Žiaurus įsakymas: liepta žudyti narkotikų prekeivius

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte (Rodrigas Dutertė) trečiadienį paragino šalies policiją kasdien likviduoti dešimtis įtariamų narkotikų prekeivių ir negailėjo pagyrimų pareigūnams, kurie šią savaitę per operaciją nukovė 32 žmones.

Kiek anksčiau R.Duterte pripažino, kad per vieną kadenciją jam nepavyks laimėti jau tūkstančius gyvybių nusinešusio karo su narkotikais, kaip buvo žadėjęs, ir dėl to kaltino korumpuotą policiją.

Pirmadienį per vieną kruviniausių operacijų šiame kare su narkotikų platinimu šalia Manilos esančioje Bulakano provincijoje policijos pareigūnai pranešė nukovę 32 įtariamus kvaišalų prekeivius.

„Per didelio masto reidą Bulakane nužudyti 32 asmenys – tai gerai“, – sakė R.Duterte trečiadienį, sakydamas kalbą renginyje, kurį organizavo viena kovos su nusikalstamumu organizacija, remianti jo karą su narkotikais.

„Jeigu kiekvieną dieną nužudytumėme po 32, palengvintumėme šios šalies negalavimus“, – pridūrė prezidentas.

Kiek anksčiau trečiadienį Maniloje surengtoje spaudos konferencijoje Bulakano policijos vadas Romeo Caramatas (Romeo Karamatas) pateikė daugiau informacijos apie pirmadienio operaciją, per kurią taip pat buvo suimti 109 įtariamieji.

REKLAMA

„Norėjome sukrėsti ir įvaryti šiurpą tiems narkotikų pasaulio veikėjams, – sakė jis. – Kiti su kvaišalų platinimu susiję asmenys dabar dukart pagalvos prieš tęsdami prekybą narkotikais“.

R.Caramatas tvirtino, kad policija visus tuos įtariamuosius nukovė gindamasi.

„Žinome, kad nepadarėme nieko bloga“, – pabrėžė jis.

Kiek vėliau R.Caramatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad per operaciją nežuvo ir nenukentėjo nė vienas policininkas.

Paklaustas, kaip tai galėjo būti įmanoma, turint galvoje, kad policijos pareigūnai gynėsi nuo įtariamųjų, policijos vadas atsakė: „Neprašykite manęs to paaiškinti.“

Prieš daugiau nei metus į valdžią atėjusio R. Duterte pradėta precedento neturinti kova su narkotikais jau nusinešė 3 450 gyvybių, rodo vyriausybės skelbiami duomenys.

Dar daugiau nei 2 tūkst. žmonių žuvo per su narkotikais susijusius nusikaltimus, o tūkstančiai buvo nužudyti neaiškiomis aplinkybėmis, skelbia policija.

Prezidentas, leidęs policijai šaudyti įtariamuosius, susijusius su narkotikų platinimu, sulaukė teisių gynėjų perspėjimų, kad jis galbūt yra atsakingas už nusikaltimus žmoniškumui.

Pernai R.Duterte pareiškė, kad būtų „laimingas nužudęs“ tris milijonus narkomanų.

Praėjusiais metais R. Duterte nesunkiai laimėjo šalies prezidento rinkimus žadėdamas inicijuoti beprecedentę kovos su narkotikais kampaniją, per kurią turėtų būti nužudyta dešimtys tūkstančių narkomanų ir kvaišalų prekeivių.

Tačiau praėjusią savaitę prezidentas pripažino, kad per vieną šešerių metų kadenciją jam visgi gali nepavykti įgyvendinti savo tikslo.


Rašyti komentarą...
G
Giedrius
2017-08-16 22:59:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuoliai !!
Atsakyti
0

t
taigis
2017-08-17 08:08:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kaip kitaip elgtis su žudikais ? Jų pačių tarpe tvyro baisi konkurencija dėl kruvinų pinigų ir žudo vieni kitus ištisai. Taigi iš esmės tai tik pagalba platintojų klanams.
Ir dar : kol Afganistaną valdė Talibanas, jokių narkotikų ten nebuvo, o po sąjungininkų "pagalbos" šalis tapo pasauline lydere narktikų gamybos. Kaim manote, ar be kariškių dalyvavimo įmanoma iš šalies išvežti milžininškus kiekius narkotikų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų