Vladimiras Putinas vėl apkaltino Vakarus: mes perspėjome nesikišti – nesiklausė Pagrindinis kaltinimas – per anksti patikėjo pergale Šaltajame kare?

Rusijos prezidentas, kalbėdamas Egipto leidiniui „Al Ahram“, teigė, kad tarptautinės koalicijos, kuriai vadovauja JAV, suduodama oro smūgius „Islamo valstybei“ Sirijoje bei Irake, veikla yra neteisėta ir neproporcinga pagal savo mastą, ir krizė Ukrainoje prasidėjo visiškai ne dėl Maskvos, o dėl „Vakarų sąjungininkų, kurie pasiskelbė nugalėtojais Šaltajame kare“.

Interviu Rusijos lyderis išsakė įsitikinimą, kad su „Islamo valstybe“ nepavyks susitvarkyti vien bombarduojant. Pasak jo, šie veiksmai neteisėti, nes yra vykdomi be tiesioginio JT Saugumo Tarybos leidimo. Be to, nors Bagdadas ir suteikė leidimą šalyje veikti tarptautinėms pajėgoms, tačiau Damaskas tokio leidimo nedavė.

„Deja, turime konstatuoti, kad veiksmai, kuriuos šiandien vykdo antiteroristinės koalicijos dalyviai, jų strategija ir taktika neatitinka galimo pavojaus charakteringumui ir mastams“, – cituojamas Rusijos prezidentas.

Iššūkį, kurį „Islamo valstybės“ teroristai metė pasaulio bendrijai, V. Putinas pavadinimo „beprecedenčiu“, tačiau „tai, kas šiandien vyksta Sirijoje ir Irake, – tai taip pat yra ir šiurkštaus, neatsakingo kišimosi į regiono reikalus, vienpusių baudžiamųjų karinių akcijų taikymas ir dvejopi standartai, teroristų skirstymas į „geruosius“ ir „bloguosius“.

REKLAMA

Rusija, kaip nurodė V. Putinas, „pasisako už visų valstybių suvereniteto saugojimą ir teritorinį vientisumą remiantis tarptautine teise ir ta kryptimi konsoliduojant tarptautinę bendruomenę“. Taip pat, pasak jo, Maskva yra suinteresuota „vystyti abiejų šalių bendradarbiavimą su Egiptu“.

„Ukrainos krizė kilo ne dėl Rusijos kaltės“

Komentuodamas krizę Ukrainoje, Rusijos prezidentas pareiškė, kad ji kilo ne dėl Rusijos kaltės. Jis nurodė, kad NATO pažadai dėl plėtros į Rytus, kurie tariamai buvo duoti sovietų valdžiai, pasirodė esą „tušti žodžiai“. Anot Kremliaus vado, Šiaurės Atlanto aljansas ignoruoja Rusijos interesus ir artinasi vis arčiau Rusijos sienų.

„Ukrainos krizė kilo ne dėl Rusijos kaltės. Tai buvo JAV ir jos Vakarų sąjungininkių veiksmų pasekmė, šioms palaikius save Šaltojo karo nugalėtojomis ir manant, kad jos gali visiems aplink primesti savo valią“, – V. Putiną cituoja „Interfaks“.

Viskas prasidėjo po to, kai „per Europos Sąjungos organizuojamą programą „Rytų partnerystė“ buvo pasikėsinta atimti aibę buvusių SSRS valstybių iš Rusijos, priverčiant jas dirbtinai rinktis – Rusija arba Europa“. Situacija Ukrainoje, kaip pareiškė V. Putinas, tapo „šių negatyvių tendencijų kulminacija“.

Rusijos Federacijos vadas priminė, kad Maskva ne vieną sykį perspėjo JAV ir jos Vakarų partnerius dėl negatyvių kišimosi į Ukrainos vidaus reikalus pasekmių, tačiau jos klausytis niekas nenorėjo. „Dabar reikia padaryti viską, kad konflikto pusės sėstų prie derybų stalo, – pabrėžė Rusijos lyderis. – Akivaizdu, kad krizė tęsis tol, kol patys ukrainiečiai nesutars tarpusavyje.“

Primename, kad trečiadienį, vasario 11-ąją, Minske turėtų įvykti eilinis „Normandijos formato“ (Rusija, Vokietija, Prancūzija, Ukraina) susitikimas.

„Svarbiausias situacijos stabilizacijos rodiklis yra visiškas vadinamosios antiteroristinės operacijos, o iš esmės – baudžiamosios operacijos Rytų Ukrainoje ugnies nutraukimas. Kijevo bandymas ekonominėmis priemonėmis spausti Donbasą, blokuoti jų pragyvenimą tik apsunkina situaciją“, – pareiškė V. Putinas ir pridūrė, kad Rusija dėl to „labai sunerimusi“.

REKLAMA

V. Putinas siūlo „stabilizuoti naftos rinką, kad visiems būtų gerai“

Rusijos prezidentas pasisakė ir naftos kainų kritimo klausimu. Jis užtikrino, kad Rusija turi sukauptų rezervų ir „galingą antikrizinį planą“.


Rašyti komentarą...
t
ttt
2015-02-09 11:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
....atimti aibę buvusių SSRS valstybių iš Rusijos...
Įdomu nuo kada jos tapo Rusijos ;)
Atsakyti
-1

s
svoloč
2015-02-09 14:12:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ruskelis,kutinas su ginku įlindo į svetmą šalą ir kitiems"nesikišti" . Išprotėjo azjatas
Atsakyti
-2

t
tušti žodžiai
2015-02-09 12:15:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusija, kaip nurodė V. Putinas, „pasisako už visų valstybių suvereniteto saugojimą ir teritorinį vientisumą remiantis tarptautine teise ir ta kryptimi konsoliduojant tarptautinę bendruomenę“. Taip taip, tą ir matom...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų