REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarų Krante palestinietis nušovė JAV pilietį

Okupuotame Vakarų Krante palestiniečio nušautas vyras turėjo Izraelio ir JAV pilietybes, antradienį pranešė izraeliečių pareigūnai.

Okupuotame Vakarų Krante palestiniečio nušautas vyras turėjo Izraelio ir JAV pilietybes, antradienį pranešė izraeliečių pareigūnai.

REKLAMA

Pirmadienio incidentas buvo naujausias regioną krečiančio smurto proveržis.

Vyriausybė paskelbė, kad nužudytasis yra 27 metų Elanas Ganelesas iš Vest Hartfordo Konektikute. Vienas jo draugas vietos žiniasklaidai sakė, kad jis į Izraelį atvyko dalyvauti vestuvėse ir važiavo keliu netoli Negyvosios jūros, kai buvo pašautas.

JAV valstybės departamento atstovas Nedas Price'as (Nedas Praisas) pirmadienį pranešė, kad per smurtą prie Vakarų Kranto Jerichono miesto žuvęs izraelietis taip pat buvo JAV pilietis, bet jo vardo nenurodė.

E. Ganeleso užpuolikai antradienį tebėra laisvėje. Izraelio kariuomenė pranešė, kad užpuolikai pirmadienį šaudė ne vienoje vietoje, bet žuvo tik E. Ganelesas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių šaudyta į E. Ganeleso automobilį netoli palestiniečių Jerichono miesto, o paskui užpuolikai savo automobiliu pavažiavo toliau ir vėl ėmė šaudyti. Galiausiai užpuolikai padegė savo automobilį ir pabėgo, jų ieškoma, nurodė kariuomenė.

REKLAMA

E. Ganelesas mirė nuvežtas į „Hadassah“ ligoninę Jeruzalėje. Trečiadienį jis turi būti palaidotas Izraelio centrinėje dalyje esančiame Raananos mieste. Izraelio prezidentas Isaacas Herzogas (Isaakas Hercogas) pareiškė užuojautą žuvusiojo šeimai.

E. Ganelesas žuvo kitą dieną po to, kai Vakarų Kranto šiaurėje palestinietis nušovė du izraeliečius, o izraeliečių naujakuriai keršydami padegė dešimtis automobilių ir namų viename palestiniečių mieste, kur taip pat žuvo vienas palestinietis. Tai buvo didžiausias tokio pobūdžio smurto protrūkis per kelis dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl Izraelio karių ir civilių veiksmų šiemet jau žuvo 62 palestiniečiai; maždaug pusė jų buvo susiję su ginkluotomis grupėmis. Tuo pačiu laikotarpiu per palestiniečių išpuolius žuvo 14 izraeliečių, įskaitant 13 civilių.

N. Price'as ragino Izraelį imtis veiksmų prieš smurtą sukėlusius naujakurius ir dėl izraeliečių žūties įtariamus asmenis.

„Atsakomybės ir teisingumo turėtų būti siekiama vienodai griežtai visais ekstremistinio smurto atvejais“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų