSAKYTI
aron 2019-07-11 14:52:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Koks skirtumas kiek kainuos.Matot kiek nepatenkintu negavusiu kvietimu.!Ne daznai buna tokie renginiai.Nepanikuokit kriuckai !ar runkeliai.Mokat tik verkslenti .Inauguracijos visose valstybese buna:prasmatnesnes,paprastos,bet buna.Dabar laukim Prezidento veiksmu,cia idomiausia.  
Čia 2019-07-11 14:20:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Labai įdomu kupriaus tvarto koncervu šuniukams.    ATSAKYTI
adas 2019-07-11 14:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Brangus glušiau,man nepartiniam pensininkui,tikrai įdomu,kur išleidžiami mūsų visų pinigai!!  
Tai 2019-07-11 14:15:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
kam tada straipsnis, jei ne mūsų reikalas   ATSAKYTI
Tas pats 2019-07-11 14:25:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Ar neaiškų kam straipsniss,žiurkėms kurios niekados nepatenkintos.  
Baltas 2019-07-12 08:20:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Esi pensijoje, gauni mano pinigus, būk tyliai, neskaiciuok mūsų pinigų  
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI

Top Video

Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Įspėja dėl „FaceApp“
DABAR RODOMA
Romainiuose nudurtas jaunas vyras
DABAR RODOMA
Įtariamoji nužudymu suimta trims mėnesiams
DABAR RODOMA
Moteris pas gydytojus papuls tik 2021 m.
DABAR RODOMA
Liūtis skandino Tauragę
DABAR RODOMA
Vilniuje rastas apdegęs lavonas
DABAR RODOMA
Pasikeitus prezidentui bus pokyčių ir Vyriausybėje
DABAR RODOMA
Paštininkai vis dažniau lieka apkandžioti
DABAR RODOMA
Vilniuje nugriovė kryžių
DABAR RODOMA
Klaipėdos zoologijos sode susirūpinimas kankinamais gyvūnais
REKLAMA
Startuolių konferencija (nuotr. Organizatorių)
Startuolių parko „Vilnius tech park“ valdytojai, nebetilpdami dabartinėse patalpose Sapiegų parke, ieško vietų plėtrai, tačiau nei sostinės valdžia, nei valstybė neturi, ką ...
Parduotuvė „Senukai“ (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Suomijos koncerno „Kesko“ grupės įmonė „Kesko Senukai Digital“ nubausta už vartotojų klaidinimą. Vartotojų teisių apsaugos tarnyba bendrovei skyrė 4 tūkst. eurų baudą. Tarnyba ...
Kapinės (nuotr. fotodiena/Justino Auškelio)
Įmonių grupės „City Service SE“ bendrovės su konkurente įmone „Naujininkų ūkis“ nubaustos už draudžiamą susitarimą Vilniaus miesto kapinių priežiūros paslaugų viešajame ...
Degalinė (nuotr. stop kadras)
Lenkijos kapitalo naftos perdirbimo bendrovė „Orlen Lietuva“, tikėtina, atsigabeno chloru užterštos rusiškos naftos krovinį – jį birželio pabaigoje tiesiai į geležinkelio ...
Eurovaistinė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ skleista reklama apie senjorams taikomas nuolaidas klaidino vartotojus. Už Reklamos įstatymo pažeidimą bendrovei skirta 8 688 Eur bauda, pranešė ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų