• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje per kelis mėnesius kariauti buvo užverbuota keli šimtai kalinčių moterų.

Rusijoje per kelis mėnesius kariauti buvo užverbuota keli šimtai kalinčių moterų.

REKLAMA

Tai interviu „Ukrinform“ pareiškė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos atstovas Andrijus Jusovas, komentuodamas leidinio „The New York Times“ publikaciją apie moterų verbavimą Rusijos kalėjimuose.

„Ši praktika Rusijoje taikoma jau kelis mėnesius. Kalinės ne mobilizuojamos, o verbuojamos. Bet verbuojant dažnai naudojami jėgos metodai, kad moterys sutiktų pasirašyti sutartis“, – sakė jis.

Pareigūnas pridūrė, kad tarp Rusijos kalėjimuose bausmę atliekančių moterų nėra tiek daug norinčių eiti kariauti, kaip tikėjosi valdžia.

„Skaičius nėra reikšmingas. Mes kalbame apie šimtus kalinių, bet ne apie tūkstančius. Jos verbuojamos laisvės atėmimo vietose visoje Rusijoje“, – pabrėžė Ukrainos žvalgybos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA

„The New York Times“ šaltinių teigimu, 2023 metų rudenį kariniai verbuotojai pradėjo lankytis moterų kalėjimuose europinėje Rusijos dalyje.

Verbuotojai siūlė kalinėms pagal sutartis vienerius metus tarnauti snaiperėmis, sanitarėmis ir fronto radistėmis.

Kaip anksčiau rašė „Ukrinform“, Nacionalinio pasipriešinimo centras pranešė, kad Rusijoje nuspręsta papildyti karinį kontingentą Ukrainos frontuose kalinėmis iš Rusijos kolonijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų