„Investors‘ Forum“ jau kelerius metus teikia pasiūlymus įvesti Lietuvoje automobilių mokestį. Asociacijos vykdomosios direktorės Rūtos Skyrienės teigimu, tokia praktika yra įprasta daugelyje Europos ir pasaulio šalių.

Apmokestinti automobilius Lietuvai rekomenduoja ir Europos Sąjungos Taryba, Tarptautinis valiutos fondas bei kredito reitingo agentūros.

Pasak R. Skyrienės, būtų logiška ir teisinga, kad kiekvienas automobilio savininkas mokėtų daugiau nei tie, kurie važinėja vien viešuoju transportu. Investuotojų asociacijos vadovės teigimu, automobilių mokestis yra vienas mažiausiai ekonomikos augimui kenkiančių būdų surinkti papildomų biudžeto lėšų.

Daugelyje išsivysčiusių valstybių taikomas mokestis naudingas tiek fiskaliniu, tiek motyvacijos požiūriu. „Net surinkus vidutiniškai po 100 litų iš kiekvieno automobilio savininko per metus, šalies pajamos galėtų padidėti beveik 200 mln. litų. Šių lėšų su kaupu pakaktų naujam keliui nuo Vilniaus iki Kauno išasfaltuoti“, ‒ pastebi R. Skyrienė.

REKLAMA

Ekspertų teigimu, automobilių mokestis būtų naudingas prisidedant ir prie oro taršos mažinimo. Investuotojų siūlymu, labiau teršiančioms, didesnio galingumo, prabangesnėms transporto priemonėms būtų teisinga taikyti didesnį mokesčio tarifą nei mažesnio variklio tūrio, ekologiškesniems automobiliams.

Pasaulio banko duomenimis, Lietuva užima 12 vietą Europos Sąjungoje ir 21 vietą pasaulyje pagal automobilių kiekį, tenkantį tūkstančiui gyventojų, ir lenkia Belgiją, Olandiją, Jungtinę Karalystę ar Švediją.


Rašyti komentarą...
P
PETRAS
2014-02-10 19:03:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
teisingai ,bet tik pagal pajamas mžmogus kuris uždirba 1000 litu mokstis metinis 100litu o tu rutele jei tavo pajamos 5000 ir daugiau tai turėtum i metus mokėti 1000 litu ir daugiau. ir visi bus patenkinti
Atsakyti
0

f
figura
2014-02-10 21:17:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponia skyriene visi paskutiniu desimtmeciu isvedziojimai-tokie kaip “daugelyje ekonomiskai issivysciusiu saliu“ neturi jokio teorinio pagrindo. Savo speliones, jus turetumete tautai pagristi faktais. Stai as gyvenes daugelyje europos saliu turedamas pazystamu ir draugu gyvenanciu anapus atlanto galiu jums pasakyti, kad tokiose stiprios ekonomikos salyse kaip Prancuzija, JK, Vokietija, Danija, JAV, Kanada automobiliu mokescio nera. Galima pasakyti, kad toks mokestis ivedamas tik silpnos ekonomikos valstybese ten apmokestinamas ir oras, ir kaminas, lietus ir sniegas... Siaip manau apmokestinti galima viska nuo glaudziu iki nagu lako. Taigi nedurninkite zmoniu ir jusu samprata apie ekologiskas transporto priemones su mazesnio litrazo varikliais tik parodo jusu visiska nekompetencija. Europoje ekologiska transporto priemone yra hibridiniai arba elektra varomi automobiliai. Pavyzdziui Prancuzijoje nuo registracijos mokescio atleidziami automoboliai varomi dujomis-kaip ekologiska transporto priemone. Taigi del tokiu pasaku kurias sekate jus ir valdziazmogiai liaudyje ir krenta pasitikejimas visomis su valdzia susietomis institucijomis. Tauta nera kvaila lietuvoje vienas geriausiai pasulyje isvystytu interneto tinklu. Todel pries rasinedami nesamones pasidomekite statistika... Sekmes kuriant pasakas lietuviu tautai. Londonas,JK.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų