Visą pasaulį sugraudinusio berniuko gyvybė užgeso

Didžioje Britanijoje žiauri tėvų drama kovojant dėl metų nesulaukusio savo vaiko gyvybės baigėsi. Kaip pranešama "Daily Mail" vaiko gyvybė užgeso.

O šios kovos peripetijos abejingų nepaliko milijonų visame pasaulyje. Tėvai bylinėjosi dėl leidimo nepagydoma liga sergantį sūnų gydyti Amerikoje eksperimentiniu būdu, tačiau viskas užtruko per ilgai ir prieš kelias dienas pora pasidavė. Liga mažylį taip nualino, kad tėvams teliko su skausmu laukti, kol berniuko gyvybė užges jam taip ir nesuteikus pagalbos.

Nė metukų neturintis Charlis Gardo pastaruoju metu buvo ir žiniasklaidos, ir pasaulio lyderių dėmesio centre. Į kovą dėl jo gyvybės stojo net popiežius Pranciškus ir pats Donaldas Trumpas. Tačiau mažylio tėvai paskelbė, kad pasiduoda ir dėl jo gydymo toliau nebekovos. Tėvai nusprendė nutraukti teisinę kovą dėl galimybės eksperimentiniu būdu Charlį gydyti Jungtinėse Valstijose.

Charlio tėvai ilgai kovojo Britanijos teismuose ir net Europos Žmogaus teisių teisme Strasbūre, kad galėtų savo sūnų vežti gydyti į Ameriką metodu, kuris ten išbandytas tik su pelėmis. Kol vyko svarstymai, Charlis vis silpo. Reta genetinė liga mažyliui pasireiškė smarkia raumenų atrofija bei smegenų pažeidimais.

REKLAMA

Tačiau ir Britanijos, ir Europos Žmogaus teisių teismai sprendimą neleisti gydyti mažylio Amerikoje gina. Anot jų atstovų, šis gydymas tik sukeltų vaikui papildomų kančių, o jokių realių pagijimo perspektyvų nesuteiktų, mat jis išbandytas tik su laboratorinėmis pelėmis, o ne žmonėmis. Dabar medikai sako, kad silpstantis Charlis nesulauks pirmojo gimtadienio.

Šeima turi maždaug dvi savaites su juo atsisveikinti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų