REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietijos gynybos ministras Karlas-Theodoras zu Guttenbergas atsidūrė net trijų politinių skandalų epicentre, informuoja „Press TV“.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras turi pasiaiškinti dėl incidento šalies laivyno mokomajame laive, dėl kario mirties Afganistane ir dėl kaltinimų, esą buvo cenzūruojami Vokietijos karių Afganistane siųsti laiškai.

REKLAMA

Vokietijos opozicija teigia, kad K. T. zu Guttenbergas prarado gynybos ministerijos kontrolę, ir reikalauja jo atsistatydinimo.

„Imsiuosi ryžtingų veiksmų prieš visus, kurie įtaria, kad Vokietijos ginkluotose pajėgose vyksta negeri dalykai“, – žurnalistams sakė ministras.

Pats didžiausias skandalas, krečiantis Vokietijos gynybos ministeriją, yra karės žūtis mokomajame šalies laivyno laive. 25 metų Sarah Seele žuvo per karines pratybas lapkričio 7 dieną. Kai kurie jos kolegos, kurie skundžiasi vadovybės priespauda, savo bendradarbės mirtį vadina „maištu“. Po šio incidento Vokietijos gynybos ministras pakeitė minėtojo laivo kapitoną.

REKLAMA
REKLAMA

K. T. zu Guttenbergas taip pat kaltinamas „informacijos slėpimu“ ir „visuomenės klaidinimu“ po Vokietijos kario žūties Afganistane praeitų metų gruodį. Tyrėjai nustatė, kad karį nušovė kitas Vokietijos karys. Tuo tarpu gynybos ministras tvirtino, karys nusišovė pats, „žaisdamas su ginklu“.

Opozicija taip pat tvirtina, kad gynybos ministro nurodymu cenzūruojami šalies karių laiškai, siunčiami iš Afganistano. Skelbiama, kad buvo atplėšti šimtai laiškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų