naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar nori okupuoti Kyjivą, BBC cituoja UNIAN.  

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis mano, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vis dar nori okupuoti Kyjivą, BBC cituoja UNIAN.  

REKLAMA

„Manau, kad prezidentas Putinas vis dar nori okupuoti Kyjivą. Tačiau jų idėjos, misija ir viltis liečia visą Ukrainą: kad mes prarastume savo nepriklausomybę ir suverenitetą. Ir todėl, manau, visi suprato: jei negali užimti sostinės, negali okupuoti Ukrainos. Todėl tai labai svarbu. Todėl, žinoma, manau, kad jis turi tokią nuomonę, bet manau, kad mes esame stiprūs", – interviu BBC sakė V. Zelenskis, atsakydamas į klausimą, ar Kyjivui vis dar gresia pavojus.  

V. Zelenskis taip pat pridūrė, kad Rusija dar nepasirengusi pulti Ukrainos iš Baltarusijos teritorijos: 

„Tikiuosi, Baltarusija neįstos į karą. Jei taip atsitiks, mes kovosime ir išliksime.“ 

Jis pridūrė, kad tai būtų didelė, istorinė klaida.    

Zelenskis invazijos metinių išvakarėse nepraranda vilties: Ukraina nugalės

Ukraina nugalės įsiveržusias Rusijos pajėgas, nors baiminamasi smūgių per pirmąsias karo metines, ketvirtadienį pareiškė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA

Dėl beveik metus trunkančio karo Vakarų lyderiai sustiprino savo paramą Kyjivui, o ketvirtadienį, Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai rengiantis balsuoti dėl pasiūlymo, kuriuo raginama užtikrinti ilgalaikę taiką, Didžiojo septyneto (G-7) ministrai aptarė naujas sankcijas Rusijai.

REKLAMA

„Mes nepalūžome, mes ištvėrėme daug sunkių išmėginimų ir mes nugalėsime. Patrauksime atsakomybėn visus, kas atnešė šį blogį, šį karą į mūsų žemę“, – socialiniuose tinkluose rašė V. Zelenskis.

Sostinės Kyjivo, kurio slenkstį praėjusių metų vasarį surengtos invazijos pradžioje pasiekė Rusijos kariuomenė, ir kuriame nesiliauja atakos prieš energetikos infrastruktūrą, gyventojai išliko stiprūs.

„Tai buvo sunkiausi metai mano ir visų ukrainiečių gyvenime“, – sakė 23 metų leidykloje dirbanti Diana Šestakova, kurios vaikinas pastaruosius metus praleido kariuomenės gretose.

REKLAMA

„Esu įsitikinusi, kad mes nugalėsime, tačiau nežinome, kiek ilgai reikės laukti ir kiek aukų dar bus“, – sakė ji.

Vakariniame Lvivo mieste vienas šveicarų menininkas trečiadienio vakarą ant viešųjų pastatų suprojektavo Ukrainai pagerbti skirtus atvaizdus, padengdamas juos mėlynais ir geltonais taikos balandžiais ir Ukrainos herbais.

    

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų