Skvernelis įvardijo, kas leidžia didinti minimalų mėnesinį atlyginimą

Didinti minimalią algą (MMA) leidžia šalies ūkio augimas, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Pinigai  (nuotr. Fotodiena.lt)

„Tai yra įvertinta su perspektyvomis, susijusiomis su mūsų šalies ūkio ir ekonomikos augimu“, – antradienį Seime žurnalistams sakė premjeras, paprašytas pakomentuoti planus MMA padidinti iki 607 eurų (iki mokesčių).

„Atitinka tą formulę, kuri nustatyta, kuri buvo oficialiai sutarta. Ji įstatymuose įtvirtinta (...). Visokios pozicijos yra. Tam ir yra Trišalė taryba, kad galėtų derėtis ir suderėti geriausias sąlygas“, – pridūrė S. Skvernelis.

Trišalė taryba antradienį pradeda svarstyti MMA didinimą nuo 2020 metų.

Pernai Trišalėje taryboje po ilgų diskusijų nepavyko rasti bendro sprendimo dėl MMA didinimo nuo 2019-ųjų, todėl šį rodiklį tvirtino Vyriausybė – pagal senus skaičiavimus šiemet MMA augo nuo 400 iki 430 eurų, o pagal naują formulę, sujungus darbuotojo ir darbdavio mokesčius, – iki 555 eurų prieš mokesčius.

Trišalė taryba yra nusprendusi, kad MMA turi būti 45-50 proc. vidutinės algos.

Įvairiomis prognozėmis, šiemet šalies ekonomika turėtų augti 2,6–3,2 proc.


Rašyti komentarą...
V
Vingiu Jonas
2019-05-29 14:19:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia nėra dėl ko ginčytis MMA turi didėti iki vakarų europos valstybių lygio nes kainomis mes jau seniai jas pasivijome ir dar aplenkėm. Skurdas turi lydėti tik piktybiškus tinginius bedarbius o ne legaliai dirbančius ir mokesčius mokančius žmones. DARBDAVIAI ŽABOKIT SAVO GODUMĄ GERBKIT JUMS PELNUS KRAUNANTI JUODADARBĮ.
Atsakyti
0

V
Vvv
2019-05-29 20:56:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai dirbsi kažką daugiau nei silkių galvų kapotojas, tada gal sužinosi, kad tuos paskaičiavimus atlieka finansų ministerija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų