naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainoje – 73-oji karo diena prieš įsiveržusią Rusiją. Penktadienio vakarą prezidentas Volodymyras Zelenskis vėl vaizdo įrašu kreipėsi į savo tautą ir visą pasaulį.

Ukrainoje – 73-oji karo diena prieš įsiveržusią Rusiją. Penktadienio vakarą prezidentas Volodymyras Zelenskis vėl vaizdo įrašu kreipėsi į savo tautą ir visą pasaulį.

REKLAMA

Ukrainos lyderis kalbėjo ir apie bandymus evakuoti civilius iš Mariupolio, ir apie susitikimą su Baltijos šalių prezidentais, ir apie Rusijos karių paliktus pavojus Ukrainos žmonėms.

„Tęsiame evakuaciją iš Mariupolio, iš „Azovstal“, tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms ir Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui. Per dieną mūsų komanda organizavo daugiau nei 40 civilių – moterų ir vaikų – gelbėjimą. Tikimės, kad netrukus, po dviejų mėnesių apšaudymo, jie galės grįžti į saugią zoną“, – sakė prezidentas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad yra visais būdais siekiama išgelbėti ir paskutiniuosius Mariupolio gynėjus, besikaunančius iš „Azovstal“ požemių:

REKLAMA

„Mes taip pat dirbame diplomatinėmis priemonėmis, kad išgelbėtume savo kariuomenę, kuri vis dar liko „Azovstal“. Dalyvauja įtakingi tarpininkai. Įtakingos valstybės.“

REKLAMA

Karui besitęsiant jau daugiau negu 2 mėnesiai, prezidentui reikia priminti žmonėms tai, kam reikalingos oro pavojaus sirenos. Žmonės raginami jų neignoruoti. Taip pat – nesilankyti miškuose, nes tai ypač pavojinga.

„Rusijos kariuomenė tęsė mūsų teritorijos apšaudymą, įskaitant raketų ir oro antskrydžius. Prašau visų mūsų piliečių – ypač šiomis dienomis – neignoruoti oro antskrydžių sirenų. Prašau, tai jūsų gyvenimas, jūsų vaikų gyvenimas. Taip pat griežtai laikykitės viešosios tvarkos ir komendanto valandos miestuose.

REKLAMA

Būtinai laikykitės draudimo lankytis miškuose tose teritorijose, kurios buvo užimtos. Yra didelė minų, likusių po Rusijos kariuomenės, grėsmė.“

Kalbėdamas apie Baltijos valstybių prezidentų apsilankymą Ukrainoje šalies lyderis atkreipė dėmesį, kad būtent jos buvo pirmosios, kurios ištiesė pagalbos ranką invaziją kenčiančiai šaliai. Dabar visos šios valstybės kartu koordinuoja veiksmus, kaip pažaboti Rusijos agresiją.

„Kyjive susitikau su trijų Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais. Jie nuosekliai remia mūsų kovą su Rusijos invazija. Palaikymas nuo pirmos dienos. As esu labai dekingas. Ir šiandien, kaip visada, pasikalbėjome ir Ukrainos labui. Mes deriname savo veiksmus, kad padidintume spaudimą Rusijai.

REKLAMA
REKLAMA

O tai ypač svarbu dabar – kai Europos Sąjunga ruošia naują, jau šeštąjį, sankcijų Rusijai paketą.“

„Ukrainos stiprybė yra nepaprasta. Mes giname save nuo tironijos, trokštančios sunaikinti viską, ką laisvė suteikia žmonėms ir valstybėms, puolimo. Ir tokia kova – už laisvę ir prieš tironiją – yra gana suprantama bet kuriai visuomenei, bet kuriame mūsų planetos kampelyje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų