Zuckerbergas pateikė ateinančių 10 metų viziją

„Facebook“ įkūrėjas Markas Zuckerbergas savo paskyroje papasakojo, kad praėjusiais metais jis vietoje trumpalaikių tikslų pasirinko gilinimąsi į ilgalaikes perspektyvas. Didžiausio pasaulyje socialinio tinklo savininkas nusprendė pateikti savo prognozes artimiausiam dešimtmečiui.

Jo manymu, per artimiausius 10 metų daugiau įtakos turėtų gauti jaunoji karta. „Facebook“ įkūrėjas pažymėjo, kad jo socialinis tinklas ir buvo sukurtas siekiant tūkstantmečio kartai suteikti įrankį, kuriuo jie galėti pasinaudoti įvardijant savo problemas. Tačiau, kaip jis pats pripažįsta, šie pokyčiai dar nėra iki galo įgyvendinti. 

M. Zuckerbergas yra įsitikinęs, kad iki 2030-ųjų politikoje atsiras daugiau jaunų žmonių, o klimato, švietimo ir sveikatos apsaugos problemoms bus skiriama daugiau dėmesio.

Vienas turtingiausių planetos žmonių mano, kad socialinių tinklų dėka susikurs nedidelės žmonių bendruomenės, kuriose jie jaus artumą ir suras savo vietą. 

Anot verslininko, išplėtus socialines ribas žmonėms dažnai sunku pajusti savo unikalumą. Maža to, virtualios realybės technologijos padės žmonėms gyventi ten, kur jiems norisi, be būtinybės vykti į didžiuosius miestus ieškant darbo. 

M. Zuckerbergas taip pat mano, kad tai bus smulkiojo verslo laikotarpis. Smulkieji verslo žaidėjai jau ir dabar gali susikurti tinklapį ir tiesiogiai bendrauti su pirkėju, kas anksčiau buvo prieinama tik dideles investicijas turinčioms bendrovėms. Ateityje tokiems verslininkams turėtų atsiverti dar didesnės galimybės. 

Jis taip pat palietė ir interneto reguliavimo klausimą. Jis pažymėjo, kad didžiosioms bendrovėms dažnai tenka laviruoti tarp žodžio laisvės ir saugumo, tarp teisės į privatų gyvenimą ir tvarkos priežiūros. M. Zuckergergo manymu, sudėtingas problemas galima spręsti turint aiškius demokratinių valdžių sprendimus rinkimų, privatumo apsaugos ir kovos su nepageidaujamu turiniu klausimais. 

Jis taip pat pažymėjo nepriklausomų institucijų svarbą, kurių pagalba visuomenė pati galėtų išspręsti konfliktines situacija. Kaip pavyzdį jis pateikė „Facebook“ kuriamą Priežiūros tarybą, kuriai vartotojai galės skųstis dėl feisbuko turinio apribojimų sprendimo.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų